Wczytywanie
Teraz jest 22 paź 2020, 20:37


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 15 gru 2011, 09:43 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
Wikipedia napisał(a):
Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999[1] i będąca modyfikacją (modem) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.

Gra dostała wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam. Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych, na których znajduje się do dziś.


Counter-Strike to gra sieciowa, głównie oparta na grze zespołowej, a nie pojedynczego gracza. Stworzono jej pięć części: Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Condition Zero, Counter Strike: Condition Zero Deleted Scenes, Counter-Strike: Source (a przed nimi wszystkimi był Counter-Strike 1.5) W CS'ie można zobaczyć realistyczne reakcje na strzały: Headshot (w skrócie HS - często jeden strzał w głowe potrafi unieszkodliwić przeciwnika), a także powolne prowadzenie rozgrywki (skradanie się, kucanie; powolne podkładanie/rozbrajanie bomby). Czasami można spotkać graczy, którzy przez cały czas, który przeznaczono na jedną mape przesiaduje w jednym miejscu i czeka na przeciwnika - większość osób nazywa ich 'camperami', a ten styl gry 'campieniem'. W grze możemy wcielić się w antyterroryste (w skórcie CT; postać do wybrania: Seal Team 6 (obecnie Navy SEALs), GSG9, SAS i GIGN) oraz w terrorystę (w skrócie TT; postać do wybrania: Phoenix Connexion, L337 Crew, Arctic Avengers, lub Guerilla Warfare).
Standardowo każdy gracz zaczyna rundę z pistoletem (CT - USP, TT - Glock 18) oraz dwoma magazynkami, nożem i 800$. Za każdą udaną misje/wygraną runde/zabicie przeciwnika/rozbrojenie bomby uczestnik gry dostaje pieniądze, a tracimy je gdy gracz zabije kolege z drużyny (tak zwany Friendly Fire) lub zakładnika. Właśnie za nie w następnych rundach można kupować lepsze bronie/kamizelki kuloodporne/granaty/amunicje i inne przedmioty. Cele drużyn są ze sobą sprzeczne - jeśli terroryści podkładają bombę, antyterroryści muszą ją rozbroić; jeśli antyterroryści ratują zakładników, terroryści mają im to uniemożliwić.
Counter-Strike oferuje kilka trybów rozgrywki - odbicie zakładników (przedrostek "cs_"), podłożenie/rozbrojenie bomby (przedrostek "de_", zamach (przedrostek "as_") i ucieczke (przedrostek "es_"). Gracz musi dostosować się do zadań - na mapach "cs_" antyterroryści ratują zakładników, terroryści im to uniemożliwiają; na mapach "de_" terroryści podkładają bombę, a antyterroryści ją rozbrajają; na mapach "as_" jeden z graczy staje się VIP'em (jest to osoba z CT), a członkowie drużyny muszą go doprowadzić do helikoptera/czegoś innego; na mapach "es_" terroryści muszą uciec do określonego punktu, jednak jest to trudne, ponieważ nie mogą kupować broni.

Wikipedia napisał(a):
Bronie:
Pistolety:

Glock 17 – $400, kal. 9mm, magazynek na 20 naboi. Podstawowa broń terrorystów. Posiada dwa tryby ognia – pojedynczy oraz burst-fire (trzystrzałowe serie)[4].
USP Tactical – $500, kal. .45ACP, magazynek na 12 naboi. Podstawowa broń antyterrorystów. Dodatkowo można do niej zamontować tłumik[4].
SIG P228 – $600, kal. .357 SIG, magazynek na 13 naboi[4].
Desert Eagle – $650, kal. .50AE, magazynek na 7 naboi[4].
FN Five-seveN – $750, kal. 5,7mm, magazynek na 20 naboi. Dostępny tylko dla antyterrorystów[4].
Beretta Elite – $800, kal. 9mm, magazynek 2x 15 naboi. Dostępna tylko dla terrorystów. Są to dwa pistolety Beretta 92.

Strzelby:

M3 Super 90 Combat – $1700, kal. 12, magazynek rurowy na 8 naboi. Strzelba powtarzalna, po każdym strzale trzeba przeładować.
XM1014 – $3000, kal. 12, magazynek rurowy na 7 naboi. Strzelba automatyczna. Bardzo szybkostrzelna, silna, ma szybkie przeładowanie, jednak tak jak M3 Super 90 Combat ma duży rozrzut[4].

