Wczytywanie
Teraz jest 27 paź 2020, 17:14


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Left 4 Dead
PostNapisane: 07 lut 2012, 20:57 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
Left 4 Dead to gra gatunku FPS (first-person shooter). Została wydana w 2008 roku przez Valve. W 2009 odbyła się premiera drugiej części serii - Left 4 Dead 2. Na czym polega? Głównym celem gry jest zabicie zombie, które opanowały zainfekowane miasto. Wcielamy się w jedną z czterech postaci - mamy do wyboru trzech mężczyzn i jedną kobietę. Do wspólnej rozgrywki możemy zapraszać znajomych ze Steama (tworząc własną poczekalnie), wchodząc na serwer kolegów lub znajdując inny. W jednym pokoju mogą być maksymalnie 4 osoby. Założyciel może wybierać kampanię (mapę), poziom trudności i wybierać postać. Trochę o Left 4 Dead 2:
Wikipedia napisał(a):
Fabuła:
Akcja tak samo jak w pierwszej części rozgrywa się w świecie opanowanym przez zombie - ludzi zarażonych niezidentyfikowaną chorobą. W grze można kierować jednym z czterech Ocalałych (naturalnie uodpornionych na wirusa), którzy połączyli się w grupę i próbują przeżyć. Zachowanie i pojawianie się Zarażonych jest kontrolowane przez sztuczną inteligencję dostosowującą się do poczynań graczy.

Bohaterowie:

W grze występuje czterech bohaterów:
Nick (35 lat, miejsce ur. nieznane) - hazardzista, odpowiednik Francisa z pierwszej części. Na wszystko narzeka.
Coach (44 lat, miejsce ur. Savannah) - były trener szkolnej drużyny piłki nożnej który niestety doznał kontuzji kolana. Przewodzi drużyną. Odpowiednik Billa z poprzedniej części gry.
Rochelle (29 lat, miejsce ur. Cleveland) - reporterka, została wysłana na reportaż do miasta Savannah, znanego z pierwszej kampanii. Odpowiedniczka Zoey z pierwszej części.
Ellis (23 lata, miejsce ur. Savannah) - inteligentny, kochający piwo mechanik. Odpowiednik Louisa z poprzedniej części gry. Optymista. Uwielbia konie.

Wszyscy są naturalnie uodpornieni na wirusa, który zdziesiątkował ludzkość zamieniając ją w zombie. Można nimi sterować, lub zostawić to sztucznej inteligencji.

Kampanie:

Gra zawiera 8 kampanii (dwie z nich to przeniesione z pierwszej części "No Mercy" i "The Sacrifice"), po trzy, cztery lub pięć etapów każda. Poszczególne etapy oddzielone są tzw. "saferoomami", czyli miejscami, w których Zarażeni nie mają dostępu do Ocalonych. Można tam znaleźć apteczki oraz uzbrojenie.
Dead Center (W centrum zarazy): Tutaj nasi bohaterowie się poznają. W końcowej fazie kampanii musimy znaleźć i zatankować auto określoną liczbą kanistrów z benzyną aby uciec (przedsmak trybu Scavenger). Etapy: Hotel (The Hotel), Ulice (The Streets), Centrum handlowe (The Mall), Atrium.
The Passing: W tej kampanii nasi bohaterowie spotykają starych znajomych z jedynki. Celem jest zatankowanie generatora i opuszczenie mostu, by przejechać dalej. W końcowej fazie trzej bohaterowie z jedynki pomagają graczom strzelając z góry do zarażonych. Ciekawostką jest, że w drugim etapie, gdy przejdziemy przez pomieszczenie z szafą grającą na plac budowy (jest tam błoto), skręcimy w lewo i przebiegniemy szybko przez plac pod ogrodzenie to zobaczymy autobus, który zatrąbi na nasz widok. Autobusem najprawdopodobniej uciekają fani "Midnight Riders". Etapy: The Riverbank (Brzeg Rzeki), The Underground (Kanały Pod Ziemią), The Port (The Port).
Dark Carnival (Karnawał Śmierci): Kampania zaczyna się na autostradzie po tym, jak w aucie skończyło się paliwo. Gracze muszą uciekać przez wesołe miasteczko. Kampania kończy się koncertem, który ma za zadanie zwrócić uwagę helikoptera krążącego nad wesołym miasteczkiem. Etapy: Autostrada (The Highway), Wesołe miasteczko (The Fairgrounds), Kolejka górska (The Coaster), Stodoły (The Barns), Koncert (The Concert).
Swamp Fever (Bagienna gorączka): Pilot helikoptera okazuje się być zarażonym. Bohaterowie uciekają przez bagna. Kampania kończy się obroną na plantacji przed hordami zombie i ucieczką statkiem. Etapy: Osada na mokradłach (Plank Country), Trzęsawisko (The Swamp), Slumsy (The Shantytown), Plantacja (The Plantation).
Hard Rain (Krwawa Ulewa): Statek, którym uciekają ocaleni wymaga zatankowania. Bohaterowie szukają paliwa w małym miasteczku. Podczas powrotu na statek rozpętuje się burza, oraz następuje powódź. Etapy: Miasteczko fabryczne (The Milltown), Cukrownia (The Sugar Mill), Ucieczka z cukrowni (Mill Escape), Powrót do miasta (Return To Town), Ucieczka z miasta (Town Escape).
The Parish (Parafia): Musimy przedostać się przez Nowy Orlean, znajdując most zanim zostanie zniszczony. Kampania kończy się ucieczką helikopterem. Etapy: Nabrzeże (The Waterfront), Park (The Park), Cmentarz (The Cemetery), French Quarter (The Quarter), Most (The Bridge).
The Sacrifice: Dodatkowa kampania w Left 4 Dead 2. Polega ona na przedostaniu się na most, pod którym jeden z członków drużyny musi się poświęcić. Kończy się śmiercią jednego z Ocalałych.

Tryby gry:
Gra w pojedynkę (Single-player) - sztuczna inteligencja przejmuje kontrole nad towarzyszami, pogodą oraz zarażonymi. Jeśli możliwe są trzy drogi do przejścia, komputer zależnie od umiejętności, odblokowuję tylko jedną.
Campaign - gra w sieci dla 4 graczy, komputer dalej kieruję zarażonymi, pogodą oraz przejściami.
Realism - trudniejsza wersja kampanii, kontry. Zombie są silniejsze, bardziej wytrzymałe na strzały w ciało (najlepiej celować w głowę lub nogi aby je szybciej wykończyć), częściej atakują hordami, poświaty wokół Ocalałych i przedmiotów są wyłączone (gdy np. Smoker złapię jednego z Ocalałych, to tego nie widać przez ścianę, jak w przypadku zwykłej kampanii), Witch zabija od razu (zamiast obezwładnić) i nie można jej zabić strzałem w głowę.
Versus - przypomina kampanię, ale dodatkowo można wcielić się w rolę zainfekowanych, gra 4 na 4. Po każdej mapie podliczane są punkty i zmiana stron. Drużyna która zbierze więcej punktów przez misje, gra pierwsza ocalałymi na następnej mapie, a ta która zbierze więcej punktów przez całą kampanie, wygrywa. Komputer nie steruje już tu pogodą oraz w mniejszym stopniu steruje zwykłą hordą.
Survival - walczymy w różnych miejscach kampanii o jak najdłuższe utrzymanie się przy życiu.
Scavenger - ocaleni kontra zainfekowani, ocaleni muszą znaleźć jak najwięcej kanistrów z benzyną, a zarażeni jak najszybciej ich powstrzymać. Po każdej rundzie jest zmiana stron. Rund jest kilka. Drużyna która wygra określoną liczbę rund wygrywa.

Mutacje:

Mutacje to różne tryby gry, zmieniane co tydzień. Dostępne w DLC. Są to:
Chainsaw Massacre - gracz dysponuje tylko piłą mechaniczną o nieskończonym zapasie paliwa.
Healing Gnome - ciągły spadek życia, któremu można zapobiec trzymając w ręku Gnoma Chompsky'ego.
Versus Survival - połączenie trybów Versus oraz Survival.
Bleed Out - cały czas ubywa graczowi życia, a dysponuje on tylko tabletkami przeciwbólowymi.
Bleed Out Versus - jak Bleed Out, ale w trybie Versus.
Headshot - jedynym sposobem na zabicie Zarażonych jest strzał w głowę.
Taannkk! - tryb Versus, w którym wszyscy gracze w drużynie Zarażonych wcielają się w rolę Tanka.
Lone Gunman - gracz dysponuje jedynie pistoletem Desert Eagle i odpiera ataki Boomerów oraz hordy.
Special Delivery - usunięto czas odradzania specjalnych Zarażonych oraz podniesiony maksymalny limit do 10 na raz (dla równowagi nie ma zwykłych zarażonych).
Hard Eight - na mapie może być ośmiu specjalnych Zarażonych na raz.
Last Gnome On Earth - celem graczy jest doniesienie Gnoma Chompsky'ego do końca kampanii, a ataki hordy skupiają się na tym, kto go niesie.
Last Man On Earth - tryb jednoosobowy bez graczy kierowanych sztuczną inteligencją. Gracz musi zmierzyć się z regularną hordą oraz specjalnymi Zarażonymi.
Room For One - w pojeździe ewakuacyjnym na końcu każdej kampanii jest miejsce tylko dla jednego ocalałego. Ten, który pierwszy dotrze do pojazdu podczas finału, przeżywa.
Four Swordsmen of the Apocalypse - gracze dysponują wyłącznie katanami.
Iron Man - brak możliwości odradzania oraz zapasów amunicji czy apteczek rozrzuconych na mapie. Gracze nie mają też możliwości powtarzania misji (jedynie całą kampanię od początku).
Gib Fest - gracze dysponują jedynie karabinem M60 z nieskończoną ilością amunicji.
Follow the Liter - tryb Scavenger, w którym na mapie jest tylko kilka kanistrów na raz (zamiast pełnego kompletu jak w zwykłym trybie Survival).
Flu Season- jedyni specjalni Zarażeni to Boomer i Spitter.
Riding My Survivor - gracze drużyny Zarażonych odradzają się jedynie jako Jockey.
Death's Door - brak możliwości odradzania, powaleni Ocaleni od razu umierają, brak apteczek.
Nightmare - gra w trybie Survival z elementami trybu Realism, m.in. zubożony HUD.

