Wczytywanie
Teraz jest 10 gru 2018, 23:13

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z komputerem i internetem.
PostNapisane: 11 kwi 2013, 13:37 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Battlefield 3 ; TES V ; Call of Duty MW 2
Witam. Mam [bardzo] poważny problem z komputerem. Otóż gdy zainstaluje jakąkolwiek grę automatycznie mój internet automatycznie traci prędkość i na jedną stronę muszę czekać czasem i po kilka minut lub np. na Youtubie film się wyłącza z powodu usterek. Dzieje się tak dopiero po zainstalowaniu jakiejś gry , obojętnie jakiej Diablo 2 ,Drakensang i wszystkie inne które instalowałem były już wcześniej instalowane i nic się nie działo dopiero od lutego tak mam gdy ściągnąłem LoL'a wtedy właśnie te problemy się pojawiły.Do tego codziennie mam zrypke od taty [ jak kto woli OJCA ] że internet znowu do niczego i to akurat przez moje gry.Napomnę że nawet gdy gry usunę i zrobię przywracanie systemu do czasu sprzed instalacji to internet dalej do niczego.
Moja konfiguracja to :
Procek : Intel[R] Pentium[R] 4 CPU 2,80 GHz 2,81GHz [ tak mam jak kliknę na właściwości w Mój Komputer]
Pamięć : 1GB RAM [ dwie kostki po 512 MB ]
System operacyjny : Windows XP Professional
Karta Graficzna : ATI Radeon 550X 128MB
Router do internetu nazywa się TP-WR340G
Komputer to już trochę rupieć bo ma już 7lat. Nie był niegdy upgradowany jedynie ma 2 kostki pamięci po 512 MB.

Bardzo proszę o pomoc w tym przypadu ponieważ już mnie zaczyna denerwować ta cała sprawa.

Obrazek
Obrazek
Nick na PSN : Av3rtosPL czasami jako ArekO1997

Tytuł: Re: Problemy z komputerem i internetem.
PostNapisane: 11 kwi 2013, 14:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pozdrów tatę na początek. Nie pomoże, odpowiedzi nie zna, ale narzekać potrafi. Dzisiejsi ludzie.

PC w takim stanie, to złom. Możesz formatować do woli - problem jedynie umknie na pewien czas.

- pamięci za mało,
- taki układ graficzny może posłużyć dzisiaj jako ozdoba, albo podkładka pod szklankę,
- system zbyt stary i zbyt dziurawy (pora przejść na "7", "8", albo chociaż jakiegoś linuksa - polecam Pardusa),
- " Nie był niegdy upgradowany", więc zgaduję, że chłodzenie, zasilacz i baza, również nadają się do recyklingu.

Trzeba wyjść od podstaw. Jeśli nie masz zadekowanych i wolnych dwóch tysięcy (bo to takie minimum na "składaka"), wtedy pozostaje format. Mając jednak 1gb pamięci, musisz wiedzieć, że masz połowę. Część pamięci zabiera sam system i to co działa w tle. Na gry i resztę pozostaje za mało.

Router powinien działać - pod warunkiem, że problemy nie rozpoczęły się przed jego konfiguracją, a znacznie, po. "LOLe" mogą stanowić problem. To gra, która wymaga i niewiele daje.

Tytuł: Re: Problemy z komputerem i internetem.
PostNapisane: 11 kwi 2013, 16:49 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Battlefield 3 ; TES V ; Call of Duty MW 2
Przypomniałem sobie że jedyne co było zmieniane w kompie to chyba zasilacz bo kiedyś za mocna jechałem Onyxie w WoWie. A co do Windowsa sam już dawano dawno temu chciałem zmienić na 7 [przy okazji przeinstalowywania systemu][ z vista zbyt dużo problemów] ale niestety wola starszych [w tym przypadku taty] że XP lepszy że to że tamto bo zupa zasłona i że ten nowy Windows [7] to znowu problemy z nim będą.Co do zmiany PC to chciałbym coś mocniejszego no ale pieniędzy nie ma wydatki są [ do tego ojciec straszy mnie że kupi sobie laptopa i tego będzie miał w d...., ale ja i tak na tym tylko gram albo coś do szkoły pisze.]
Dziękuję za twoją szybko pomoc.

Podobno mój kochany tatuś dzwonił do facetów od których jest internet i mają coś tam pozmieniać żeby teraz było dobrze.

Sprawa wyjaśniona okazało się że facet od internetu zmienił kanał i przez to dodatkowo dowiedziałem się że będą zmieniali anteny na mocniejsze :D Hehe żebyście widzieli mego wspaniałomyślnego tatę jak trudno mu się było przyznać do błędu było tylko ''no tym razem nie przez twoje gry ale kiedyś indziej przez twoje''

Obrazek
Obrazek
Nick na PSN : Av3rtosPL czasami jako ArekO1997

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]