Pistolety maszynowe:

Pistolet maszynowy MP5 Navy – $1500, kal. 9mm, magazynek na 30 naboi[4].
Steyr TMP – $1250, kal. 9mm, magazynek na 30 naboi. Dostępny tylko dla antyterrorystów. Posiada zintegrowany tłumik[4].
Mac 10 – $1400, kal. .45ACP, magazynek na 30 naboi. Dostępny tylko dla terrorystów[4].
FN P90 – $2350, kal. 5,7mm, magazynek na 50 naboi[4].
HK UMP 45 – $1700, kal. .45ACP, magazynek na 25 naboi[4].

Karabiny i karabinki:

Karabinek AK-47 – $2500, kal. 7,62mm, magazynek na 30 naboi. Dostępny tylko dla terrorystów.
AI Arctic Warfare Magnum – $4750, kal. 338 Lapua, magazynek na 10 naboi. Jest przeładowywana po każdym strzale i posiada duże przybliżenie. Trafienie przeciwnika powyżej nóg powoduje jego natychmiastowy zgon, nawet w wypadku posiadania kamizelki kuloodpornej i hełmu.
Colt M4A1 Carbine – $3100, kal. 5,56mm, magazynek na 30 naboi. Dostępny tylko dla antyterrorystów. Dodatkowo ma dokręcany tłumik.
Famas – $2250, kal. 5,56mm, magazynek na 25 naboi. Dostępna tylko dla antyterrorystów. Posiada tryb trzystrzałowy (burst-fire)..
Galil – $2000, kal. 5,56mm, magazynek na 35 naboi. Tylko dla terrorystów.
G3/SG-1 Sniper Rifle – $5000, kal. 7,62mm, magazynek na 20 pocisków. Tylko dla terrorystów. Posiada duże przybliżenie.
M249 PARA – $5750, kal. 5,56mm, magazynek na 100 naboi. Najdroższa broń w grze.
SG-552 Commando – $3500, kal. 5,56mm, magazynek na 30 pocisków. Tylko dla terrorystów. Dodatkowo ma zamontowaną lunetę z zbliżeniem 1,5x.
SG-550 Sniper Rifle – $4200, kal. 5,56mm, magazynek na 30 naboi. Tylko dla antyterrorystów. Dodatkowo luneta z dużym przybliżeniem.
Steyr AUG – $3500, kal. 5,56mm, magazynek na 30 pocisków. Tylko dla antyterrorystów. Posiada również lunetę o zbliżeniu 1,5x.
Steyr Scout – $2750, kal. 7,62mm, magazynek na 10 pocisków. Posiada duże przybliżenie.

Pozostały sprzęt:

Nóż – jedyna broń, której nie można odrzucić, ma ją każdy gracz. Trafienie zadane nim w plecy lub w głowę, zabija od razu. Istnieją mapy, na których walczy się jedynie tą bronią[4].
Kevlar (ang. kamizelka kuloodporna) – $650, trafienie przez wroga w plecy, klatkę piersiową lub w brzuch zadaje nam mniej obrażeń.
Kevlar + helmet (ang. kamizelka kuloodporna z hełmem) – $1000, osłania przed większą ilością obrażeń i pozwala czasem przeżyć strzał w głowę w przypadku rykoszetu.
Flashbang (ang. granat błyskowy) – $200, można kupić maksymalnie 2 sztuki. Powoduje błysk, oślepia wszystkich graczy (również rzucającego i jego drużynę) patrzących na niego, bądź będących w bezpośredniej odległości w chwili wybuchu.
HE Grenade (ang. granat zaczepny) – $300, można kupić tylko jeden na rundę, powoduje duże obrażenia. Na niektórych mapach stworzonych przez fanów są one jedyną bronią.
Smoke grenade (ang. granat dymny) – $300, do kupienia tylko raz w czasie trwania rundy, wznieca zasłonę dymną.
Nightvision (ang. noktowizor) – $1000, daje lepszą widoczność w ciemnościach niż latarka.
Tactical shield (ang. tarcza taktyczna) – $2200 dostępna tylko dla antyterrorystów, chroni przed wszelkimi pociskami. Zakazana na niektórych serwerach, ponieważ daje znaczną przewagę nad oponentami, jednak posiada kilka wad utrudniających grę z nią. Posiadacz tarczy jest nadal wrażliwy na granaty, chroni ona tylko od przodu, razem z nią można nieść tylko nóż, pistolet i granaty, a w celu skorzystania z broni należy odchylić tarczę, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko postrzelenia.Na dodatek wbrew temu co widać w teksturach tarcza wcale nie ochrania łydek ani stóp co nie daje takiej wielkiej ochrony jak się wydaje.
Defusal Kit (ang. zestaw rozbrojeniowy) – $200, dostępny tylko dla antyterrorystów. Przyspiesza proces rozbrajania bomby. Dostępny tylko na mapach Demolition (np. de_aztec).
C4 – bomba przenoszona w plecaku. Dostępna dla terrorystów na mapach Demolition, gdzie trzeba wysadzić dane miejsce. Bomba jest tylko jedna w czasie rundy. Przenosi ją jeden, wybrany losowo gracz, będący w drużynie terrorystów, który wyróżnia się tym, że nosi plecak z bombą.Oczywiście nie można jej kupić.