Specjalni zainfekowani:

W grze możemy spotkać (i wcielić się w nich w trybie versus) w 8 specjalnych zainfekowanych. Oto i oni:
Charger - Zarażony z groteskowo zdeformowaną prawą ręką. Szarżuje na grupę Ocalałych i łapie jednego, po czym przebiega kawałek i zaczyna uderzać nim o ziemię.
Jockey - Mały, zwinny Zarażony, który wskakuje Ocalałym na głowy i częściowo przejmuje nad nimi kontrolę, co daje mu spore możliwości taktyczne.
Spitter - Jedyny damski zombie dostępny w trybie Versus. Spitter pluje na ocalałego żrącym kwasem. Zadaje bardzo duże obrażenia, jeśli Ocalały nie zdoła uciec z kałuży kwasu.
Hunter - Najzwinniejszy z zainfekowanych. Czai się na dachach budynków bądź w ciemnych kątach po czym skacze na Ocalałego, przygniatając go do ziemi.
Smoker - Posiada długi język, którymi oplątuje Ocalałych i przyciąga ich do siebie.
Boomer - Wymiotuje na Ocalonych żółcią, przez co ogranicza im widoczność i przyciąga hordę. Po śmierci eksploduje, obryzgując okolicę żółcią (łącznie z Ocalałymi). Female Boomer

Tank - Najsilniejszy z Zarażonych. Potrafi jednym uderzeniem obezwładnić ocalałego, lub cisnąć w niego kawałkiem betonu. Bardzo wytrzymały.
Witch - Jedyny Zarażony w którego nie można wcielić się w trybie Versus. Zazwyczaj siedzi w ciemnych pomieszczeniach lub powoli przemieszcza się po ulicach, płacząc. Zaalarmowana światłem latarki lub odgłosem wystrzału rzuci się do ataku, dziesiątkując grupę Ocalałych.

Rzadcy zarażeni:
Rzadcy zarażeni to zwykłe zombie, które pojawiają się w miejscach do nich pasujących(np.Clown w cyrku, Inżynier w cukrowni).
Jimmy Gibbs Junior - Miejsce występowania: "W Centrum Zarazy" (wyłącznie Artrium). Zombie legendarnego kierowcy, posiada 1000 hp. Jego ręce są brudne od smaru (przez co po uderzeniu ogranicza widoczność). Niestety szansa na to by się pojawił wynosi 5%.
CEDA Zombie - Miejsce występowania: "W Centrum Zarazy". Zombie z CEDA posiadają na sobie skafandry Hazmat doskonale chroniące ich przed ogniem. Oznacza to że płonące naboje, koktajle Mołotowa itp. na nich nie działają. Ginąc, czasem zostawiają po sobie słoik z żółcią Boomera - obrzuconego nią zarażonego możemy widzieć przez ściany, oraz przyciąga inne zombie.
Fallen Survivor - Miejsce występowania: "The Passing". Są to zarażone osoby, które próbowały się uratować. Szybcy, zwinni, silniejszy od zwykłych zombie. Do tego posiadają apteczki, środki przeciwbólowe, czy koktajle Mołotowa. Po paru strzałach uciekają, więc najlepiej szybko ich zneutralizować.
Clown - Miejsce występowania: "Karnawał Śmierci". Nie wyróżniają się żadną cechą fizyczną - za to ich upiorny śmiech który wydają z siebie gdy biegną na Ocalonych i ich piszczące buty sprawiają że przyłączają się do nich pobliskie zombie tworząc sporą hordę.
Mudmen - Miejsce występowania: "Bagienna Gorączka". Rzucają w Ocalonych błotem przez co obraz na chwilę staje się niewyraźny. Poruszają się równie szybko co zwykła horda, mają też taką samą wytrzymałość, jednakże sposób ich poruszania (na 4 kończynach) sprawia, że ciężko ich trafić.
Engineers - Miejsce występowania: "Krwawa Ulewa". Dzięki nausznikom nie reagują na rzucane bomby.
Riot Police - Miejsce występowania: "Parafia". Policjanci z wyposażeniem kontroli tłumu (kaski, kamizelki, gumowe pałki).

