Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 27 sty 2021, 09:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Najtrudniejsza decyzja
Walka w prologu 5%  5%  [ 5 ]
Kwestia Abigail 10%  10%  [ 11 ]
Napad na bank 27%  27%  [ 29 ]
Konflikt ludzi i vodyanoi 1%  1%  [ 1 ]
Wybór strony 43%  43%  [ 46 ]
Zabicie lub odczarowanie strzygi 7%  7%  [ 7 ]
Oddanie duszy mistrza 7%  7%  [ 8 ]
Liczba głosów : 107
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najtrudniejsza decyzja
PostNapisane: 08 cze 2013, 12:59 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Wybór strony i napad na bank to w zasadzie to samo. Bo palimy za sobą jeden z mostów. Zdecydowanie napad na bank

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 14 cze 2013, 08:01 
Casual
Casual

Gra nie miała dla mnie jakichś głębszych moralniaków, aczkolwiek trochę zastanawiałem się co zrobić z Alvinem, ale w końcu uznałem, że czarodziejka będzie w stanie dużo bardziej go obronić. Oprócz tego napad na bank sprawił trochę problemów, gdyż za wszelką cenę chciałem rozwiązać sprawę negocjacjami będąc jednocześnie - gdy zajdzie taka potrzeba - po stronie Zakonu. Niestety, nie dostałem takiej możliwości, i to zmusiło mnie do jedynego w grze wczytania po złej decyzji. Nie oddałem również duszy Mistrza, gdyż pod koniec gry czułem taką ogromną więź z Geraltem i stawiając się na jego miejscu poczułem rządzę zemsty. To tak ogólnie.

PostNapisane: 20 cze 2013, 17:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TES V:Skyrim, Risen
Ja przeszedłem grę zarówno stroną wiewiórek jak i zakonu, jednak najbardziej podobała mi się neutralność (klimat wiedźmina).
Jednak nie to było dla mnie najtrudniejszą decyzją.
Najtrudniej było mi wybrać zabicie bądź ostawienie strzygi.
Z jednej strony oszczędzenie jej lepiej pasowało do kwestii moralnych mojej postaci, ale z drugiej szkoda mi było eliksiru mutagennego z jej serca.
I tutaj pojawia się jeden z najcięższych aspektów większości gier:
Postawić na feeling albo efektywność.

PostNapisane: 20 cze 2013, 21:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

plebanx11 napisał(a):
Wybór strony i napad na bank to w zasadzie to samo. Bo palimy za sobą jeden z mostów. Zdecydowanie napad na bank

Tak, ale jeszcze zostaje neutralność (najbardziej wiedźminowska opcja).

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 05 sie 2013, 15:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ja teraz mam dylemat z obraniem przez wiedźmina drogi w życiu - neutralność i zakon. Jestem teraz w akcie III. Za pierwszym razem, jak grałem, brałem pasywne drogi i sprzymierzyłem się z zakonem. Myślę, że wezmę teraz neutralność, bo uwielbiam w wiedźminie zdobywać dużo PD, a ta ścieżka losu umożliwi mi udział w wielu walkach ze Scoiateli i zakonem.

Waham się również, czy zabić Vincenta i wziąć jego futro jako eliksir, czy go oszczędzić dla PD z zadania "Piękna i bestia". Ciężko jest zdobyć ten blekot, więc chyba wezmę to pierwsze... ale gdybym się postarał, dostałbym dużo PD... Trudny wybór, trzeba przyznać :huh: Poza tym chciałbym zobaczyć w epilogu de Wetta po raz kolejny, bo do dzisiaj ciężko ogarnąć fakt, dlaczego wróg po śmierci wsparł kogoś, kim pogardzał... :watpliwosc:

Addę zabiję, co mi tam :diablo: . W konflikcie z vodyanoi również opłaca się zachować neutralność i dostać srebrny talent.

PostNapisane: 30 paź 2013, 19:03 
Casual
Casual

Wybrałem walkę z Przerazą (na to zagłosowałem)
Skazałem Abigail na śmierć, chociaż potem tego żałowałem.
Pomogłem Zakonowi w banku
Doprowadziłem do pokoju w konflikcie ludzi z vodyanoi
Wybrałem stronę Zakonu
Odczarowałem strzygę (zabiłbym ale walka była by za ciężka)
Oddałem duszę mistrza (zachowałbym, ale tak jak wyżej nie chciało mi się walczyć).

Dziwne że w ankiecie nie ma opcji komu oddać Alvina. Oddałem go Shani ponieważ wydawała mi się lepszą opiekunką dla niego.

PostNapisane: 12 lis 2013, 15:29 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Kałach napisał(a):
Wybrałem walkę z Przerazą (na to zagłosowałem)
Skazałem Abigail na śmierć, chociaż potem tego żałowałem.
Pomogłem Zakonowi w banku
Doprowadziłem do pokoju w konflikcie ludzi z vodyanoi
Wybrałem stronę Zakonu
Odczarowałem strzygę (zabiłbym ale walka była by za ciężka)
Oddałem duszę mistrza (zachowałbym, ale tak jak wyżej nie chciało mi się walczyć).

Dziwne że w ankiecie nie ma opcji komu oddać Alvina. Oddałem go Shani ponieważ wydawała mi się lepszą opiekunką dla niego.

Przeraza - opłaca się ją zabic, bo wpływa do ekwipunku czerwony meteoryt i więcej PD, gdyż zabijamy dodatkowo bandytów i zmutowanego psa na moście w akcie I (w modzie Full Combat Rebalance dostajesz meteor nawet wtedy, gdy wybierzesz Savollę), ale walka z przerazą jest trochę dziadowska, chociaż jej przynajmniej nie da się ogłuszyc jednym ciosem jak Savollę
Abigail - tu jestem w kropce, ale wydanie Abigail również powoduje śmierc wieśniaków (Wielebnego też można zabic), więc i tak wpływa mnóstwo orenów na konto (przydatnych na początku gry)
Bank - za zabijanie Scoi'atel jest koszmarnie mało PD (1 punkt!!!), więc stanowczo odradzam kończenie gry po stronie Zakonu (zabicie giermka zakonu daje - uwaga - ok. 260 PD!), poza tym sporo PD otrzymuje się za zabicie kikimor robotnic pod ratuszem, gdy pomoże się elfom
Pokój - to najlepsza opcja, bo krowa i kapłani vodyanoi, których trzeba zabic popierając kapłanów/ludzi to tylko 1 PD, a nagroda za pokój to 1 srebrny talent - przydatna rzecz
Strona zakonu - neutralnośc się opłaca, wpływa najwięcej PD i jest klimat jak w Rambo! :p2:
Strzyga - no tak, ciężka walka, zgodzę się z tobą, mimo, że walczyłem z nią na poziomie trudnym, jednak odczarowanie to średni pomysł, bo nie będziesz mógł zrobic eliksiru dodającego jeden złoty talent i 1 srebrny
Dusza WM - ten wybór jest nikły w konsekwencje (5 minut przed końcem gry), więc nie warto go tu raczej dodawac, warto jednak wspomniec jedną rzecz - gdy nie macie pewności, że dacie radę Gonowi, nie walczcie (chyba, że zapisaliście wcześniej grę)

PostNapisane: 13 lis 2013, 23:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Rany, Lord... Już ci to kiedyś pisałam, ale w grach chodzi bardziej o fabułę, niż o PD...

Chłopak napisał jakie wybory uznał za słuszne a ty mu z tym który wybór jest ważny z punktu widzenia doświadczenia i ekwipunku... Oddanie duszy jest bardzo ważnym wyborem, jeśli ktoś nie gra tylko dla statystyk.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 14 lis 2013, 14:08 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Coś w tym jest, Paranormal, bo "Wiedźmin" to w sumie jedna z tych gier, w których bardzo ważną rolę odgrywa fabuła i dialogi, których to bardzo brakowało mi w przygodzie "Prawo do tronu", jednak gdy nikt nie przejmuje się PD, to potem są skargi: "Ojej, ten boss jest za silny", itp.

Ale żeby nie offtopowac dodam jeszcze kilka wyborów:
- oddanie nieludziom paczek od Harena Brogga w akcie I: NIE! - nie dośc, że traci się PD za ich zabicie i cztery kwiatki dwugrotu z ciała jednego z nich, to jeszcze ginie Coleman, powiązany z wieloma zadaniami
- wampirzyce z aktu III: wybrałem opcję zabic wszystkich: nie będę tu nudził o PD, ale zwróccie uwagę, że dzięki temu niebieskooka wpłaca nam 500 orenów a z ciała wszystkich zabitych dostajemy kupę cennych przedmiotów!!!
- zadanie "Kusicielka": żadne z nich nie daje ciekawych nagród, ale z dwojga złego lepiej wybrac kowala, wpłacającego 500 orenów (inna sprawa, że nam się na tym etapie gry nie przydadzą); fabularnie lepiej pomóc żonie kowala, bo co to za porządki, żeby mąż zdradzał kobietę!!!

Pytanko: czy w tym dziale można zamieszczac wybory z przygód z Edycji Rozszerzonej oraz z przygód stworzonych przez fanów.

PostNapisane: 14 lis 2013, 18:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

I znów korzyści zamiast fabuły... Nie myśl co ci się opłaci, ale co zrobiłby wiedźmin :P

Co do tego czy można zamieszczać... Temat jest o tym, który wybór był najtrudniejszy, a nie co wybraliście w danym momencie i jak na tym skorzystać, więc i tak twoje posty lekko podchodzą pod offtop :P

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona