Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 16 sty 2021, 20:40

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Toruviel - co się nią stało?
PostNapisane: 06 sty 2013, 15:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie jestem do końca pewny czy nie lepiej było założyć tego tematu w dziale z W2, ale w drugiej części elfka nie występuje. Dlatego zdecydowałem się na założenie tematu w tym dziale.

Przechodząc do rzeczy Toruviel ginie i zostaje powieszona jeśli graliśmy po stronie zakonu. Taki sam los spotyka ją jeśli byliśmy neutralni. Natomiast jeśli byliśmy po stronie elfów to przeżywa. Jednak w samym epilogu kiedy pomagają nam różne postacie w zależności od tego po jakiej byliśmy stronie pojawia się jedna postać, która zginęła w czasie gry w przypadku zakony jest to Biała Rayla, a gdy jesteśmy neutralni jest to północnica Celina. Natomiast jeśli byliśmy po stronie elfów jest to własnie Tourviel tylko, że ona nie zginęła w czasie gry. Zatem jeśli przeszliśmy jedynkę po stronie elfów czy jest w W2 jakaś wzmianka o Tourviel, która potwierdza jej śmierć lub to, że żyje? A jeśli żyje to wiadomo gdzie jest?

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Tytuł: Re: Toruviel - co się nią stało?
PostNapisane: 06 sty 2013, 17:11 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Nie odpowiem na końcowe pytanie, bo nie zgłębiałam losów Toruviel, jednak nie dziwi mnie fakt, że pojawia się ona w epilogu, mimo iż przeżyła - przecież pojawia się tam kilka z żyjących postaci, chociażby Shani lub Triss (w zależności od tego, której z nich oddamy Alvina), Vincent lub Adda, czy chociażby Abigail (jeśli uratujemy ją w Podgrodziu). Poza tym poszperałam po różnych źródłach i znalazłam wzmiankę o tym, że tylko jeśli gramy po stronie Zakonu, Toruviel na 100% umiera, a przy opcji neutralnej może przeżyć. Osobiście tego nie sprawdziłam, bo nigdy nie skończyłam gry jako neutral - wiele razy próbowałam, ale mój charakter nigdy nie pozwalał mi do końca przygody "siedzieć okrakiem na płocie" ;)

Obrazek

PostNapisane: 06 sty 2013, 17:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

W neutralnej również ginie z ręki Zakonu. Tak wiem, że pojawiają się żywe postacie, ale jeśli odpowiednikami Tourviel po innych stronach są postacie, które zginęły co sugeruje, że Tourviel mogła podzielić ten sam los co jej odpowiedniczki po innych stronach, ale 100%, że zginęła nie ma, bo w odróżnieniu od Białej Rayli i Celiny w tym momencie gry wszystko wskazywało na to, że żyje.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 06 sty 2013, 18:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Seria Mass Effect,Seria Wiedźmin, Seria AC
Ja osobiście nie znalazłem żadnych wzmianek na ten temat w W2 ale jeśli chodzi o Epilog to:

Jest to przecież wizja Wielkiego Mistrza występują w niej postaci żywe jak i martwe więc osobiście nie widzę tu związku z Toruviel :P O ile dobrze pamiętam to nasza wybranka (Shani,Triss) wspomina nam że to sen i,że nic tu nie jest prawdziwe tylko to że jeśli zginiemy, śmierć będzie jak najbardziej realna.
Wracając do Toruviel mooże pojawi się ona w częsci 3 jeśli takowa powstanie (A mam nadzieję że powstanie) :D

PostNapisane: 10 sie 2014, 09:16 
Casual
Casual

Poproszę o złoty szpadel.

W Wiedźmińskiej Wikii pisze, że w ścieżce neutralnej Toruviel udaje się uciec. Ciekawi mnie, skąd autor miał takie informacje.

PostNapisane: 02 wrz 2014, 20:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zatem w Wiedźmińskiej Wikii jest błąd, bo w wersji neutralnej Toruviel kończy tak samo jak w wersji zakonnej.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 02 wrz 2014, 21:24 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Shar. Teraz mnie naszło. Rayla jest permanentnie martwa, a jej ciało zostało wykorzystane w najgorszy sposób. Została ożywiona i umarła jeszcze raz. W wersji neutralnej spotykamy osobę nie do końca umarłą (a przynajmniej nie umierającą wiele razy) a przy Elfiej mamy postać żywą. Może chodzi o różnicę celów różnych wyborów.

PostNapisane: 03 wrz 2014, 21:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Może. Przyznam, że się zdziwiłem jak zobaczyłem Celinę w ścieżce neutralnej, bardziej mi pasowała do tej roli jej siostra w neutralnej wersji.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]