Możecie się wypowiadać, wyrażać swoje opinie na temat gry oraz zapraszać użytkowników naszego forum do wspólnej rozgrywki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 16 sty 2012, 12:23 
Adept analogów
Adept analogów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2011, 19:44
Posty: 172
Lokalizacja: czarna dziura - wwa
Gra w: smite
Chyba dużo nie trzeba pisać. Jedna z lepszych gier multi. Co ja pisze. Najlepsza ;) ale tylko multi :P

_________________
"A ty przypadkiem dla nich nie pracowałeś? Jak to było? „Skórzane fotele”?"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 17 mar 2012, 10:22 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011, 14:56
Posty: 99
Lokalizacja: Monteriggioni
Gra w: Dragon Age 2,Assasin Creed 2/3,NFS:HP,Mortal Kombat
No wiadomo , że singleplayer jest denny ;) ale multi-player to już coś . Wiadomo , grafiką nie powala ale można na to przymknąć oko. Tymbardziej że już wkrótce będzie CounterStrike: Global Offensive ;)

_________________
" Nic Nie Jest Prawdziwe ,Wszystko Jest Dozwolone "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 18 mar 2012, 12:40 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
er00lek napisał(a):
No wiadomo , że singleplayer jest denny

Singleplayer? Najprawdopodobniej chodzi ci o "Condition Zero: Deleted Scenes". Tak, jest denny. Przegrałem w niego 10 minut. Poza tym, jeśli jednak nie rozmawiamy o CZ, a o 1.6 - grze samemu, bez nikogo na mapie (nowa gra => tworzenie serwera) to po chwili robi się to nudne.

Cytuj:
Wiadomo , grafiką nie powala ale można na to przymknąć oko.

Gra z 2000 roku nie może mieć lepszej grafiki ;)

Cytuj:
Tymbardziej że już wkrótce będzie CounterStrike: Global Offensive

Z tego co wiem, to GO będzie można znaleźć w sklepach dopiero pod koniec 2012 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 18 mar 2012, 19:50 
Adept analogów
Adept analogów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2011, 19:44
Posty: 172
Lokalizacja: czarna dziura - wwa
Gra w: smite
Walić grafę. Najważniejsze są emocje jak się gra :D

_________________
"A ty przypadkiem dla nich nie pracowałeś? Jak to było? „Skórzane fotele”?"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 19 mar 2012, 14:16 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
mak86 napisał(a):
Najważniejsze są emocje jak się gra

Tylko niektórych za często ponosi =D Btw. jakbyście mieli ochotę na rundkę, to napiszcie na pw. Mam serwer, steama też.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 19 mar 2012, 23:29 
Casual
Casual

Dołączył(a): 27 lut 2012, 23:16
Posty: 8
grałem ponad 8 lat od 1.3 do cs;s ale najdłużej w 1.6, mam mnóstwo wspomnień związanych z tą grą, coś pięknego ;)

_________________
Portal mieszkaniowy - zdjęcia mieszkań i nieruchomości w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 05 kwi 2012, 13:35 
Adept analogów
Adept analogów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2011, 19:44
Posty: 172
Lokalizacja: czarna dziura - wwa
Gra w: smite
A ktoś trafił kiedyś na VentriloBusters grając w cs? :D

_________________
"A ty przypadkiem dla nich nie pracowałeś? Jak to było? „Skórzane fotele”?"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Counter-Strike - ogólnie o grze
PostNapisane: 05 kwi 2012, 20:43 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
mak86 napisał(a):
A ktoś trafił kiedyś na VentriloBusters grając w cs?

nie trafiłem na nich, kolega zarzucił linkiem do jednego z filmików (nagrań) na youtube. mają humor, masterczałki.
jest ktoś chętny (steamowiec) na jakąś krótką rozgrywkę?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Daniel St. Jules