Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 19 sty 2021, 14:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książka
PostNapisane: 09 paź 2011, 20:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ej mam pytanie... Czy jest różnica w treści pomiędzy najnowszym wydaniem (na okładce Geralt, Jaskier Letho itp.) a starszym? (Te białe)?

stay ugly

Aedd Gynvael - Sekretarz Miasta

PostNapisane: 09 paź 2011, 20:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Nie.

PostNapisane: 09 paź 2011, 21:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Aha dzięki :P

stay ugly

Aedd Gynvael - Sekretarz Miasta

PostNapisane: 16 paź 2011, 23:55 
Casual
Casual

Gra w: Robię PBF
Jeżeli jest temat o książce, to i ja się wypowiem. Śmiało mogę nazwać się fanem prozy Sapkowskiego,a dokładniej Wiedźmina. Mam za sobą siedmiokrotne przeczytanie całej sagi o Białym Wilku, a więc jestem chodzącym kompendium wiedzy. Książki bardzo przypadły mi do gustu, jednakże gry są takie sobie. Najgorsze jest to, iż tworzą dalszą historię. Moim skromnym zdaniem gra powinna być odzwierciedleniem książki, całej tej historii, ni jeżeli tym, czym jest obecnie. Swoją wiedzę o tym uniwersum, a także niebagatelne umiejętności pisarskie mam zamiar wykorzystać w projekcie ,,Witcher PBF'', który tworzę od jakiegoś czasu, jednakże znalezienie kompetentnych osób w tych czasach jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że ta wypowiedź przeszła trochę w kierunku ,,Przedstaw się'', ale cóż poradzić. Bard Jaskier was wita :]

PostNapisane: 17 paź 2011, 00:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
Hmmm.... Ciekawe jest to co powiedziałeś, jednak ze stwierdzeniem, że gry są gorsze się nie zgodzę. Na podstawie gier mamy idealna kontynuację sagi Sapkowskiego. Główny bohater całej sagi ginie - wybaczcie ale nijak podoba mi się to zakończenie. Co prawda wolałabym najpierw coś przeczytać a potem w to grać, ale cóż... Co się tyczy jeszcze gier: W1 całkowicie odzwierciedlał klimaty sagi i tą "swojskość" - slumsy, dziwki, oprychy i etc. W2 nie jest już tak klimatyczny, usunęli wiele znaczących w świecie Białego Wilka potworów., jednak jest wiele odniesień do przeszłości Geralta tj. Ciri, Yennefer, Dziki Gon. Podsumowując: Gry są bardzo dobre, 5 tomów sagi + opowiadania również, ale nie twierdzę, że nie skłonna byłabym przeczytać czegoś nowego o wiedźminie autorstwa Sz.P Sapka :)

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 17 paź 2011, 11:40 
Adept analogów
Adept analogów

Bard Jaskier - wiesz, to nie jest zły pomysł, ale nie wiem, czy dobrze by było grać w historię, którą zna się na pamięć. Wiedziałbyś z góry, co się dalej stanie. To byłoby dobre jako retrospekcje w paru miejscach, ale nie przez całą grę, tylko takie niektóre wydarzenia na zasadzie ciekawości, jak odzwierciedlili daną scenę w grze. Chyba że dla nowych osób, które sagi nie czytały. Ewentualnie możnaby zrobić alternatywny przebieg wydarzeń. Bo twój pomysł może i fajny na pierwsze parę godzin, ale potem słuchanie identycznych tekstów co w książce i oglądanie tych samych wydarzeń z czasem by się zrobiło trochę nudne. Dlatego lubię, gdy ekranizacje książek różnią się trochę (ale nie za dużo) od oryginału, tak samo z ekranizacjami gier (choć tutaj akurat niemożliwe jest dokładne przeniesienie na ekran).
Co do zakończenia, mi osobiście się podobało - nie ma mdłego happy endu, pasuje do całego tego świata. Tak naprawdę nie wiadomo, czy oni umarli - Ciri odpływa z nimi łodzią, potem Yen i Geralt budzą się, nie wiedzą dokąd płyna, a Ciri nie ma, bo przeniosła się do innego świata. Czy nadal są w świecie żywych, czy martwych, nie zostało jasno powiedziane - a jeśli Geralt umarł, to Yen też, skoro ze sobą rozmawiają. Geralt: ,,Chciałbym wiedzieć gdzie jesteśmy". Yennefer: ,,Ja też".

Brakuje mi jeszcze serialu, który moim zdaniem nie jest tak tragiczny jak wszyscy mówią.

PostNapisane: 17 paź 2011, 15:38 
Aedd Gynvael

Gra w: Gry
Książka
Wiedźmin 1
Wiedźmin 2

Tak u mnie wygląda ten ranking. Nigdy nic nie może się równać z książkami taka jest zasada i koniec. Czasami zdarzają się wyjątki, ale jest to raczej "biały kruk". Wracając do tematu, książka daję nam największy zastrzyk wiedzy na temat epickiego uniwersum świata Wiedźmina, a pierwsza odsłona gry jest także świetnym przykładem, jak udanie można kontynuować wesołą nowinę głoszoną przez Sapkowskiego. Druga część dla mnie już jest tylko grą, więc na jej temat wypowiadać się nie będę bo większość osób zna moje zdanie na ten temat.

"Ten Kreatywny"
"Podwójny Mistrz Gladiatorów Aedd Gynvael"

"Kłamstwa to piękne historie, które są niszczone przez kogoś, kto mówi prawdę" ~ Neil Patrick Hariss

Youtube

PostNapisane: 18 paź 2011, 20:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Moim zdaniem dobrze ,że twórcy gry tworza nie odzwierciedlenie, ale kontynuacje losów Białego Wilka.....Na przykład gdybysmy mieli retrospekcje tego co sie zdarzyło w Blaviken,,,,,W grze to bybyła parodia, gdyz przez pól godziny cały czas z Quenem turlalibysmy wokól Renfri i jej zbirów,a w ksiażce wiadomo jak było....Geralt zaszlachtował jak wiepsze całą bande .......Pan Andrzej tak znakomicie oddał walki w ksiązkach, ze zadna cut- scenka, czy filmik w grze nawet w ułamku nie równałaby sie z tym co jest w ksiązce......Jeśli w grach miałyby sie znalezc przygody z Sagi, to mogłyby byc jakies epizody pomiędzy wydarzeniami opisanymi przez pana Sapka :).....Graliscie w przygode do Wiedzmina 1 ' I klątwa i miłosc i zdrada " ? Przygoda dzieje sie jak dobrze pamietam, po tym jak Geralt dowiedział sie od Jaskra o rzezi w Cintrze .....Dawanie w grze wydarzen które juz były opisane jest zupełnie nie potrzebne, najwyzej jakies retrospekcje wypełniające luki między zdarzeniami w ksiązkach.....Dobrze by było, gdyby Bard Jaskier dokładniej przedstawił nam swój projekt Wiedzmin PBF, który moze byc nawet ciekawy.

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 18 paź 2011, 20:27 
Adept analogów
Adept analogów

Akurat cutscenki im nieźle wychodzą, więc retrospekcje walk w takiej formie pewnie wyglądałyby fajnie. Taką retrospekcją było intro do W1. Gorzej z walką w samej grze, niestety nie potrafią przełożyć wiedźmińskiej walki na sterowanie.

Brakuje mi jeszcze serialu, który moim zdaniem nie jest tak tragiczny jak wszyscy mówią.

PostNapisane: 18 paź 2011, 20:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Oczywiscie sie zgadzam, intro Tomka Bginskiego do jedynki było niesamowite, naprawde czułem tą walke ze strzyga, jakbym znowu miał przed soba opowiadanie Sapka...O to chodzi ze kolorowe scenki z dwójki juz tak by dobrze tego nie oddały.......Jedynka gry : miodzio, naprawde szacunek dla CDProjekt , Podgrodzie, Odmety, a takze sama Wyzima.....Tam sie czuło ten klimat swiata wiedzmina.....Dwójka : no niestety twórcy postanowli zrobic gre bardziej dla zachodnich graczy,nie czujacych tzw. słowianskosci i naszego klimatu, dlatego w dwójce latamy po przesadnie kolorowym, bajkowym swiecie, w którym swietnie czują sie amerykanskie dzieci, mogace ponawalac sie polskim bohaterem, a w którym juz troche gorzej sami Polacy ( oczywiscie mówie za siebie )......Takie Odmety....Prostota tej wioski , a zarazem jej piekno było nie do opisania...Stworzona na przestarzałym juz silnku Aurora, ale i tak dla mnie widoki polskich pól czy Wyspy Rybitw, bija przekolorowane widoczki typu Flotsam lub Zamek La Valette....W jedynce było super : prawdziwy klimat opowiadan, widac że wszystko jest wzorowane na naszej słowianskiej kulturze, w której mimo swojej prostoty, jest tyle piekna,....Kiedy szedłem nocna pora po Wyzimie, naprawde czułem ze jestem w swiecie wiedzmina....W dwójce juz troszke mniej......Tak samo muzyka......Z jedynki swietna , przesłuchałem po sto razy kazdy utwór z płyty dołaczonej do edycji rozszerzonej.....W dwójce natomiast , zapadł mi w pamięc chyba tylko utwór Path of The Kingslayer, który słyszelsmy najczesciej w walkach w zamku La Valette, ze wzgledu na dynamike i ogólnie swietne wykonanie....Reszta .....Moi zdaniem jakies bezpłciowwe , nie pasujące do wieska....Zwłaszcza muzyka z menu Wiedzmin 2 ....Szzczerze mysłałem ze zaraz bedzie kawałek z Władcy Pierscieni, bo az tak pompatyczna była ta muzyka z menu.....

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona