Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 17 sty 2021, 22:17

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]

Czy byłbyś gotów pomóc w tworzeniu projektu Tajemnicze Opowieści " Wiedzmin " ?
Ankieta wygasła 01 mar 2011, 10:08
Tak 75%  75%  [ 3 ]
Nie 25%  25%  [ 1 ]
Liczba głosów : 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Wiedźmin" Projekt modyfikacji klienta Ultimy Online
PostNapisane: 15 lut 2011, 10:08 
Casual
Casual

Witam wszystkich serdecznie.

Na wstępie proszę o wyrozumiałość jeżeli umieszczam ten post w nieodpowiednim dziale. Jeżeli tak się stało prosiłbym o przesunięciu go do odpowiedniego działu.

Zatem przejdźmy do konkretów. Od dawna zajmuję się tworzeniem serwerów Ultimy Online jednakże ostatnio pole to zamarło z braku hmm chyba świeżych pomysłów. Jeżeli nie wiecie cóż to za gra opiszę ją w skrócie.

Ultima Online powstała w 1996 roku jako następca całej serii gier ULTIMA klasyków crpg. Gra do tej pory doczekała się wielu oficjalnych dodatków oraz rozwinięć aczkolwiek największym jej atutem była nieograniczona wręcz możliwość integracji postaci w grze z otoczeniem ( system craftingu - gotowanie, alchemia, kowalstwo, krawiectwo i wiele innych ), rozbudowany system walki ( magia, walka wręcz, walka broniami wszelkiego typu z podziałem na szermierkę itp.).

Moim zdaniem jest to najbardziej i najlepiej rozbudowany system jaki kiedykolwiek do tej pory został zaadaptowany do gry komputerowej. Nadaje on wielkiego realizmu i pozwala jeszcze lepiej wczuć się w odgrywaną postać. Jednak największym atutem okazała się modyfikacja klienta oraz tworzenie tzw. serwerów prywatnych. To dzięki nim można było poznać autorskie światy tworzone przez wielu wspaniałych ludzi. Chociażby modyfikacja Ultimy i zaadaptowanie w niej świata z gry Gothic, systemy AD&D, Warhammer oraz wiele wiele innych.

Polska scena Ultimy Online niestety obecnie przeżywa kryzys nad czym sam bardzo ubolewam. Przeczesując kolejne systemy zauważyłem że nie ma niczego związanego z prozą A. Spakowskiego czyli jest luka którą można by wykorzystać. Zatem powoli zabrałem się za pracę. Powstałą strona oraz forum ( http://www.tajemniczeopowiesci.pl ) jednakże takie przedsięwzięcie dla mnie samego to ogromne wyzwanie a chcąc dokładnie odzwierciedlić świat niezbędna mi jest pomoc osób doskonale znających ten system. I tutaj właśnie kieruję swą prośbe do was.
Udało mi się wstępnie nawiązać kontak z Heavym ale kontakt nam się " urwał " wiadomo GG to nie najlepsza forma kontaktu.
Zatem piszę tutaj z nadzieją że i on przeczyta tą wiadomość. Co do kwestii organizacyjnych i merytorycznych można by opisać je na forum mojego serwer lecz wpierw musiałbym wiedzieć czy są osoby które pomogłyby w tym projekcie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na pytania jeżeli takowe posiadacie.

Stary Wiedźmin

Ps.

Zainteresowanych prosiłbym o kontakt pod adresem mailowym : admin@tajemniczeopowiesci.pl

Obecnie potrzebna mi jest pomoc w skompletowani artykułów opisujących klasy postaci, rasy, historii świata, wątku głównego itp.

Pozdrawiam serdecznie

Jako że nie wszyscy kojarzą ów grę zapraszam do poprzedniego projektu w który byłem zaangażowany : http://www.bim2.pl

Na w/w stronie można zobaczyć kilka screenów oraz krótkie opisy klas itp.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]