Wczytywanie
Teraz jest 14 gru 2018, 10:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dźwięki z komputera
PostNapisane: 19 sie 2014, 20:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Chciałem opisać pewien dziwny problem.

Komputer przegrzewał mi się bo był zakurzony. Pewnego razu grając w CoH2 z procesorem w temperaturze ok. 76 stopni (max. temp wg. prod.- 74) i 86 stopni grafy zaczął z komputera wydobywać się dziwny odgłos. Nigdy wcześniej go nie było. A teraz się pojawił. Wówczas spadły klatki na sekundę oraz słabo ogarniała gra (na przykład nie zawsze wykrywała że na przykład klikam na Tygrysa, albo na drużynę piechoty)
Komputer został wyczyszczony kilka dni później. Jako tako ale jednak. Temperatury w normie. Nie przegrzewa się. Problem dziwnego odgłosu występuje nadal.
Krótkie FAQ o odgłosie:

-Skąd wydobywa się odgłos?
-Z tyłu komputera. Okolice karty graficznej (tą wykluczam raczej), procesora i zasilacza.

-Kiedy pojawia się ten odgłos?
-Przy graniu. Czas do pojawienia się różny. Po dwóch godzinach TESVSkyrim, CoH2 czy Diablo III- jego pojawienie się to pewniak

-Czy pojawia się tylko w grach?
-Tylko gry wywołują, lecz po wyjściu z gry pozostaje

-Jaka jest częstotliwość jego występowania?
-Początkowo go nie ma. Potem ilość jego pojawiania się powoli narasta. Pojawias się chwilę po wczytaniu zapisu w Skyrimie (o dziwo- początkowo nie pojawia się w trakcie gry!), w trakcie gry w CoH2 czasem coś się pojawi. Początkowo przy wyjściu gdy na przykład używam tylko firefoxa go nie ma, potem się pojawia

-Czy jest to ten sam dźwięk cały czas?
-Nie. To co do mnie dochodzi określiłbym jako piśnięcie. Nie jest to stały dźwięk a pojawia się i kończy a potem znów i znów. Zaczyna pojawiać się coraz intensywniej i zmieniać swoją barwę. W najbardziej zaawansowanej formie (z przystawionym do obudowy uchem) brzmi stamtąd jakby któryś wentylator ciężko pracował.

-Czy wiatrak procesora się aby nie rusza?
-Kręciłem nim, kręcił się tylko wokół osi. Wszystko wydaje się w porządku i chyba nic się nie poluzowało

-Kiedy znika?
-Po wyłączeniu komputera. Jeśli zrestartuję- i tak jest dalej.

-Czy występowaniu tego dźwięku towarzyszą jakieś efekty dodatkowe w postaci artefaktów, problemów z kolorami w grach, wyłączanie się komputera czy cokolwiek innego?
-Nie. Jedynym problemem z tym dźwiękiem jest że... jest jakiś dziwny dźwięk którego być nie powinno i tyle. Z samego faktu pojawienia się dźwięku żadne problemy (jak dotąd) nie wynikły.

-Czy takie problemy były kiedykolwiek wcześniej?
-Względem dźwięku- nigdy. Problemów z grafiką- nigdy. Wyłączenie się komputera- w całej historii posiadania tego komputera od grudnia 2009 do sierpnia 2014 roku komputer sam wyłączył się jeden raz (prawdopodobnie okolice maj 2013 roku).

-Czy jest coś co nasila ten dźwięk gdy on występuje?
-Zaczęcie się czegoś nowego w pracy komputera. Wczytywanie strony, wczytanie zapisu w Skyrimie, przesunięcie się z punktu A do punktu B na minimapie w CoH2 na przykład.

-Czy w stanie spoczynku też się pojawia problem?
-Tylko gdy ten dźwięk się pojawi na dobre już w postaci po przystawieniu ucha do komputera przywodzącej na myśl ciężką pracę wentylatora.

-wiatraki czyszczone?
-Patyczkami do uszu i odkurzaczem bez rozmontowywania. Co było, zostalo wyjęte.

-Czy możesz to nagrać?
-No właśnie nie. Z powodu tego jak to brzmi przy obudowie a więc jak to brzmi faktycznie bez "obróbki" w dolocie, to się zlewa normalnymi wiatrakami.

-Jaki zasilacz?
-Tracer na 500w. Niby budżetowy, niby czarna lista ale jak już pisałem- swoją pracę wykonuje prawidłowo (9+/10)/10.

-Uwagi?
-Mam dziwne wrażenie powiązania problemu z pracą procesora- wszystko opisane to sytuacje wymagające od procesora większej pracy. Ale nie sugerujcie się tym, to takie tylko moje wrazenie, być może błędne.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]