Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 28 lis 2020, 11:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: mikstury...i tu mam problem
PostNapisane: 14 mar 2013, 20:26 
Casual
Casual

Witam. Jestem żółtodziobem, jeśli chodzi o granie w Wiedźmina. Dopiero kilka dni temu zakupiłem pierwszą część Wiedźmin- Edycja Rozszerzona. Faktem jest, że wciągnąłem się do tego stopnia, że każdego wieczora na kilka godzin wcielam się w Geralta ;)
No i pojawił się problem, którego nie potrafię rozwiązać. Dlatego mam prośbę do wytrawnych graczy o radę. Tak naprawdę nie wiem, czy to ja robię coś nie tak, czy też błąd jest w grze. A o co chodzi?
Jestem aktualnie w rozdziale I (przy wejściu do krypty) i nie mogę przyrządzać mikstur alchemicznych (konkretnie mikstury Kot, aby widzieć w ciemności). Wszystko robię prawidłowo, mam składniki, podczas medytacji mieszam je, proces przebiega poprawnie, odbywam medytację, wychodzę z tego trybu i... owej mikstury nigdzie nie ma. Ani na pasku postaci w ekwipunku, ale też na pasku po lewej stronie gry. Czyli mikstura zrobiona, ale jest niewidoczna. Proszę o informację, dlaczego tak się dzieje? Próbowałem zrobić inną miksturę, dla której posiadam składniki. Podobnie, jak przy Kocie, klikam, składniki automatycznie przenosi na stół do mikstur, mieszam, medytuję i...mikstura nie pojawia się w ekwipunku.
Poradźcie, gdyż w tym momencie gra jakby się dla mnie skończyła. Bez mikstur daleko nie zajadę.

Tytuł: Re: mikstury...i tu mam problem
PostNapisane: 14 mar 2013, 20:32 
Casual
Casual

A może po prostu masz pełny ekwipunek i mikstury się nie mieszczą

PostNapisane: 14 mar 2013, 22:30 
Casual
Casual

Genialne w swej prostocie ;) Wielkie dzięki Janaro. Rzeczywiście górna sakwa była zapchana. Teraz jest ok, eliksiry tam właśnie wędrują (kiedy zwolniłem miejsce).
Tak przy okazji, wiesz może, jak przenosić eliksiry z ekwipunku na listwę po lewej? (czyli tam, gdzie są Znaki). Wiem, że jest to możliwe i wtedy jest do nich szybszy dostęp.
I kolejne pytanie. Jeśli jakąś księgę przeczytałem, mogę ją sprzedać? Wiedza o ziołach, czy potworach u mnie zostanie? Czy też muszę je nosić przy sobie cały czas? (bo trochę miejsca zajmują)
Będę wdzięczny za odpowiedź

PostNapisane: 15 mar 2013, 11:02 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Książki po przeczytaniu możesz sprzedawać - wiedza zostaje w bialowłosej głowie.

Co do przenoszenia mikstur z ekwipunku - robisz to chwytając i przeciągając wybraną miksturę, ale NIE w kierunku "listwy" po lewej stronie ekranu, tylko w miejsce przy postaci Geralta, obok jego głowy (screen w spoilerze).

Spoiler:

Ilość miejsc na podręczne mikstury (maksymalnie 3) zależy od klasy zbroi, jaką aktualnie nosi wiedźmin.

Na przyszlość korzystaj z opcji "szukaj", a jeśli nie znajdziesz na forum interesującej Cię kwestii, to załóż nowy temat - dla każdego problemu osobno. Nie zadawaj w jednym temacie kilku pytań, dotyczących różnych problemów. Jeden temat - jeden problem.
Pozdrawiam :)

Obrazek

PostNapisane: 15 mar 2013, 21:48 
Casual
Casual

Dziękuję Waber za porady. Rzeczywiście, ja ciągnąłem mikstury " na siłę" do listwy, a one uciekały ;)
Postaram się w przyszłości nie mieszać tematów.
Pozdrawiam

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]