Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 03 gru 2020, 10:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Utknąłem w akcie II - problem z Raymondem
PostNapisane: 11 sie 2013, 23:48 
Casual
Casual

Cześć.
Utknąłem pod koniec aktu II, a że nie bardzo mam ochotę cofać się w saveach, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Pisząc utknąłem mam na myśli: nie mogę posunąć akcji do przodu. Uniewinniłem wszystkich po tym jak znalazłem ciało Raymonda. Temat sekcji zwłok kompletnie się nie pojawił w mojej rozgrywce. Brakuje mi ostatniej sefiry: Keth'aar, ale jedyne co mogę powiedzieć "detektywowi" to: bywaj. Rozmowy z byłymi podejrzanymi nie posuwają akcji. Znacie jakiś sposób, żeby to pchnąć?

Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Utknąłem w akcie II
PostNapisane: 12 sie 2013, 12:06 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Porozmawiaj z Shani w jej domu w nocy, a potem idź również nocą do szpitala i zrób sekcję zwłok. Sefirę Kethaar otrzymasz od Raymonda po wykonaniu tego zadania. Żeby zacząc to zadanie, musisz zapłacic detektywowi 200 orenów.

Żeby otrzymac ostatnią sefirę, musisz zdobyc dziewięc pozostałych.

PostNapisane: 12 sie 2013, 14:40 
Casual
Casual

Jedyne o czym mogę porozmawiać z Shani to jej wspomnienia z bitwy pod Brenną. W nocy w szpitalu nic się nie dzieje. Zapłaciłem detektywowi 200 orenów już wcześniej, ale nie rozwiązało to niczego. Mam już wszystkie pozostałe sefir, ba są one nawet umieszczone w obeliskach.

Jestem niemal pewien, że to błąd gry i w tym momencie nie jestem w stanie w normalny sposób kontynuować akcji. Pytanie czy da się jakoś to edytować?

PostNapisane: 12 sie 2013, 15:02 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Byłeś u Kalksteina, żeby uzgodnić szczegóły wyprawy do wieży na bagnach? (Musisz wcześniej zdobyć dla niego pewne książki).
Spoiler:
to powinno ruszyć fabułę. Nawet jeśli wstępnie z nim gadałeś (co wnoszę po tym, że masz resztę sefir), to spróbuj jeszcze raz z nim pogadać, do wyczerpania opcji dialogowych.

PS. Jeśli odkryjesz wcześniej ciało detektywa, to sekcja zwłok staje się zbędna - jej brak w Twoim wypadku jest zatem uzasadniony.

PS.2 - i odbierz PW :)

Obrazek

PostNapisane: 12 sie 2013, 18:32 
Casual
Casual

Niestety nic z tego. Z Kalksteinem rozmawiałem już o wciągnięciu Javeda na bagna. Teraz mogę tylko zapytać jak dostać się na bagna.

PostNapisane: 13 sie 2013, 08:39 
Wiedźma z Głuszy

Sprawdź jeszcze dokładnie dziennik - czy nie masz tam zalegającego zlecenia na
Spoiler:
. Wydaje mi się, że nie wykonałeś do końca jakiegoś questa, a jeśli się mylę, to niestety świadczy o tym, że natknąłeś się na paskudnego buga, o którym kilka osób wspominało na innych forach - w takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak wgrać save :(

Obrazek

Tytuł: Re: Utknąłem w akcie II - problem z Raymondem
PostNapisane: 13 sie 2013, 09:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Sekcję zwłok i tak trzeba wykonac, odnalezienie ciała lub uniewinnienie większości podejrzanych sprawia jedynie, że wynik sekcji zawsze będzie wskazywał na Azara.

PostNapisane: 13 sie 2013, 09:53 
Wiedźma z Głuszy

dżizas... muszę Cię zasmucić, Lordzie Quest - w przypadku odkrycia zwłok Raymonda sekcja zwłok jegomościa ze szpitala staje się zbędna, gdyż oczywistym jest w tym momencie, kto jest zabójcą. Poza tym kolega imfar jasno napisał, że uniewinnił wszystkich podejrzanych.
Proszę o podawanie takich pomysłów na rozwiązanie problemu imfara, które nie padły powyżej. Bicie g*wna na piankę nikomu nie służy.

Obrazek

PostNapisane: 13 sie 2013, 13:53 
Casual
Casual

Zlecenia na Baraninę nigdy nie dostałem i nie mam go w dzienniku. Sekcji zwłok (zasadnej czy nie) i tak nie mogę przeprowadzić. Dla mnie to bug i zastanawiam się tylko czy jest jakiś inny sposób żeby to obejść. Myślę tu o jakimś edytorze, generatorze przedmiotów, żeby sobie sefirę stworzyć i nie cofać się. Bo tak naprawdę to nie wiem ile nawet mam się cofnąć. Penie odkrycie ciała przed sekcją rozwaliło grę. Swoją drogą to całkiem duży bug - nie przewidzieć czegoś takiego w grze...

PostNapisane: 13 sie 2013, 13:58 
Wiedźma z Głuszy

Odkrycie ciała Raymonda przed sekcją, to nie jest bug, tylko alternatywny sposób doprowadzenia śledztwa do końca. Niejednokrotnie korzystałam z tej opcji w grze, ale nigdy fałszywy detektyw nie dostał u mnie "zatwardzenia", że tak to określę ;)
Obawiam się, że sama sefira nie jest tu problemem - przede wszystkim musisz wyciągnąć Javeda na bagna, pod wieżę maga, a z tego, co widziałam na innych forach, jedynym ratunkiem w takim przypadku jak Twój, było wgranie save...

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona