Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 25 sty 2021, 12:33

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Najtrudniejsza decyzja
Walka w prologu 5%  5%  [ 5 ]
Kwestia Abigail 10%  10%  [ 11 ]
Napad na bank 27%  27%  [ 29 ]
Konflikt ludzi i vodyanoi 1%  1%  [ 1 ]
Wybór strony 43%  43%  [ 46 ]
Zabicie lub odczarowanie strzygi 7%  7%  [ 7 ]
Oddanie duszy mistrza 7%  7%  [ 8 ]
Liczba głosów : 107
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najtrudniejsza decyzja
PostNapisane: 24 sie 2011, 22:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: RPG wszelakie
Tak do końca w dupie to Geralt Wiewiórek nie miał, zobaczmy choćby gdy w Krwi elfów musiał ich tłuc na trakcie, aby ratować przyjaciół, i tak miał niezłego kaca moralnego. Niemniej wydaje mi się że w momencie gdyby stanął przed wyborem, poprzeć napadających na bank terrorystów czy pomóc odbić zakładników, a akurat z jakiegoś powodu nie mógłby odwrócić się do sprawy tylną częścią ciała ;), to raczej zdecydowałby się na to drugie (oczywiście jak to nasz kochany wiedźmin mając przy okazji znowu kaca moralnego). A o tym, że Wiewiórki chcą wsparcia z potworami, tak jak i tego że istotą napadu była pomoc Vivaldiemu w odzyskaniu kontroli nad bankiem gracz dowiaduje się post factum, więc nie ma to w chwili wyboru tak wielkiego znaczenia.

PostNapisane: 25 sie 2011, 12:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Geralt gardził Wiewiórkami. Najlepiej to obrazuje rozmowa z Toruviel i spółką w opowiadaniu "Kraniec świata"

PostNapisane: 25 sie 2011, 22:50 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dog0Lord napisał(a):
Geralt gardził Wiewiórkami. Najlepiej to obrazuje rozmowa z Toruviel i spółką w opowiadaniu "Kraniec świata"

Uogólniasz. Nie miał wszystkie Wiewiórki w dupie. To był osobny przypadek... ;)

PostNapisane: 26 sie 2011, 09:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Wątpię, żeby większość wiewiór się różniła od Filivandrela ;) Więc to nie jest uogólnienie.

PostNapisane: 14 wrz 2011, 23:37 
Casual
Casual

Zdecydowanie napad na bank. Dlaczego? Ponieważ jest to wybór który chyba najbardziej decyduje o naszym stosunku do walki wiewiórek z klasztorem. Ja wybrałem "wiedźmińską pomoc" Yeavinnowi. Zabiłem monstra... przecież od tego jest wiedźmin ;)

PostNapisane: 15 wrz 2011, 12:49 
Mistrz pada
Mistrz pada

Dog0Lord napisał(a):

O ile wiem to w tych czasach Scoia'tael jeszcze nie istniało.

Dla mnie najtrudniejszym wyborem była kwestia Abigail, w końcu oddałem ją wieśniakom (Jak grałem pierwszy raz, później się z ciekawości grało inaczej oczywiście).
Napad na bank to łatwa decyzja - wyrżnąć parę elfów to czysta przyjemność.

PostNapisane: 17 paź 2011, 12:45 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: AC3
Dla mnie największym dylematem był wilkołak. Ale padło na eliksir z jego sierści chociaż było to sprzeczne z "wiedźmińskim rzemiosłem" ( W pewnym momencie gry Geralt mówi o tym że bardziej cieszy go zdjęcie klątwy niż zabicie potwora.)
Co do wiewiórek nie miałem żadnych skrupułów, już w sadze odbierałem ich za terrorystów na straconej pozycji. ( I znowu z gry - Geralt mówi że świat się zmienił a elfy nie potrafią się dostosować.)

PostNapisane: 17 paź 2011, 15:30 
Aedd Gynvael

Gra w: Gry
Dla mnie najtrudniejszym wyborem był wybór strony. Bardzo długo analizowałem plusy i minusy obu stron i naprawdę ciężko było wybrać.

"Ten Kreatywny"
"Podwójny Mistrz Gladiatorów Aedd Gynvael"

"Kłamstwa to piękne historie, które są niszczone przez kogoś, kto mówi prawdę" ~ Neil Patrick Hariss

Youtube

PostNapisane: 20 lis 2011, 10:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Najtrudniejsza była dla mnie kwestia Abigail. Najchętniej zabiłabym obie strony.
Potem oddanie Alvina i wybór (neutralny).

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 20 lis 2011, 10:36 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Wybór strony konfliktu (a co za tym idzie decyzja, czy pomóc napaść na bank, czy go obronić) to dla mnie najłatwiejsze decyzje w grze, bo lubię wszelakie zakony rycerskie, a elfów szczerze nienawidzę. W dodatku buntownicy są tutaj przedstawieni koszmarnie ch_jowo, jako banda średnio zorganizowanych debili walcząca o "wolność" z nijakim i nudnym przywódcą na czele. Nawet, gdyby to nie były elfy, ciężko byłoby mi się taplać w takim gównie.

W prologu pobiegłem za Triss, od razu było wiadomo, co jest ważniejsze, a nie miałem problemów z zaburzeniami hierarchii wartości.

Nie wiem, jak ktoś może się wahać przy sprawie poróżnienia Abigail z wieśniakami, skoro wiedźma jest niewinna, a mieszkańcy wioski są opętani swoim prostactwem, niewiedzą i pochopnością. Pomogłem czarownicy, to zresztą przynosi profity w dalszej fazie gry.

Inaczej ma się sprawa z Meisem, w końcu on przynajmniej był nieprzyjemny w stosunku do Geralta. No, ale w sumie taką miał pracę. Wiedźmin był więziony, więc trudno by kapitan straży miejskiej czynił mu jakieś honory. Mimo to postać Vincenta ma swój urok i pozytywne cechy, ale o tym można ostatecznie przekonać się dopiero po puszczeniu go wolno, co też uczyniłem. Nie wahałem się ani chwili.

Nie miałem powodów, by zabić strzygę, bo to nie wina Addy, że się znowu przemieniła, tylko zdrajcy. Odczarowałem ją, zresztą pokierowałem się wiedźmińskim kodeksem. Nie miałem również zawahań, by pomóc ludziom w konflikcie z vodyanoi.

Nie lubię Shani, więc bez żalu oddałem Alvina Triss. Zresztą o wiele ładniejsza jest. Jeśli zaś chodzi o duszę Mistrza, powiedziałem Gonowi, żeby spie_dalał.

Najtrudniej było chyba podjąć decyzję o dalszych losach Berengara. Trochę go nie doceniono, bo z łatwością dostrzega błędy w stylu walki Geralta. Utrzymałem go przy życiu, chociaż okazał się zdrajcą. Ale w sumie nie wahałem się zbyt długo, więc sądzę, że najbardziej wymagającą decyzją było odpowiadanie na pytania Alvina.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona