Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 17 sty 2021, 21:41

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Najtrudniejsza decyzja
Walka w prologu 5%  5%  [ 5 ]
Kwestia Abigail 10%  10%  [ 11 ]
Napad na bank 27%  27%  [ 29 ]
Konflikt ludzi i vodyanoi 1%  1%  [ 1 ]
Wybór strony 43%  43%  [ 46 ]
Zabicie lub odczarowanie strzygi 7%  7%  [ 7 ]
Oddanie duszy mistrza 7%  7%  [ 8 ]
Liczba głosów : 107
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najtrudniejsza decyzja
PostNapisane: 16 sie 2011, 18:34 
Casual
Casual

"Napad na bank" - najczęściej wybieram Wiewiórki (grając jako "neutralny"). Co prawda nie mam jakiegoś "dylematu" kogo wybrać... W pozostałych przypadkach nie zastanawiam się - postępuje tak jakby postąpił Geralt w książce ;-) (odczarowuje Addę, Vincenta, staram się być neutralny itd.).

Va'esse deireadh aep eigean...

PostNapisane: 16 sie 2011, 18:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Geralt w banku prędzej by wsparł zakon, niż wiewióry ;)

PostNapisane: 16 sie 2011, 19:41 
Casual
Casual

Też tak myślę, jednak wybieram Wiewiórki... Dlaczego? Sam nie wiem - może dlatego, że walczą o wolność wiedząc, że przegrają, mimo, że ich rasa "wyginie". Nie jestem pewien... ;-) Może sentyment (?).

PostNapisane: 16 sie 2011, 19:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Arni napisał(a):
Też tak myślę, jednak wybieram Wiewiórki... Dlaczego? Sam nie wiem - może dlatego, że walczą o wolność wiedząc, że przegrają, mimo, że ich rasa "wyginie". Nie jestem pewien... ;-) Może sentyment (?).

To chyba źle o nich świadczy, zwłaszcza o przywódcach. Prowadzą swoją młodzież na rzeź. Jakby mieli jakieś szanse, to rozumiem. Ale , zacytuję Geralta, "elfy nie chcą zrozumieć, że świat się zmienił. To rozpaczliwa próba zatrzymania nieuchronnego biegu historii"

PostNapisane: 16 sie 2011, 20:00 
Casual
Casual

Dog0Lord napisał(a):
To chyba źle o nich świadczy, zwłaszcza o przywódcach. Prowadzą swoją młodzież na rzeź. Jakby mieli jakieś szanse, to rozumiem. Ale , zacytuję Geralta, "elfy nie chcą zrozumieć, że świat się zmienił. To rozpaczliwa próba zatrzymania nieuchronnego biegu historii"

No tak, racja. Tylko ich odwaga, poświęcenie sprawia, że szanuję ich. Wiedząc, że przegrają wojnę oraz ich rasa "wyginie" postanowili walczyć.
Tak, Geralt zapewne w banku poparłby Zakon, jednak ja (mimo, że staram się postępować tak jak Wiedźmin - czyt. "neutralnie") wybieram buntowników.

PostNapisane: 20 sie 2011, 18:33 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: RPG wszelakie
Najtrudniej było zdecydować przy okazji napadu na bank. Ze stroną nie miałam problemu, od razu wiedziałam, że będzie to neutralność, ale w banku trzeba było się na coś zdecydować i tutaj powstał problem. Ostatecznie wybrałam pomoc Zakonowi. Raz, że elfy walczą może i o wolność, ale metodami których nie sposób pochwalić. Na bagnach im pomogłam, ale potem gdy widziałam jak 1) brali zakładników w banku 2)wydawali na pastwę potworów niewinnych mieszkańców, kobiety i dzieci, na cmentarzu, nie byłam w stanie poprzeć ponownie ich sprawy. Powiedzmy, że dałam w II akcie w "Rozpoznaniu bojem" Yaveinnowi szansę, której nie wykorzystał. :) Zwłaszcza że mam już do niego sporą antypatię po sadze i jego akcji w szpitalu polowym pod Brenną (zresztą coś analogicznego w różnej wersji zależnie od obranej strony mamy w V akcie, a ten elf dowódca komanda wylatuje z bardzo podobnym jeśli nie dokładnie identycznym tekstem). Geralt co prawda nie mógł o tym wiedzieć, chyba że od Shani, ale nie zmienia to faktu, że niesmak pozostał.
Co do pozostałych decyzji, przy pierwszym przejściu
-z Triss do laboratorium
-pomoc Abigail
-pokojowe rozwiązanie konfliktu ludzi i vodianoi
-puszczenie Berengara żywcem
-neutralność
-odczarowanie strzygi
-Krol Gonu nie zabrał duszy Wielkiego Mistrza

PostNapisane: 22 sie 2011, 12:34 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jak dla mnie naprawdę ciężki wybór był w banku. Dlaczego sądzicie, że Wiedźmin książkowy pomógłby zakonowi?

PostNapisane: 22 sie 2011, 16:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Witko255 napisał(a):
Jak dla mnie naprawdę ciężki wybór był w banku. Dlaczego sądzicie, że Wiedźmin książkowy pomógłby zakonowi?

Bo Geralt nie lubił Scoia'tael i na pewno nie chciałby sobie narobić w Wyzimie kłopotów dla ich idei. Dlatego też stanąłby po stronie prawa, czyli Zakonu. Chociaż najchętniej to oczywiście by spieprzył z stamtąd ;)

PostNapisane: 22 sie 2011, 17:32 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin 2 Zabójcy Królów, The Elder Scrolls III Morrowind, Assassins Creed.
Cóż, nie widzę tutaj interesującej mnie odpowiedzi w ankiecie powyżej, wyrażę swoje zdanie w poście. ; )
Dla mnie najtrudniejszymi decyzjami (tak, były ich cztery) były te dotyczące kształtowania się poglądów Alvina w IV akcie. Dzieciak zadawał jakby nie patrzeć trudne pytania. : D

PostNapisane: 24 sie 2011, 20:27 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

MaksJ23PL napisał(a):
Cóż, nie widzę tutaj interesującej mnie odpowiedzi w ankiecie powyżej, wyrażę swoje zdanie w poście. ; )
Dla mnie najtrudniejszymi decyzjami (tak, były ich cztery) były te dotyczące kształtowania się poglądów Alvina w IV akcie. Dzieciak zadawał jakby nie patrzeć trudne pytania. : D

Dokładnie, nie raz miałem ciężki dylemat jak kształtować osobowość Alvina. Czy już wtedy wpajać mu jaki okrutny i zimny jest otaczający go świat, czy może lepiej wyrabiać w nim pojęcie idealisty?
Dog0Lord napisał(a):
Bo Geralt nie lubił Scoia'tael i na pewno nie chciałby sobie narobić w Wyzimie kłopotów dla ich idei. Dlatego też stanąłby po stronie prawa, czyli Zakonu. Chociaż najchętniej to oczywiście by spieprzył z stamtąd ;)

Nie wydaję mi się, że ich nie lubił po prostu miał ich w dupie (sławetna neutralność). Poza tym wolałby chyba, żeby nie doszło do rozlewu krwi (dodatkowo pomagając Wiewiórkom stricte po wiedźmińsku).

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona