Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 21 sty 2021, 03:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 12   [ Posty: 113 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Abigail
PostNapisane: 05 sty 2013, 20:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

To postać która przynajmniej we mnie wzbudziła najwięcej kontrowersji.
Z jednej strony racja - ludzie z wioski święci nie byli. Z drugiej strony, codo niej też można uważać, że nie jest lepsza. Pewne zdarzenia budzą nieufność.

Ocaliliście ją? Jeśli tak to wierzyliście w jej niewinność czy wybraliście mniejsze zło?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Tytuł: Re: Abigail
PostNapisane: 05 sty 2013, 21:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cześć to mój pierwszy post na Warowni Starego Morza.

Ocaliłem ją. W jej niewinność również uwierzyłem i miałem racje, bo była w zasadzie winna była tylko tego, że dała dziewczynie, którą zgwałcił Mikul truciznę, którą ta się otruła, ale to nie jest powód by ją posłać na stos. Chociaż za pierwszym razem jak przechodziłem to zastanawiałem się na początku czy nie należałoby ubić obu stron konfliktu. Jednak ostatecznie uznałem, że winna Abigail nie jest tak duża jak pozostałych, a dodatkowo denerwowali mnie wieśniacy z kapłanem na czele. Na szczęście było opcja by ich ubić. Żałowałem tylko, że nie ma z nimi Mikula, któremu się upiekło.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 05 sty 2013, 22:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiesz co Shar? na pierwszy rzut oka tak to wygląda,ale przy drugim przejściu trochę się zauważa.
Abigail w domu miała figurkę Oda, która mogła służyć do sterowania nim.
Sprzedała tą truciznę.
Kiedy ją skazujemy na śmierć przeklina nas w imię lwiogłowego pająka, którego wyznawcy słyną z okrucieństwa i manipulacji.

Do tego, zagadka upiornego psa miała wskazać winnego, dzięki czemu walka będzie łatwiejsza. Łatwiejsza była w przypadku wieśniaków.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 05 sty 2013, 23:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Abigail skądinąd ciekawa postać, jednakowoż mi do gustu nie przypadła. Właśnie zbyt dużo było tych nieścisłości, abym mogła jej zaufać. Ale ci wieśniacy jeszcze gorsi, aż mnie odraza brała i ciężkie dreszcze. Ale myślę, że w tym przypadku absolutnie nie ma niewinnego. I Abigail i cała ta wioska była winna. Tylko właśnie czarownica była tym mniejszym złem. Grając kilka razy, nie byłam w stanie nawet z ciekawości stanąć po stronie wieśniaków.

PostNapisane: 05 sty 2013, 23:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po co miała by nim sterować przecież kręciła z jego bratem, a jego śmierć nie przyniosłaby jej żadnej korzyści. Myślę, że ją miała dlatego, że chciała się zemścić na Odzie za to, że zabił jej chłopaka.

Par wtedy na jej miejscu też bym przeklinał Geralta w imię jakiś mrocznych kultów, których wcale nie wyznaje i uważam, że właśnie Abigail tak zrobiła, bo wiedziała, że umrze to nic innego jej nie pozostało. Przecież nie będzie błagać o ty by jej nie zabili, bo i tak to by nie odniosło skutku. Nigdy nie pozwoliłem spalić Abigail to tej sceny nie widziałem, ale nie wierzę w to, że Abigail była wyznawczynią lwiogłowego pająka.

To już kwestia mechaniczna. Ja pokonałem bestię w 1 minutę i się zdziwiłem, że walka taka z bossem była taka łatwa i wczytałem ją jeszcze raz i było trochę trudniej, ale nie powiem by walka była szczególnie trudna.

Poza tym jeśli pozwolimy zabić Abigail to w 4 akcie nie możemy skorzystać z jej usług, a miejscowa guślarka mówi, że mamy niewinną krew na rękach. Zatem jest to ostateczny dowód na to, że Abigail była niewinna.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 05 sty 2013, 23:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shartan napisał(a):
Po co miała by nim sterować przecież kręciła z jego bratem, a jego śmierć nie przyniosłaby jej żadnej korzyści. Myślę, że ją miała dlatego, że chciała się zemścić na Odzie za to, że zabił jej chłopaka.
Nawet sam Geralt nie wierzy, że Odd byłby w stanie go zabić.
Par wtedy na jej miejscu też bym przeklinał Geralta w imię jakiś mrocznych kultów, których wcale nie wyznaje i uważam, że właśnie Abigail tak zrobiła, bo wiedziała, że umrze to nic innego jej nie pozostało. Przecież nie będzie błagać o ty by jej nie zabili, bo i tak to by nie odniosło skutku. Nigdy nie pozwoliłem spalić Abigail to tej sceny nie widziałem, ale nie wierzę w to, że Abigail była wyznawczynią lwiogłowego pająka.
Właśnie jej zachowanie miejscami bardzo pasuje do tej sekty.
To już kwestia mechaniczna. Ja pokonałem bestię w 1 minutę i się zdziwiłem, że walka taka z bossem była taka łatwa i wczytałem ją jeszcze raz i było trochę trudniej, ale nie powiem by walka była szczególnie trudna.
Gałam w to wiele razy, mój brat gdał, koledzy... Dużo łatwiej zabić bestię gdy się wyda Abigail. Chyba, że masz wyjątkowe szczęście/pecha.
Poza tym jeśli pozwolimy zabić Abigail to w 4 akcie nie możemy skorzystać z jej usług, a miejscowa guślarka mówi, że mamy niewinną krew na rękach. Zatem jest to ostateczny dowód na to, że Abigail była niewinna.
Po pierwsze, jeśli ją ocalimy, ta guślarka zginęła. Dziwne, co?
Po drugie, pojawia się nieścisłość, bo jeśli zabijemy wielebnego też słyszymy (w innej sytuacji), że postąpiliśmy źle
.

A i jeszcze jedno, gwałt o który Abigail oskarża Mikula był sprawką Salamandry.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 05 sty 2013, 23:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

I zaraz potem Geralt mówi, że Odo zabił go we śnie. Ja się z tym zgadzam. Nie widzę nic w zachowaniu Abigail co miałoby pasować do sekty. Chyba, że Par mówisz o jej zachowaniu po tym jak wyda się ją wieśniakom. Ja też grałem wiele razy i tylko raz się męczyłem z tym bossem 30 minut, a w pozostałych przejściach go dość szybko pokonywałem.

Wieśniacy mówią, że guślarka zginęła zeszłej zimy. Myślę, że Abigail zajęła jej miejsce byśmy odczuli skutki naszych decyzji. Dlatego sądzę, że Abigail jej nie zabiła i żyje z mieszkańcami wioski w zgodzie.

Par w jakiej sytuacji, a ja nie pamiętam by mi ktoś w grze zarzucił, że zabicie wielebnego było złym uczynkiem.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 06 sty 2013, 00:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jedno ale - jak Odd mógł zabić go we śnie,kiedy zginął w polu?

Ja w tej chwili przychylam się do zdania, że wiedźma jest winna pojawienia się bestii,ale wieśniacy są gorsi niż ona, ale pewnie jeszcze raz coś poczytam, przejdę, zmieni mi się nastrój i uznam coś innego.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 06 sty 2013, 00:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie mógł uciąć sobie drzemki na tym polu lub Odo skłamał, że jego brał zginął na polu przecież wystarczyły tylko przekupić kogo trzeba, a tam w wiosce nie było z tym problemu. Poza tym nawet jakby Abigail przejęła kontrolę nad bratem Oda i to tak nie miałby szans w pojedynku z własnym bratem.

Przecież bestia sama mówi dlaczego się pojawiła przez Alvina i to obciąża wieśniaków. Chyba, że założymy, że Abigail jest wyznawcą lwiogłowego pająka i sprawia, że w ludziach odzywają się najgorsze cechy, ale nic na to nie wskazuje.

Zapomniałem w poprzednim poście odnieść się do Mikula. Za gwałtem stała Salamandra, ale Mikul też brał w tym gwałcie udział.

Par, a pamiętasz to nam mówi, że postąpiliśmy źle, że zabiliśmy wielebnego?

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 06 sty 2013, 00:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shar, na udział Mikula nie ma dowodu.
A co do Wielebnego to nie pamiętam, grałam ponad rok temu.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 12   [ Posty: 113 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona