Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 27 sty 2021, 06:13

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiedżmin a Skyrim
PostNapisane: 24 sty 2015, 20:30 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim / Mass Effect
Witam
Od dawna planowałem zabrać się za wiedźmin ale zawsze tak wypadało, że jeszcze w tą grę nie zagrałem. Czy ktoś z was mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie tej gry?
1. Jak z poziomem trudności? Podobnie jak w Skyrim, gdzie w pewnym momencie można zaklepać smoka pięścią? Czy jednak trzeba się czasami namęczyć?
2. Czy gra jest długa?
3. Czy istnieje tu coś takiego jak w Skyrim, czyli realna walka? Np. można odciąć przeciwnikowi głowę czy to bardziej coś jak Gothic gdzie machamy cały czas mieczem jak cepem, aż przeciwnik padnie.

CERBERUS

Obrazek

Tytuł: Re: Wiedżmin a Skyrim
PostNapisane: 25 sty 2015, 20:05 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

1. Jak dasz łatwy to wiadomo... Jak dasz Mroczny/Trudny to jednak nie idziesz przez wszystkich jak czołg, a zdarzy się, że jesteś na cios czy 2. Więc balans poziomu jest dobry - nie jest za łatwo.
2. Co dla ciebie znaczy długa? 20h? 40h? 100h? Pojęcie względne więc powiem ci, że jak robisz wszystko i nie latasz z poradnikiem gra zapewni ci wystarczająco długo frajdę ;)
3. Masz szanse na natychmiastowe zabicie, więc czasem zabijesz kogoś od razu. Ale zazwyczaj ty jak i przeciwnik to jakoś 5 ciosów.

PostNapisane: 26 sty 2015, 13:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
W Wiedźminie (Pierwszym) nie ma mrocznego poziomu trudności ;) Są do wyboru trzy - łatwy, normalny i trudny. Z mojego doświadczenia z Wieśkiem to łatwy poziom jest za łatwy, można przejść grę nie męcząc się, nie używając prawie wcale eliksirów czy osełek do miecza. Polecam zacząć od normalnego poziomu. Przejść ze dwa razy na nim grę i spróbować sił na trudnym - wtedy walka staję się momentami dobrym wyzwaniem :). Jeżeli chodzi o czas rozgrywki to narzekać nie mogą ci, którzy lubią posiedzieć przy kompie :) Nie powiem ci dokładnie ile mi to zajęło, ale śmiało można powiedzieć, że weekend przy kompie to mało na Wiedźmina ;). W kwestii walki to mając dodatkową broń przy ciosach kończących można zaobserwować ciekawe rodzaje "fatality" :) Do tego używając rozbudowanego znaku Aard część potworów staje się jednostrzałowcami. Porównując Jedynkę do Skyrima to są to dwie różne gry. Czasowo moim zdaniem Skyrim pochłania go więcej (sam obecnie go zarzynam :D) i do tego walka, eksploracja, zadania są zupełnie inne. Myślę, że najlepiej sprawdzić to empirycznie :D

PostNapisane: 27 sty 2015, 07:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Moja gafa... Myslalem, ze podtemat do wiedzmina 2 xd
Fakt nie ma mrocznego ale zawsze jak ktos lubi wyzwania mozna wybrac "nagla smierc" i w tedy do gry podchodzi sie zypelnie inaczej (chociazby do walki z Bestia ktora moim zdaniem jest najtrudniejsza w wiedzminie 1).
A tak to coz... Dla mnie osobiscie Skyrim jest bardzo slaba gra wiec na prwno polece zagranie w 1dynke i przekonanie sie samemu - na pewno nie bedzie to czas stracony!

PostNapisane: 27 sty 2015, 08:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
Wiedźmin oparty jest o bardziej rozbudowane uniwersum. Na pewno są to dwie różne gry, ja osobiście polecam szczerze zagrać w Jedynkę, jest to gra do której wracam przynajmniej raz do roku :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]