Wczytywanie
Teraz jest 17 gru 2018, 20:01

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: SLI jak to jest.
PostNapisane: 29 mar 2014, 12:16 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Hej, no właśnie jak to jest z tym SLI? Chodzi mi głównie o laptopy, mam zamiar zakupić laptopa do gier (zależy mi na mobliności, z PC'tem latał nie będę) i wyczytałem, że różnie to z tym bywa podczas gier... Miał Ktoś z Was może styczność z owym SLI w swoich laptopach/pudłach?
Wiem też, że laptop z SLI będzie niezłym piecykiem podczas stresu - z tym się liczę ;)

Podobno karta x2 daje niezłego kopa wydajnościowego. Prawda, czy zwykły bullshit i naciąganie?
Jeśli to ważne, to w owym laptopie będzie karta GT 755m/ GT 755m SLI i procesor i7 4200MQ

Tytuł: Re: SLI jak to jest.
PostNapisane: 29 mar 2014, 15:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

To raczej tylko ficzer. Mówi się, że lepiej mieć jedną porządną kartę, niż dwie słabsze, połączone liniowo. Większa stabilizacja, mniejsze zużycie prądu.
Laptop do gier, przede wszystkim powinien mieć najlepsze możliwe chłodzenie, a więc i obudowę.

Co najważniejsze, to konstrukcja zestawu. Tj. jeśli ma on służyć na więcej, niż trzy lata.

PostNapisane: 29 mar 2014, 19:09 
RON

Dobra, jednak SLI odpuszczę sobie.

Teraz nasuwa mi się takie pytanie: Brać z procesorem i7 czy i5? Z tego co wiem, to jeśli chodzi o gry procek aż takiej roli nie odgrywa, główny nacisk kładzie się na GPU i 'i5' winna pociągnąć gry na spokojnie. Dobrze myślę? Podobno w laptopach taki i7 to ciutkę przerost formy nad treścią - potrafi nieźle nagrzać...

PostNapisane: 29 mar 2014, 21:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

To pytanie może się powtarzać, z uwagi na kolejne odmiany i5 i i7, które pojawiają się na rynku, ale w gruncie rzeczy jest ono już dość stare.
Trzy lata temu problem polegał na możliwościach i dzisiaj w zasadzie pozostaje ten sam. Jaki zasięg ma dany i5, a jaki i7 - głównie mając na myśli podkręcanie.

Trzeba by zbadać obie opcje od strony testowej (a takowe na sieci dość łatwo można odnaleźć) i wybrać wtedy. Kupuje się na lata, więc stawiamy na sprzęt, który podkręca się wydajnie i bez ogromnych skoków, choćby temperatury.

Sam lata temu wybrałem i5, ponieważ podkręcenie go do 4 gigaherców nie było jakimś problemem, a i7 rezerwowało się raczej dla np. stacji graficznych. Tyle, że wymagania poszły w górę - nie jest niczym nadzwyczajnym posiadanie 5ghz, przy programach wymagających około 3.

PostNapisane: 30 mar 2014, 14:24 
RON

Wybrałem trzy modele, z różnymi konfiguracjami. Naczytałem się w cholerę różnych opini i... stwierdzam, że nie mam pojęcia co wybrać.

Loneirus, gdybyś miał dokonać wyboru, to na co byś postawił?

1) Lenovo y510p
Matryca FHD matowa
Intel Core i7 4700MQ
Nvidia GT 755M SLI

2) Lenovo y510p
Matryca HD błyszcząca
Intel Core i7 4700MQ
Nvidia GT 755M bez SLI

3) MSI GE60
Matryca HD Matowa
Intel Core i5 4200MQ - możliwość wymiany w przyszłości (owy model posiada taką możliwość)
Nvidia GTX 765M

Jak wiadomo CPU w laptopach nie dorównuje tym z PC'tów. Dlatego boję się trochę o to i5 czy aby nie będzie za słabe na aktualne produkcje. Wybierając laptopa do gier, to kieruje się głównie GPU, ale procek też jakąś swą rolę odgrywa, a laptopa kupuję głównie aby pograć. Nie bawię się w żadne 'fotoszopy' czy inne obróbki graficzne. Wiem też, że owe konfiguracje nie są jakieś meeeeega super i nie oczekuję cudów graficznych.
Ceny są bardzo podobne i nie wiem co wybrać, nie powiem, że kusi mnie bardzo to SLI... ale czy aby nie porwę się z motyką na słońce? SLI w laptopach to może się różnie skończyć (poparzone kolana np xD)
A może sam masz jakieś inne propozycje, coś ciekawszego?

Prosiłbym bardzo o opinię, z góry dzięki :)

PostNapisane: 31 mar 2014, 20:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

1. złom
2. złom
3. złom

Gdybym miał kupować laptop pod gierki, albo do "rzetelnej pracy", to z całą pewnością nie wybrałbym żadnego z tych powyższych. Już po zdjęciach widać, że to tostery, a dodatkowe informacje z recenzji jedynie to potwierdzają. Te maszyny miałyby problem z niektórymi programami już dzisiaj, a co dopiero jutro. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na sprzęt, który będzie wymagał niedługo potem aktualizowania - szczególnie, że mowa o laptopach.

Z całym szacunkiem, ale nie mam zamiaru tutaj nic konkretnego promować, polecać. Wybór, to podejście indywidualne i poniekąd wymusza on przejrzenie masy ofert, a na ich podstawie rankingów, potem testów. To tobie to urządzenie ma służyć, ty stawiasz pewien unikalny zestaw wymagań.
Mówiłeś wcześniej, że zależy ci na mobilności - i to już podnosi kryteria, choćby w stosunku do obudowy, która będzie musiała znieść pracę w różnych warunkach.

Mogę jedynie zaproponować własne podejście do kwestii. Nie śpiesz się z wydawaniem funduszy. Lepiej potrzymać, zwiększyć budżet i sięgnąć w wyżej położoną półkę. 4k za laptop, to wcale nie jest dużo. To taka ledwo-średnia dzisiaj. A przecież podzespoły w tym przypadku muszą być wysokiej jakości. Nie śpieszyłbym się i pomnożył kapitał.

Ja wiem, że ludziska mają ochotę na te "hity", co to niedługo mają zostać wydane, czy choćby, by zataszczyć maszyny na zlot i robić wrażenie na płci przeciwnej. Tyle, iż to tak nie działa. To - raczej - duży wydatek i powinien być planowany na lata, a nie dla kilku eventów. W końcu to nie leasing.

PostNapisane: 31 mar 2014, 21:04 
RON

Łooo, z tym "złomem" to trochę mnie zaskoczyłeś :D
Powiem szczerze, że Twoje podejście przygasiło trochę mój zapał do zakupu. Faktycznie, póki co wstrzymam się z wyborem.

Mimo wszystko dzięki Ci bardzo za opinię ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]