Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 25 sty 2021, 14:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książka
PostNapisane: 15 sty 2013, 20:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Mam jednak nadzieję, że Sapkowski nie rzucił słów na wiatr i rzeczywiście pracuje nad kolejnymi historiami o Geralcie, a jak wynika z jego wypowiedzi (luty 2012), książki możemy spodziewać się w ciągu najbliższych 2 lat.

A ja nie uważam tego za dobry pomysł. Powinien zakończyć sagę, póki jest ona kultowa i świeża. Po wielkim come-back'u myślę, że poziom książki znacząco by się obniżył. Chcę zachować o nim dobre zdanie. Niech zakończy póki jest dobry, a nie tak, jak polscy sportowcy. :D

PostNapisane: 15 sty 2013, 21:19 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Myślę, że p. Sapkowski ma świadomość tego, na co się porywa. Jeśli wypuści gniota, musi się liczyć z linczem i na klatę przyjąć fakt, że będzie totalnie spalony w świecie literackim. Fani i krytycy nie zostawią na nim suchej nitki i będzie mógł zapomnieć, że w przyszłości ktokolwiek kupi ewentualne kolejne publikacje spod jego pióra.
Dlatego też mam nadzieję, że jeśli dojdzie do wydania kolejnej historii o Geralcie, to będzie ona napisana na naprawdę wysokim poziomie.

Obrazek

PostNapisane: 15 sty 2013, 21:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Myślę, że Ridley Scott szedł tym samym szalonym tokiem rozumowania wypuszczając na światło dzienne 'Prometeusza'... jednakowoż okazało się, że to już przesyt i prequel 'Obcego' nie dał sobie rady z takim, co jak co, ale kultowym i znanym filmem jak 'Obcy'.
Tutaj też myślę, że pomimo wielkich ambicji i szczerych chęci Sapka, niestety to skończy się analogicznie do ww. przykładu.
Zacytuję teraz Jakuba Ćwieka: 'z każdym mistrzem musi być jak z Lucky Luke'iem. Przyjeżdżają znikąd, tworzą coś niesamowitego, zapisują się w kronice miasta i odjeżdżają w stronę zachodzącego słońca, stając się inspiracją dla nowego pokolenia.'

PostNapisane: 16 sty 2013, 11:06 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Oj tam, nie ma co dzielić skóry na żywym niedźwiedziu - gdy pojawi się książka, tedy prawić o niej będziemy, o ile w ogóle zostanie takowa napisana i wydana ;)

Obrazek

PostNapisane: 28 sty 2013, 22:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

hosza napisał(a):
Cytuj:
Mam jednak nadzieję, że Sapkowski nie rzucił słów na wiatr i rzeczywiście pracuje nad kolejnymi historiami o Geralcie, a jak wynika z jego wypowiedzi (luty 2012), książki możemy spodziewać się w ciągu najbliższych 2 lat.

A ja nie uważam tego za dobry pomysł. Powinien zakończyć sagę, póki jest ona kultowa i świeża. Po wielkim come-back'u myślę, że poziom książki znacząco by się obniżył. Chcę zachować o nim dobre zdanie. Niech zakończy póki jest dobry, a nie tak, jak polscy sportowcy. :D

Zgadzam się absolutnie, po cholerę poprawiać coś co jest idealne? ;D Jeśli już tak bardzo chce coś napisać niech pisze... byleby nie ciąg dalszy sagi ;D.

stay ugly

Aedd Gynvael - Sekretarz Miasta

PostNapisane: 02 lut 2013, 13:55 
Adept analogów
Adept analogów

Trochę kiepski moment na to wybrał. Bo o czym to może być, powtórzenie wydarzeń z gier, kontynuacja gier, czy alternatywna wersja? Jeśli dobrze pamiętam, Sapkowski napisał opowiadanie, które niektórzy uważali za alternatywne zakończenie sagi, a było po prostu kolejnym opowiadaniem. Szczerze mówiąc opowiadania podobały mi się dużo bardziej niż reszta sagi, więc może w tą stronę pójdzie - zbiór luźno powiązanych opowiadań, tak jak dwie pierwsze książki.

Brakuje mi jeszcze serialu, który moim zdaniem nie jest tak tragiczny jak wszyscy mówią.

PostNapisane: 02 lut 2013, 17:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Z pewnością nic z gier. A. Sapkowski nie uważa gier za kontynuacje wiedźmina. Także bardziej jego wersja tego co się stało po zakończeniu. Jednak jeśli tak będzie to porównanie z grą będzie nieuniknione. Najbardziej by pasował preqel czyli to się wydarzyło przed wydarzeniami w sadze w końcu Geralt ma 90 ileś lat. Także z pewnością mógł przeżyć coś interesującego przed wydarzeniami z sagi. Mi też opowiadania podobały się bardziej niż saga.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 25 cze 2013, 21:22 
Adept analogów
Adept analogów

Na jednej stronie znalazłem taki tekst:
Cytuj:
,,Nie będzie filmu, nie będzie też kolejnej części książkowego Wiedźmina. Andrzej Sapkowski zaprzeczył, jakoby powstawała następna odsłona, choć swego czasu sam pisarz mówił, że zamierza powrócić do sagi. Widocznie już się rozmyślił.

Ale spokojnie, bo jednak coś ciekawego dla fanów Wiedźmina się szykuje - w trakcie tegorocznego festiwalu Polcon Sapkowski zdradził, że powstaje książka pokrewna, nawiązująca do świata Wiedźmina. Brzmi ciekawie? No pewnie."

Czyli Sapkowski chyba zmienił trochę zdanie i zamiast kontynuacji książek, napisze coś co nie dotyczy bezpośrednio Geralta. Ale to tekst z sierpnia 2012, więc może coś się zmieniło.
Z kolei artykuły z lutego i listopada 2012, czyli przed i po powyższym tekście, wskazują jednak, że to będzie kontynuacja.
Cytuj:
Pisaliśmy w lutym o planach Sapkowskiego na dalszy ciąg przygód Wiedźmina. W Eurogamerze deklaruje, że będzie to kontynuacja.

Jak to w końcu jest?

Brakuje mi jeszcze serialu, który moim zdaniem nie jest tak tragiczny jak wszyscy mówią.

PostNapisane: 26 cze 2013, 13:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

waber napisał(a):
Myślę, że p. Sapkowski ma świadomość tego, na co się porywa. Jeśli wypuści gniota, musi się liczyć z linczem i na klatę przyjąć fakt, że będzie totalnie spalony w świecie literackim. Fani i krytycy nie zostawią na nim suchej nitki i będzie mógł zapomnieć, że w przyszłości ktokolwiek kupi ewentualne kolejne publikacje spod jego pióra.
Dlatego też mam nadzieję, że jeśli dojdzie do wydania kolejnej historii o Geralcie, to będzie ona napisana na naprawdę wysokim poziomie.

Nie do końca się zgodzę. Są fani, którzy kupią wszystko co związane z ich ulubioną serią, nawet gdy jest kiepskie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 30 sie 2013, 19:20 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Niech Sapkowski dalej pisze - nie warto porzucac wiedźmina, bo jest na pewno wiele tematów, które mógłby rozwinąc w historii Geralta z Rivii...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6