Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 25 sty 2021, 13:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Największy drań w Wiedźminie
Wielki Mistrz 15%  15%  [ 18 ]
Azar Javed 15%  15%  [ 19 ]
Magister 17%  17%  [ 21 ]
Wielebny (ciekawy jestem ile tu opcji padnie :D) 53%  53%  [ 66 ]
Liczba głosów : 124
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Największy drań w Wiedźminie
PostNapisane: 18 sty 2013, 12:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Hm, nie wiem czemu nie zagłosowałam wcześniej w tej sondzie. U mnie "wygrał" Wielebny. A czemu? W sumie z jednego powodu: wydaje mi się, że on jeden z całkowitym wyrachowaniem nazywał zło dobrem i przekonywał do tego innych. A czarę goryczy przelała jego przemowa, kiedy nawoływał do spalenia Abigail.
Cała reszta to też dranie, ale: Magister i Azar nie próbują nam wmówić, że to co robią jest "cacy", a Wielki Mistrz naprawdę wierzy, że działa dla jakiegoś wyższego dobra.

No i okazuje się, że chyba coś w tym jest patrząc na wyniki ankiety ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 18 sty 2013, 14:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
Bo Wielebny jest najbardziej realna postacią. Spróbuj odnieść jego postać do realnego życia. Takich fanatyków religijnych było, jest i pewnie będzie od groma. Na Magistra czy Wielkiego Mistrza raczej się nie natkniemy [to byłby dopiero pech;)]. A wystarczy [przepraszam za politykę] zobaczyć debatę sejmową na temat np. in vitro, czy posłuchać paru "mędrców" spod znaku Frondy, PiSu czy ONR. Nagle teksty typu "kobieta siedliskiem zła jest wszelkiego" (ubrane nieco inaczej, ale ogólnie chodzi mi o zacofanie w logice, zastąpionej jedynym słusznym dogmatem religijnym) nie dobiegają już tylko z głośnika komputera...

Tak mi się to skojarzyło. Pisałem to w oparciu o moje przemyślenia. Wielebny to prostu ktoś, kogo można spotkać na ulicy, zobaczyć w tv...

PostNapisane: 18 sty 2013, 20:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Tak, to też racja, chociaż i psychole typu Magistra się zdarzają w realu. Z tym, że jak powyżej - ich działania powszechnie zostają potępione. A tymczasem "Wielebni" produkują kolejnych fanatyków na swój obraz i podobieństwo :(

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 02 lut 2013, 11:43 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Wiedźmin 1,2;Dragon Age 1,2;Skyrim
Wielebny to największy s.....el, Odo, Mikul i Haren to totalne wywłoki.

PostNapisane: 04 lut 2013, 16:23 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Hmm, moim zdaniem Wielebny zasługuje na to miano. Powodów podawać nie muszę;D

PostNapisane: 04 lut 2013, 17:17 
Aedd Gynvael

Gra w: WoW, Trylogia Mass Effect, DA:Początek, Przebudzenie, DA II, Wiedźmin 1 i 2, Fable II.
Nie trzeba się długo zastanawiać, by wybrać tego największego bad assa z Wiedźmina. Przecież każdy wie, że największym idiotą i draniem z jakim mieliśmy styczność w pierwszej części Wieśka, jest oczywiście Wielebny. Siedzi sobie w kaplicy, albo przed nią stoi i mówi ludziom co mają robić by nie popaść w niełaskę, a to co wpaja masie do dobrych rzeczy nie należy. Na początku sobie myślałem, a taki tam "świętoszek", nie ma co na niego czasu tracić. Ale im dłużej zagłębiałem się w "tajemnice" podgrodzia, tym bardziej rozumiałem że takiego sukinsyna jeszcze nie widziałem. Jedno co przekonało mnie do tego, to sprzedawanie dzieci salamandrom... Tutaj już miał u mnie wyrok śmierci po prostu. Taki fanatyk religijny to po prostu personifikacja zła. Azar i Wielki Mistrz mieli przynajmniej jakiś cel do którego dążyli, co nie czyni ich aż tak "złych" jak pana Wielebnego.

Obrazek

Fire and Blood!

PostNapisane: 04 lut 2013, 17:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Moim zdaniem, Mikul. Bo udało mu się oszukać sprawiedliwość i przeżyć.

PostNapisane: 04 lut 2013, 18:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
Jako Geralt życia mu nie odbierzemy, ale może w zadymie z Wiewiórami padnie ;) ?
Takie pocieszenie :D

Ifrexalis: jak dla kogo. Moja postać, wspierała Elfy, a nie nieaktualną politykę "neutralności". Albo się jest częścią świata, z którym się obcuje, albo się jest wyrzutkiem. Chociaż z drugiej, mogę błędnie interpretować Twoją wypowiedź - i chyba tak jest. Ponoć w W2 występuje postać o imieniu 'Mikul', ponoć jest żołnierzem kaedweńskim. Może to zbieg okoliczności, może easter-egg, a może nie.

PostNapisane: 27 lut 2013, 04:25 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: The Witcher 2, TES IV i V, Dragon Age
Tak jak większość ty wybrałam Wielebnego. Niezły z niego kawał sukinsyna, a do tego twierdził, że to wszystko co on i mieszkańcy wrabiali było w porządku. Ani Azar, ani Magister (choć było blisko) nie wywołali u mnie obrzydzenia, co udało się Wielebnemu. Wielki Mistrz naprawdę wierzył że jego działania prowadzą do dobra i jego nie winię.

Aedd Gynvael I Przybysz na Próbie

PostNapisane: 14 mar 2013, 11:09 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin
Moim zdaniem największym draniem z wyżej wymienionych jest Wielebny. Jest wiele powodów dla których wybrałem właśnie tą postać, a głównym jest fakt, że ten kapłan jest po prostu 100% hipokrytą. Mówi nam, że Wieczny Ogień prowadzi do dobra, sprawiedliwości i pokoju, jednak swoim zachowaniem pokazuje całą tą religie jako wielkie kłamstwo i oszustwo. Oskarża osoby niewinne, pała nienawiścią do odmienności, jest rasistą i uważa, że w kwesti pojawienia się na Podgrodziu bestii to on ma racje oskarżając Abigail (chociaż ona też całkowicie niewinna nie jest). Kiedy jednak mówimy mu jaka jest prawda, co spowodowało pojawienie się bestii nie potrafi się pogodzić z tym, że tak naprawde to sami mieszkańcy tej wioski są temu winni, dlatego postanawia przekonać ludzi do zwalenia winy na miejsową wiedźmę.
Magister, Azar Javed oraz Wielki Mistrz też są oczywiście draniami. Ale Magister jest płatnym zabójcą, jest to jego zawód ma swoje poglądy i ich przestrzega (oczywiście te poglądy są wręcz okrutne), tak samo Azar Javed. Obaj panowie dążą do spełnienia zachcianek Wielkiego Mistrza, zaś sam Aldersberg jest człowiekiem fanatyzmu, uważą, że świat upadnie i nazwanie go draniem jest według mnie złym stwierdzeniem. Myślę, że Jakub de Aldersberg jest po prostu zaślepiony swoimi poglądami i zamierza je za wszelką cenę wykonać (czyli jednym słowem nie myśli racjonalnie, popiera swoje działania swoimi "wybujałymi" wizjami). Trudno jednoznacznie stwierdzić co i kto jest gorszy: Aldersberg czy Wielebny.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona