Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 16 sty 2021, 20:41

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia
PostNapisane: 01 maja 2011, 15:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja dziś rozpoczynając V akt przyjrzałem się gwardzistom Radowida i odniosłem wrażenie, że mają na piersiach herby... Kaedwen. Jednak byłoby dobrze, gdyby ktoś to wrażenie zweryfikował.

Tytuł: Re: Wrażenia
PostNapisane: 19 cze 2011, 16:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zagrałem w Wiedźmina już w 2007 roku, zaraz po premierze. Gra bardzo mnie urzekła, sama w sobie jest rewelacyjna fabularnie i jak na tamten czas bardzo dobra pod względem graficznym. Mimo wszystko nie obyło się bez wady. Już wtedy stwierdziłem, ze minusem w grze jest "prowadzenie gracza za rączkę" od początku do końca przygody. Reszta to same plusy, piękna grafika, słowiański styl architektury, najbardziej warty wyróżnienia wydaje mi się akt IV. Jest tam bardzo "słowiańską" wieś, idealnie dopasowana do niej muzyka, twórcy nie wahali się również pełnymi garściami czerpać ze starych polskich legend i bajek. Uważam, ze ta gra pięknie promuje kulturę polską, do tej pory zwykle gry tego typu zawsze były robione w germańskim stylu, wiec tutaj mamy mila odmianę. Zadania i w ogóle ścieżka fabularna wciąga właściwie od początku do końca i za każdym razem ciężko mi było odejść od komputera po wielu godzinnym graniu. Podsumowując, CD Projekt dostarczył nam rewelacyjna grę zdecydowanie warta swojej ceny.

Niedawno, gdy wyszedł Wiedźmin 2, zagrałem w niego z wielka przyjemnością. Spodobał mi się jeszcze bardziej niż pierwsza część gry ale o tym nie będę tutaj pisał, w każdym razie po przejściu ostatniej części w końcu przekonałem się żeby przeczytać opowiadania i sagę A.Sapkowskiego.
Jak podobała mi się saga tez nie będę tutaj pisał poza drobiazgiem, ze bardzo mi się podobała, dwie noce zarwałem na czytaniu i przeczytałem, następnie przyszła kolej, żeby odkurzyć pudełko z Wiedźminem 1. Tym razem gorączkowo doszukiwałem się powiązań z serią książek, doszukałem się wielu smaczków ale niczego konkretnego przez co się ogromnie zawiodłem. W całej grze ani razu nie pada imię Yennefer, a sam Geralt w ogóle nie spieszy się żeby zrobić cokolwiek w kierunku tego żeby odzyskać pamięć. O Ciri tez niestety nie ma mowy, co prawda jeden raz jej imię zostało wypowiedziane ale to zdecydowanie za mało. Nasz bohater zupełnie przypadkowo wpada na króla Dzikiego Gonu. Z punktu widzenia kogoś kto nie miał styczności z saga, gra sama w sobie jest świetna. Jednak twórcy zdecydowali się na Geralta i zawiedli mnie bardzo bo uważam, ze potraktowali wątek jego pamięci po macoszemu. Gdyby stworzyli grę o "jakimś tam wiedźminie" ze świata A.Sapkowskiego, najlepiej 50 lat przed lub po wydarzeniach z książek, nie miałbym żadnych pretensji. Na szczęście w Wiedźminie 2 sytuacja pod tym względem znacznie się poprawia i mam ogromną nadzieje, ze w kolejnych częściach będzie jeszcze więcej nawiązań do książki, a Geralt całkowicie odzyska pamięć i dowie się co się stało z Yennefer.
Podsumowując, plusy:
+ Wspaniała i niezwykle wciągająca fabula
+ Bardzo ładna grafika, lokacje pieczołowicie wykonane w słowiańskim stylu.
+ Świetnie dopasowana muzyka.

minusy:
- Cały czas jesteśmy prowadzeni "za rączkę"
- W grze jest co prawda sporo nawiązań do sagi i wiele drobnych smaczków, co jest właściwie plusem, jednak za mało jest konkretów. wiedźmin jakby na siłę unika jakichkolwiek informacji o swojej przeszłości, a i w grze ani razu nie pada imię osoby, która w sadze była dla niego najważniejsza.

Przed przeczytaniem sagi moja ocena dla gry to 9/10.
Po przeczytaniu sagi, gra wciąż jest warta swojej ceny ale moja ocena już jest niższa, 8/10.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2