Wczytywanie
Teraz jest 10 gru 2018, 22:22

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tryb oszczędny-monitor
PostNapisane: 28 sty 2013, 20:03 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Hej, słuchajcie mam taki problemik, gdy włączam komputer - ładuje się normalnie, ale przed tekstem "Zapraszamy" monitor się wyłącza i jest napisane "tryb oszczędny" ale za jakieś +/- 10 min monitor włącza się i komputer startuje normalnie i działa. Jest to troszkę denerwujące, może ktoś spotkał się z takim problemem ?

Komputer:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600
Grafika: Nvidia Geforce 9600GT 512mb
Ram: 4GB
Windows: 7 32bit
Zasilacz: Od nowości coś takiego jak "Sweex" 400W (domyślam się, że to szajs, cena na nim to 99zł)

Dodam od siebie, że komputer rozebrałem, nawet zasilacz i wyczyszczony sprężonym powietrzem. Sterowniki odinstalowane, wgrane na nowo, nowsze i starsze wersje- bez poprawy, bios resetowany. Aha i jeszcze taki myk, jak odinstalowałem stery od grafiki to infa o "trybie oszczędności" nie było, tak samo jak odpalam w trybie awaryjnym. To by było na tyle, liczę na pomoc, z góry dzięki ;)

Tytuł: Re: Tryb oszczędny-monitor
PostNapisane: 28 sty 2013, 20:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

A co masz w panelu, opcjach zasilania - jaki plan i jakie ustawienia planu?

Do tego od kiedy te rzeczy następują i czy rośnie ci temperatura jakoś specjalnie..

A sam zasilacz, no tak jak podejrzewasz. Do wymiany w przyszłości. Nowy, to jakieś 550w i zł.

PostNapisane: 28 sty 2013, 20:19 
RON

Zapomniałem dodać, że w panelu już grzebałem, ustawiłem wysoką wydajność, wszystkie tryby tj. uśpienie, hibernacje etc. Ustawione na "Nigdy"
Temperatura w porządku. Stało mi się to w piątek, przewoziłem cały sprzęt z domu do dziadków, podłączyłem wszystko i nagle wyskoczył mi ten komunikat.

Opłaca się już kupić nowy zasilacz, czy można z tym poczekać?

PostNapisane: 28 sty 2013, 20:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mmm, a może końcóweczka/kabelek od ekranu uległ awarii i stąd problem. Przepięcia są możliwe, a ich skutki są różne. Podobnie, jeśli gniazda uległy awarii.

Co do zasilacza, noo z tym nie warto zwlekać. Jeśli on "pójdzie", to najczęściej nie sam. Jeśli ulega spaleniu (a to się zdarza), wtedy często spala się coś, co do niego było podłączone.

PostNapisane: 28 sty 2013, 20:31 
RON

No wiesz, kabelki też sprawdzałem, no trudno, jakoś muszę to przetrzymać. Ważne, że komputer działa ;)

A co do zasilacza, czy ten był by w miarę ok? http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core ... eu-463853/

PostNapisane: 28 sty 2013, 20:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Rankingi przejrzyj. Masz nazwę, wrzuć ją do googla, niech szuka. Zagraniczne serwisy i rodzime - testy i rankingi.
Oferty nie mówią wszystkiego, w końcu sprzedający chcą sprzedać.

PostNapisane: 28 sty 2013, 20:57 
RON

Dobra, poszperam i poczytam. A że jeszcze tak zapytam da się jakoś sprawdzić fizycznie czy zasilacz jest na wyczerpaniu, czy widać to jakoś gołym okiem prócz osmoleń oczywiście, bo wtedy to już po ptokach jest :D Mój ma od nowości jakieś 4 lata i czasem blue screeny zdażały się np. przy grze w wieśka 2. Bardzo możliwe jest z tym 'trybem', że za mało napięcia dostaje albo i co? Ja bym tu może obstawiał wine grafiki lub zasilacza.

PostNapisane: 28 sty 2013, 21:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

No gpu nie masz elitarnego, to na pewno.
Ale to zasilacz jest ważniejszy. Co komu po ładnych pikselach, skoro baza ma już cztery lata i nie należy do czołówki, jeśli wziąć do kryterium 'jakość'.

Ja zacząłbym od zasilacza. Twój wybór.

PostNapisane: 28 sty 2013, 21:19 
RON

Posłucham twej rady, zaraz biorę się za składanie zamówienia. Fakt, zasilacz sercem komputera, grafa sama z siebie tak szybko 'sfajczyć' się nie powinna, spali się zasilacz może polecieć wszystko, dziękuję za radę ;)

PostNapisane: 30 sty 2013, 07:48 
Casual
Casual

Ja miałem taka historię z nonamowym zasilaczem, jak zasilacz poszedł to przy okazji spora część kompa :P teraz mam całkiem mocny firmowy zasilacz i na razie chodzi elegancko, są specjalne testery napięć do zasilaczy, możesz kupić (śmieszne pieniądze kosztuje) albo iść do serwisu z zasilaczem i niech sprawdzą.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona