Wczytywanie
Teraz jest 21 lis 2018, 16:31

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polecane Anime
PostNapisane: 24 kwi 2014, 21:35 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Sword_Art_Online_PL

Ekhmm... manga to to nie jest chyba :mysli:

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 24 kwi 2014, 21:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Ja tak przeczytałem pod innym źródłem. Jak Cię to tak interesuje (bo mnie nie bardzo) to znajdź tą jego prace i podaj mi linka xd

PostNapisane: 24 kwi 2014, 21:59 
Stand User

SAO można właśnie przeczytać na baka-tsuki. Przejedź w dół, a zobaczysz podział na tomy. Na razie tylko 1. tom jest przetłumaczony, reszta jest w trakcie <_<

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 24 kwi 2014, 22:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
A to takie coś... W sumie nie wiem jak to nazwać....

W każdym razie już mnie ciekawi akcja Alicization ;)

PostNapisane: 01 cze 2014, 12:35 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Plemiona, Wolfenstein: Enemy Territory, League of Legends
Hm.. z anime miałem doczynienia dawno temu, z tamtego okresu nie kojarzę żadnego tytułu (jak coś sobie wartego uwagi przypomnę, to wrzucę).

Ostatnio (jakoś koło miesiąca temu natknąłem się na anime Heroic Age - które mogę polecić osobą lubiącym lekkie i przyjemne s-f) kreska spoko, nutki (mnie osobiście na początku wkurzały nieco, głównie ta przy końcu - ale po kilku pierwszych odcinkach już nie zwraca się na to uwagi, wręcz akceptuje takie brzmienie). Fabuła mnie wciągnęła (a to najważniejsze jak dla mnie - bez tego ani rusz, wszystko może być słabe ale fabuła musi być ;) ). To tyle nie ma co za dużo się rozpisywać... :spi:

Spoiler:

Można obejrzeć online tu.

Obecnie po maturkach, więc mam więcej czasu i pewnie wciągnę kilka anime... A i jestem w trakcie Kakumeiki Valvrave ~~ zapowiada się spoko :D

PostNapisane: 10 cze 2014, 07:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Plemiona, Wolfenstein: Enemy Territory, League of Legends
Obrazek

Shingeki no Kyojin // Atak Tytanów

Obrazek

Cóż kozak pomysł i wykonanie (bynajmniej jak dla mnie). Fabuła nie jest jakoś bajecznie wielka i nieprzenikniona jednak jak dla mnie idealna. Oprawa graficzna spoko. Hm... jedyny minus to zmiana openingu po połowie serii (pierwotny lepszy).

Cytuj:
Akcja serii toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość została niemal całkowicie wybita przez istoty zwane Tytanami. Niewielka część ludzi przetrwała, wznosząc ogromne miasto, otoczone mniejszymi miastami i wioskami, które zostało obudowane trzema pięćdziesięciometrowymi murami, będącymi przeszkodą nie do pokonania nawet dla największych potworów. Obecnie jego mieszkańcy od ponad stu lat nie zostali zaatakowani, lecz ich sytuacja nie jest stabilna, gdyż poza murami wciąż żyją Tytani, a każda wyprawa poza mury kończy się klęską, co oznacza że ludzie stali się więźniami murów. Po stu latach spokojnego życia, kolosalny Tytan mierzący sześćdziesiąt metrów przebija się przez jeden z murów i wpuszcza inne Tytany, które całkowicie niszczą wszystkie miasta w obrębie pierwszego, najmniej chronionego muru. Większość ludzi mieszkających tam zginęła, a ci którzy przeżyli zostali wysłani do drugiego muru, a kilka lat później z rozkazu króla wyruszyli na wojnę z Tytanami, by odbić utracone tereny. Niestety, wojna okazała się klęską, a ludzkość utraciła 1/5 populacji. W tym samym czasie trójka nastolatków, które były świadkami masakry w trzecim murze – Eren, Mikasa i Armin zaciągają się do wojska z misją wybicia wszystkich Tytanów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_tytan%C3%B3w

Przykładowe linki gdzie można obejrzeć online : [1], [2], [3], [4].

PostNapisane: 10 cze 2014, 13:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przeglądnąłem kilka rozdziałów mangi z tej serii (tj. ~~"Shingeki no Kyojin") i mnie w każdym razie nie porwała, choćby fabularnie. Ot dramat i tragedia, w której (znowu) biedni ludzi wylewają krokodyle łzy za swoim losem, a sami giganci ukazani jako góry mięsa, których jedynym celem istnienia jest dręczenie innych. Tym niemniej - a jakże - zamierzam dać temu jeszcze szansę i kto wie, może się będę kiedyś rozpływał? Może.

Tymczasem jednak polecam "bezpieczną" i spokojną serię pt. "Silver Fox", lub "Gingitsune". Żadnej szarpaniny, żadnych wybuchów. Ot odrobina realizmu połączona z mistycyzmem w dość zjadliwej formie. Dobry wybór dla tych osób, którym znany jest "Inuyasha".

PostNapisane: 10 cze 2014, 14:28 
Stand User

loneirus napisał(a):
Przeglądnąłem kilka rozdziałów mangi z tej serii (tj. ~~"Shingeki no Kyojin") i mnie w każdym razie nie porwała, choćby fabularnie. Ot dramat i tragedia, w której (znowu) biedni ludzi wylewają krokodyle łzy za swoim losem, a sami giganci ukazani jako góry mięsa, których jedynym celem istnienia jest dręczenie innych. Tym niemniej - a jakże - zamierzam dać temu jeszcze szansę i kto wie, może się będę kiedyś rozpływał? Może.

Shingeki no Kyoujin miało mieć chyba odniesienia polityczne :mysli: Tak przynajmniej niektórzy to interpretują - stąd podkreślenie tego złego (Tytani - jedzą ludzi bez konkretnego powodu) i dobrego (ludzie - są w więzieniu, chcą jedynie spokojnie żyć). Minusem tego anime (przynajmniej dla mnie) jest kreska. Jakoś mi do gustu nie przypadła. Ale sam pomysł jest całkiem dobry i ciekawy. Niby scenariusz typowy - ludzkość chce wywalczyć wolność, itp. Jednak elementy dodane do fabuły są całkiem fajne.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 08 kwi 2015, 20:58 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Nie jestem może jakimś wielkim fanem, ale lubię animacje toteż udało mi się obejrzeć kilka niezłych japońskich bajek. Kilka z nich mogę z szczerym sumieniem polecić. Więc:

Akame ga Kill (Shounen/Nawalanka/Romans/Fantasy/Zabijacz postaci) - Seria z którą mam jeden wielki problem. Niezwykle przypadł mi do gustu świat i postacie. Do tego oprawa audiowizualna nadzwyczaj zadowalająca. Obok DXD ulubiona pod względem kreski seria. Problem polega na tym, że jestem świadom jej wad, ale kogo obchodzą wady jeśli samo show jest niezwykle przyjemne do oglądania. Fabuła jest prosta. Ot prosty chłopak ze wsi przyjeżdża do skorumpowanej stolicy by zostać żołnierzem, ale coś idzie nie tak i bum! Już jest członkiem rebelianckiej organizacji. Samo anime jako zamknięta całość jest ok, ale polecam też zajrzeć do moim zdaniem fenomenalnej (i nadal wydawanej) mangi.

No Game no Life (Shounen/Komedia/Fantasy/Ecchi) - Powód? Jest śmieszna i ma na siebie pomysł. Jeśli ktokolwiek miał styczność z grami z kraju kwitnącej wiśni, to masa nawiązań rozbawi go do łez. No i styl graficzny + świetny opening tylko pomagają wczuć się w luźną i przyjemną atmosferę NGNL. Teoretycznie jest tu trochę na siłę wciśnięte ecchi, ale parafrazując klasyka: "Nie bądź padał. Nie oglądaj bajek bez cycków"

Spice and Wolf (Romans/Fantasy) - Show o którym słyszeli chyba wszyscy. Romantyczna opowieść która oczaruje każde serce. Niesamowita muzyka! Sama seria jest niezwykle ciepła. Oglądanie jej bez uśmiechu na ustach jest niemożliwe. No i mamy tutaj czyste fantasy, bez karabinów, mechów i smoczych kul. Główny bohater - młody kupiec spotyka Horo, młodą dziewczynę z wilczymi uszami i ogonem która okazuje się być potężną istotą czczoną niczym bóstwo. Razem wyruszają w daleką podróż, i tu zaczyna się ta świetna historia.

Niepamięć Panny Zmierzchu/Tasogare Otome x Amnesia (Shounen/Tajemnica/Romans/Supernatural/Komedia/Tragedia) - Kolejny romans, raczej czysto dla chłopaków. Z reguły albo się go kocha, albo nienawidzi. Ja jestem jednym z tej pierwszej grupy. Fabuła ma przez większość czasu zerowe znaczenie tylko po to, żeby zafundować nam emocjonalny rollercoster pod koniec. Główny bohater spotyka Yuuko - ducha dziewczyny nawiedzającego szkołę od kilkudziesięciu lat i jest jedną z nielicznych, którzy ją widzieli. Coś co zdecydowanie topuje tą bajkę to muzyka. Oto małą próbka:
Spoiler:

Dodatkowo mogę się przyznać, że chociaż niemal nigdy nie angażuję się w fikcję emocjonalnie (chociaż się staram) to w tym przypadku poleciało kilka łez.

Ale przechodząc do bajek które nie tylko mi się podobały, ale same w sobie są genialne

Monster (Seinen/Tajemnica/Psychologiczne/Dramat/Thriller) - Jedna z klasyk gatunku. Serial pod wieloma względami wybitny. Fabuła jest niesamowita. Jej tempo oraz bohaterowie też trzymają najwyższy poziom. Jedyne co osobiście mnie mocno spowalnia przy oglądaniu (ale to raczej osobista opinia) to sposób budowy fabuły, gdzie przy każdym odcinku dostajemy tylko drobny kawałek układanki. Fabuła? Protagonista - Dr. Tenma jest wybitny chirurgiem w RFN. Tam decyduje się operować postrzelonego w głowę chłopca, zamiast iść za poleceniem dyrektora i operować pewną szychę. W ten sposób traci szansę na zostanie ordynatorem i mężem córki dyrektora, ale ratuje chłopcu życie. Po kilku dniach jego pacjent i jego siostra znikają, a część personelu zostaje otruta. Po zmianie dyrekcji Tenma zostaje ordynatorem i jego życie zaczyna się układać. Ale po kilku latach dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Gdy do szpitala trafia jeden z podejrzanych mówi on o swoim szefie - "potworze". Niebawem Tenma staje oko w oko z owym człowiekiem i rozumie swój błąd. Błąd który popełnił 9 lat wcześniej, który był dla niego najbardziej honorowym i poprawnym zachowaniem. A co dalej? Polecam obejrzeć żeby się przekonać.

A teraz mój osobisty #1

Shinsekai Yori (Shounen\Seinen/Tajemnica/Supernatural/Dystopia/Romans/Dramat/ponoćHorror) - Nie będę owijał w bawełnę. Najlepszy supernatural, najlepsze anime, serial animowany i kto wie czy nie najlepszy serial w ogóle jaki mi się przytrafił. Czym jest ta bajka? Jest to ekranizacja ponoć bestsellerowej powieści w Japonii. Tak powieści. Nie mangi, nie light novel, ale prawdziwej książki. A o czym jest? Główną bohaterką serii jest Saki - dwunastoletnia dziewczyna żyjąca w roku 3000+ w świecie który został totalnie zniszczony przez wojny między ludźmi obdarzonymi mocą a tymi jej pozbawionymi. Teraz wszyscy ludzie mają psychokinezę we krwi i żyją w dystopijnym świecie pozbawionym wojen i przemocy, gdzie ludzie wychowują się spokojnie i szczęśliwe bez strachu o swoje własne życie. Świat w SSY jest czymś niezwykłym. Zwłaszcza ze na słowo dystopia wyobrażamy sobie wielkie metropolie i ludzi żyjących pod ciągłym nadzorem. SSY jest inne. Tutaj mamy spokoje wioski i spokojnych ludzi. Teoretycznie. Poza Saki główną rolę odgrywają również jej przyjaciele z klasy: Satoru, Maria, Mamoru i Shun. Każda z tych postaci ma swój charakter, każda może wzbudzić naszą sympatię. Zwłaszcza kiedy sielanka się skończy... Serię można podzielić na 3 części. Kiedy Saki i ekipa mają 12, 14 i 26 lat. Watki te stanowią jednak złożoną całość, która zostaje podsumowana jednym z lepszych zakończeń z jakimi miałem styczność. Dodatkowo każda część jest inna. Pierwsza to bardziej jedna wielka zagadka, druga to część bardziej emocjonalna i tragiczna a trzecia jest wynikiem tego co stało się w dwóch poprzednich. Za co kocham ten serial? Za rzecz której inne nie maja. Za subtelność. Tutaj jeśli coś będzie niejasne, w koniu się wyjaśni, ale nie będziemy zalewani falą retrospekcji które traktują nas jak idiotę. Bajka wiele oczywistych rzeczy nie powie wprost, i takie milczenie jest czasem lepsze. Gwarantuję wam. Inaczej poczujecie się gdy sami uświadomicie sobie pewien fakt, niż gdyby ktoś wam go pięknie rozrysował. I to jest siła tej serii. Co jeszcze? To że SSY ma bardzo proste założenia. Jest to seria o przyjaźni i dojrzewaniu. O miłości i odpowiedzialności. I w każdym przypadku jest wybitna. Dodatkowo nie ma tutaj tych dobrych i złych, i chociaż nie jest problemem wskazanie antagonisty, którego nie da się nie nienawidzić, to nie można powiedzieć że nie ma racji. Ale przyznać jej też mu nie można. Jeśli chodzi o oprawę. Kreska jest wspaniała, ale animacja w bardzo nierówna. Cóż, studio to miało kilka miesięcy inne bardziej "ambitne" projekty #SrAO, ale poza dwoma beznadziejnie kadrowanymi odcinkami nie ma z nią problemu. Za to muzyka jest boska. Mamy tu nie tylko świetną muzykę klasyczną, ale chyba najlepszy ending w historii tej gałęzi przemysłu rozrywkowego:

Jako dodatkową rekomendację mogę napisać, ze po kilku miesiącach nadal skłania mnie do refleksji.
Nim jednak zabierzecie się za to arcydzieło, to muszę was ostrzec pewnym obrazkiem.
Spoiler:

Jeśli przetrwacie te 10 sekund na całą serię to możecie oglądać. A że jeszcze żyjecie to znaczy ze wytrzymacie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3