Wczytywanie
Teraz jest 20 lis 2018, 20:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polecane Anime
PostNapisane: 18 sie 2012, 09:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Daimos" jest - można rzec - bardzo dzisiejszą produkcją, nie ze względu na aspekt techniczny, co przesłanie. Baamisjanie lubują się w podboju (państwo ze skrzydłami) i tak się akurat składa, że następna w kolejce jest Ziemia.
Oczywiście wszystkie linie defensywy zawodzą, poza jedną. Sławetne "Coooo?! zostaliśmy pokonani? Generała polowego Baamisjan, rozpoczyna serię (bodaj) około trzydziestu zróżnicowanych odcinków.
Nie jest to ani tasiemiec, ani puste love-story.

Z tego co wiem, czasem leci na kablówce.

PostNapisane: 18 sie 2012, 12:39 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

" Baamisjanie lubują się w podboju (państwo ze skrzydłami) i tak się akurat składa, że następna w kolejce jest Ziemia."
no nie do końca ziomal !
Baamisjanie nie podbijali światów po to , bo byli agresorami i nie latali po kosmosie niszcząc światy .
Po prostu ich planeta została zniszczona i szukali nowej , Ziemia miała dobrą atmosferę do zamieszkania i chcieli się osiedlić na niej .
I przez zamach na ich wodza , wybuchła wojna o planetę .
Ale ta seria , to po prostu moja ulubiona bajka z młodości i jeszcze ta muzyka i początek , te walki !!

PostNapisane: 18 sie 2012, 12:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Z tego co pamiętam ich machiny wojenne mówiły same za siebie. Nie wyglądały na takie, których zadaniem była obrona granic, co raczej atak. Niemniej faktycznie, co do samego motywu nie miałem racji. Widać już zapominam fabułę, "ziomal".

PostNapisane: 18 sie 2012, 14:03 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

bo te roboty nie broniły granic , ich zadaniem było podbicie Ziemi i tylko Ziemi , nie całego wszechświata .

PostNapisane: 11 lis 2012, 11:41 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Konsensus gethów uznaje Daimosa za miłą rozrywkę. Koniecznie z włoskim dubbingiem i nałożonym na to lektorem PL. Inna wersja wydaje się nam wręcz profanacją :D

Chcielibyśmy polecić tymczasem trylogię Mardock Scramble, której trzecia część nadchodzi wielkimi krokami.

Obrazek

Bohaterką tej cyberpunkowej historii jest młoda prostytutka Rune Ballot, która pada ofiarą zabójstwa z rąk jednego z klientów. Zostaje przywrócona życiu, przy czym sam proces z lekka przypomina projekt "Łazarz" z ME2, po czym niechętnie zgadza się stawić czoło Shellowi. Ten jednak wysyła za nią groźnych zabójców...

Kolejny tytuł wart polecenia, to Gyo: Tokyo Fish Attack, groteskowa kombinacja filmu katastroficznego i horroru.

Obrazek

Trzy studentki wyjeżdżają na wakacje, aby celebrować zakończenie roku. Nagle, wypoczynek zakłóca najpierw smród przywodzący na myśl zwłoki, a następnie dziwne, zdolne chodzić, agresywne ryby. Jedna z dziewczyn zaczyna się martwić o pozostającego w stolicy narzeczonego. Gdy wreszcie tam przybywa, dostrzega nowe oblicze horroru: platformy, na których znajdowały się ryby, teraz wzięły za cel... ludzi!

PostNapisane: 28 gru 2012, 23:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak dla mnie jednym z najlepszych jest Fullmetal Alchemist.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 30 gru 2012, 23:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Par, oglądałem kilka pierwszych odcinków, ale jakoś specjalnie nie przypadło mi do gustów. Może to wina pierwszych odcinków? Później jest lepiej?

Gyo też oglądałem, w pamięci wypaliły mi się najbardziej dwie sceny: z ośmiornicą na nogach i "lewitującymi" rurami. Paskudztwo. Samo anime sztampowe strasznie i kiczem zalatuje, ale ciężko było mi się oderwać. Tylko spodziewałem się, że końcówka więcej wyjaśni...

Z tego co sam mogę polecić to...
BTOOOM!
Spoiler:

Cowboy Bebop
Spoiler:

Teraz, już się za bardzo nie rozpisując mogę polecić jeszcze:
Sengoku Basara - jeżeli ktoś lubi widowiskowe, efektowne walki, a fabułę traktuje z przymrożeniem oka. Jak dla mnie miła odskocznia od tych anime, które wymagają dużo uwagi i skupienia. :3
Afro Samurai - w sumie to samo co wyżej, tylko trzeba umieć strawić angielski dubbing w anime, który tutaj jednak - ze względu na specyficzny klimat - nie jest, aż taki zły. Do postaci twarde "fuck" pasuje o wiele bardziej, niż jego japoński odpowiednik. No i Samuel L. Jackson!
Durarara!! - dobra kreska, fabułą ciekawa, tylko główny bohater psuje odbiór całokształtu. Za to inne postaci są genialne razy trzy. Osobiście zakochałem się w Celty, po prostu straciłem dla niej głowę. Warto zapoznać się z jednym odcinkiem, ja nie żałuję czasu jaki na całą serię poświęciłem. ^.^
Highschool of the Dead - jak ktoś lubi ecchi i potrafi przymknąć oko na to, że podskakujący biust Busujimy porusza się szybciej od lecącej kuli to anime powinno mu się spodobać. Manga jest, rzecz jasna, o wiele lepsza, ale anime mimo to ma perfecto kreskę, nie ma na co narzekać. A w openingu się po prostu zakochałem. *3*
Paprika - nie ma co się rozpisywać, bo wszystko ma, a fabuły zdradzać, aż żal. Sympatycy zakręconego klimatu powinni znaleźć w nim coś dla siebie.