Dodatek:

W marcu 2010 roku ukazał się dodatek do Left 4 Dead 2 o nazwie The Passing, zawierający nową kampanie, w której bohaterowie pierwszej oraz drugiej części spotkali się. Zapowiadano go na platformę Xbox 360 22 marca[1], natomiast na platformie Steam pojawił się jako aktualizacja 23 kwietnia. Pojawił się równiez dodatek o nazwie The Sacrifice w której gramy bohaterami znanymi z Left 4 Dead.


Gra jest fajna, ciekawa i dobra. Wygląd zombie jest o wiele lepszy, niż ten, który był pokazany w Call of Duty: Black Ops. Poza tym niedawno wydana Dead Island jest przy tym słabizną. L4D i L4D2 lekko przypominają mi Counter-Strike'a.
Zachęcam do wyrażania opinii i wypowiadania się na temat gry. Jeśli chcecie, możecie również zapraszać innych użytkowników do wspólnej gry - podając swoje nicki steam/linki do profilu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 09 lut 2012, 15:13 
Casual
Casual
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2012, 14:50
Posty: 15
L4D i L4D2 można często kupić w promocji na steamie :) polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 12 lut 2012, 08:16 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
twistet napisał(a):
L4D i L4D2 można często kupić w promocji na steamie

A można, można. Tylko na steamie jest ten bajer, że płacisz w euro, a nie w złotych. Czasem nie ma żadnej obniżki ani nic. Poza tym w pobliskich sklepach (media markt, media expert, empik) L4D2 nie było. Powiedzieli, że nawet nie mają jej na stanie.

Cytuj:
polecam

Liczyłem na coś więcej =d


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 12 lut 2012, 10:20 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 12:53
Posty: 4202
Lokalizacja: Poznań
Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Slash napisał(a):
twistet napisał(a):
L4D i L4D2 można często kupić w promocji na steamie

A można, można. Tylko na steamie jest ten bajer, że płacisz w euro, a nie w złotych. Czasem nie ma żadnej obniżki ani nic. Poza tym w pobliskich sklepach (media markt, media expert, empik) L4D2 nie było. Powiedzieli, że nawet nie mają jej na stanie.

L4D2 było w sklepach, ale się wyczerpało, może jak kiedyś uzupełnią to zakupię bo przez Steama jakoś nie chce mi się kupować.

_________________
Steam:Damix22|CD-Action|Social BioWare|Last.fm|ESL|
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 12 lut 2012, 12:52 
Morelowaa Dziffka

Dołączył(a): 18 sie 2010, 21:46
Posty: 1494
Najlepiej kupić cd-keya, choćby na allegro. Albo, tak jak w moim przypadku, kupić przez internet konto do steam'a, już z grami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 12 lut 2012, 18:16 
Joker
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2011, 06:15
Posty: 178
Lokalizacja: Racibórz
Damix22 napisał(a):
L4D2 było w sklepach, ale się wyczerpało

Najprawdopodobniej. Tylko teraz jest gorzej z dostępem. L4D i L4D2 ciężko znaleźć. Nawet na allegro.

Cytuj:
może jak kiedyś uzupełnią to zakupię bo przez Steama jakoś nie chce mi się kupować.

Jeśli miałbym dobry internet, to może bym kupił. Ale zawsze jest mały "zonk", gdy instalujemy grę bez płytki, to mamy o wiele więcej gigabajtów do ściągnięcia. Poza tym podczas kradzieży konta nie da się rady udowodnić swojej prawdomówności. Nie ma pudełka z kodem, płytki, ani paragonu. Tylko kilkanaście cyfr wysłanych przez e-maila/coś innego.

Apricot napisał(a):
Najlepiej kupić cd-keya, choćby na allegro

Ok, ok. Tylko podczas takiej transakcji zawsze można oszukać kupca. Na allegro jest sporo złodziei, którzy tylko na takich czekają. Jeżeli mamy zamiar zakupić grę, to najlepiej z pudełkiem.

Cytuj:
Albo, tak jak w moim przypadku, kupić przez internet konto do steam'a, już z grami.

j/w. Chyba, że trafisz na prawdomówną osobę, która nie ma zamiaru nikogo oszukać =p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Left 4 Dead
PostNapisane: 12 lut 2012, 19:40 
Morelowaa Dziffka

Dołączył(a): 18 sie 2010, 21:46
Posty: 1494
Można też sprawdzić procent pozytywnych opinii :) Jeśli ktoś ma parę setek komentarzy, z czego 100% to pozytywy...myślę, że nie szans na oszustwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Daniel St. Jules