PostNapisane: 24 kwi 2014, 12:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
1) Shingeki no Kyojin - Świetnie opowiedziana i przede wszystkim opowiedziana historia ze świetną kreską. Po obejrzeniu pierwszych 5 min pierwszego odcinka od razu wiedziałem że przy tym spędzę mnóstwo czasu.

2)Sword Art Online - Genialne urzeczywistnienie (w pewnym sensie) moich marzeń. Zawsze chciałem móc przenieść się do jakiegoś świata RPG. Na tyle dobrze zrobili że trzeba się starać by nie zginąć bo już nie ma respawna tak jak w przypadku innych gier. Genialna historia jak i postacie. Dużo akcji no i klimatyczny romans. Bomba!

3) Death Note - Co tu dużo gadać? Bardzo wciągająca klimatyczna historia nastolatka, który chciał zostać panem nowego świata. Dużo ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji, Inteligentne dialogi i intrygi. Wojna dobra ze złem.

4) Bakuman - Opowieść o dwóch nastolatkach pragnących zostać najlepszymi mangakami w jumpie. Wszystko dokładnie pokazane co i jak, co i gdzie. Odpowiednia dawka romansu i humoru. Dobrze wykonana nieśmiałość jednego z głównych bohaterów. To dzięki nim, zechciałem tworzyć mangę.

5) Code Geass - Lelouch of the Rebelion - Bardzo podobny klimat do Death Note. Nastolatek próbujący podbić cały świat, zebrać w sobie gniew całej ludzkości a następnie popełnić planowane morderstwo własnej osoby mające na celu zjednoczyć ludzi czyniąc swoją śmierć symbolem śmierci gniewu i cierpienia. Świetnie opowiedziana i wciągająca.

6) Another - Sieka, krew i flaki czyli mocne streszczenie przebiegu akcji. Bardzo dobrze opowiedziana historia jak i efekty śmierci. Co prawda nie które były mocno przesadzone jeśli chodzi o realizm, ale przecież gdzie tu realizm jeśli chodzi o klątwę prawda?

7) Mirai Nikki - To samo co Another. Świetny klimat jak i pomysł na historię. Psychopatyczna dziewczyna i z deka tchórzliwy chłopak, w którym się zakochała sprawiają dobre wrażenie. Pod koniec chłopak bardzo mi się spodobał bo się przełamał i zaczął robić wszystko by zwyciężyć w tej chorej grze. Choć jak dla mnie powinno być odwrotnie między tą dwójką bohaterów jeśli chodzi o ich charaktery i zachowania. Psychopatyczny kochanek raczej pasuje mi do chłopaka niż do dziewczyny ;)

8) Kaichou wa Maid-sama! - Nawet nie wiem jak to opisać żeby się nie powtarzać. Świetny klimat, bohaterowie, kreska, zwroty akcji. Główny bohater bardzo przypomina mnie i moje podejście do życia. Bardzo mi się spodobało.

9) Black Lagoon - Dobrze opowiedziana historia z dużą ilością odcinków. Przypadło mi do gustu to anime. Zachowanie realizmu uczuć jak i zachowań bohaterów mocno poprawił jakość oglądania. Szkoda tylko że główny bohater do samego końca był tchórzliwym pacyfistą, chociaż bystrym. Tylko chociaż w Ovie Roberta`s Blood Trail znacznie się poprawił jak dla mnie poprawiając klimat oglądania.

PostNapisane: 24 kwi 2014, 13:58 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Co do 2. punktu, to się nie zgodzę. Ten "romans" w SAO wydawał mi się zawsze strasznie naciągany i wciśnięty na siłę. Po prostu anime o grze online, w które wpleciono problemy sercowe, co psuło efekt. Fabuła był w SAO świetna, zarówno w Aincradzie, jak i Alfheim) Właśnie w tej drugiej części, ten "romans" był osią główną fabuły, to fakt - z tym, że mnie osobiście odrzucał. Z tego, co się orientuję, to SAO powstało chyba na bazie light noveli, czy też może się mylę?

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 24 kwi 2014, 21:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Ja tam sobie chwalę. Dzięki temu pokazali że nawet w takiej beznadziejnej sytuacji, ludzie są wstanie czerpać radość z życia. Mi się spodobało. Może nie był to najlepszy romans na świecie ale to też zależało dużo od charakterów postaci. Moim zdaniem wyszło całkiem dobrze.

Sword Art Online powstało na bazie mangi Sword Art Online: Aincard, Sword Art Online: 4-koma, Sword Art Online: Fairy Dance autorstwa Rekiego Kawahary. Sama nazwa ostatniego wskazuje że była to już akcja w świecie wróżek. Mi się tylko to nie spodobało. Postać Kirito mi się nie podobała. A zamiast takich skrzydeł wróżkowych wolałbym zobaczyć jakieś piękne pierzaste skrzydełka ;)

Gun Gale Online będzie tworzone na podstawie powieści Phantom Bullets również Rokiego Kawahary i będzie mieć 12-13 odcinków. Dla mnie to minus. Chociaż lepsze krótsze niż wymuszane na siłę ;)

Łap krótki reviev Gun Gale Online ;]

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona