Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 03 gru 2020, 19:29

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oślepienie, Javed
PostNapisane: 24 lut 2011, 22:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Normalnie zaraz dostanę k_rwicy.
Sprawa jest prosta: przede mną finałowa walka w V rozdziale. Jak wiadomo, po spacerze z kościejem i kilkunastoma innymi mutantami, cmentarami i upiorami, przychodzi czas na zabicie półnagiego murzyna, wyglądającego jak instruktor fitnessu. W pojedynkę nie sprawia mi większych problemów (maksymalnie połowę HP w dół, ale mam 800 punktów żywotności) - problem w tym, że Berengar mi pomaga. Może warto wziąć to w cudzysłów. Chciałbym, żeby wiedźmin przeżył. Javed ma go na dwa, trzy uderzenia. Ze dwa razy go oślepi i po nim. Może mógłbym temu zapobiec, ale nie mam żadnego eliksiru niwelującego ten efekt. W ogóle nie mam recepty. Da się ją w ogóle znaleźć w V rozdziale? Jeżeli nie - jak zachować Berengara przy życiu?
Gdyby nie debile, którzy umieszczają w poradniku informacje o przedmiotach z wersji 1.0, które znikają w spatchowanej wersji (przeczytałem po wykonaniu zadania "Zbroja", żeby nie było), to bym walczył sihilem. Gdyby nie bug, który mi zabrał ząb zjadarki, a ja tego nie zauważyłem, też władałbym tym orężem. A tak to dupa. Aż 70% bazowych obrażeń różnicy. To sporo, zważywszy na to, że styl stalowy silny (walczę nim z Azarem) i samą siłę mam rozwiniętą do V poziomu,

Tytuł: Re: Oślepienie, Javed
PostNapisane: 24 lut 2011, 23:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
próbowałeś petard z Javedem?Oprócz tego możesz użyć zamieci i groma.

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 25 lut 2011, 09:46 
El Bastardo

Gra w: Klasy
Ned... Berengar po przeżyciu mówi tylko "Przemyślałem kilka spraw..." i tyle. Notka do dziennika wpisuje się przed walką. Jego przeżycie nie ma żadnego sensu. Nigdzie go potem nie zobaczysz.
A w ciele ma przynajmniej ciekawe rzeczy.

No i jak masz Yrden na chociaż 3 poziomie to też go używaj. Zatrzyma go na chwilę, a ty możesz się zregenerować... Berengar w sumie też.

PostNapisane: 25 lut 2011, 15:49 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gawith napisał(a):
Ned... Berengar po przeżyciu mówi tylko "Przemyślałem kilka spraw..." i tyle. Notka do dziennika wpisuje się przed walką. Jego przeżycie nie ma żadnego sensu.
Domyślam się, że nie ma. Po prostu się uparłem.

Cytuj:
A w ciele ma przynajmniej ciekawe rzeczy.
Ma Kota i Dekokt, które ja mogę sobie uwarzyć w każdej chwili. Kiedy mi się skończą te, co mam, a mam ich sporo.

Cytuj:
No i jak masz Yrden na chociaż 3 poziomie to też go używaj.
Pakowałem tylko Aarda (V) i Igni (IV). W Yrden mam tylko 2. poziom zaawansowania. I to tylko dlatego, że nie miałem gdzie pakować niepotrzebnych brązowych talentów...

PostNapisane: 25 lut 2011, 16:10 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Ned, wielokrotnie udało mi się utrzymać Berengara przy życiu. W walce z Javedem korzystałam głównie z Aarda. W kwestii miecza nigdy nie zaszkodzi użyć jakiegoś oleju poza tym czasem ze stylu silnego przechodziłam na szybki - miałam wrażenie, że wtedy Javed ma mniejsze szanse zadania mi ciosu. Generalnie starałam się nie dopuścić Javeda do Berengara (bo "B" to cienias), jeśli się do siebie zbliżali waliłam w Javeda Aardem i starałam się zablokować Berengarowi drogę do Javeda, jednocześnie naparzając ile fabryka daje tego drugiego. Wiem, oślepianie jest cholernie wkurzające i uwierz mi, że nie raz w trakcie tej walki rodzina nasłuchała się ciężkich słów z moich ust, ale to nie zmienia faktu, że możesz ocalić Berengara, jeśli tylko wystarczy Ci cierpliwości.
Ćwiczenia czynią mistrzem ;)

Obrazek

PostNapisane: 25 lut 2011, 20:18 
Cuda Thedas

Gra w: Wiedźminy, AC, DA
Ta jest! Ja tez zawsze koncze walke z Berengarem u boku. Żywym oczywiscie. Lyknij sobie eliksir przeciw powaleniu, naladuj Aarda i postaraj sie zaciagnac Javeda w kat (miedzy jednym a drugim stolem alchemicznym). Azar bedzie mial mniejsze mozliwosci ruchu wiec nie bedzie mocno szpanowal a i nie bedzie mial mozliwosci dosiegnac Berengara.
Pamietam ze "panie lekkich obyczajow" sypaly mi sie z ust tabunami. Tez sie uparlam. Az przyszla 15-sto letnia mlodsza siostra (gry uznaje tylko w postaci simsow), popatrzyla na mnie rozjuszona z politowaniem i zaproponowala ze moze ona sprobuje. Udalo jej sie za pierwszym razem - wlasnie dzieki temu ze przez przypadek przyparla Javeda do muru. Od tamtej pory pierwsza rzecza jaka robie po dostaniu sie do laboratorium to rzucenie Aarda tak, zeby Javed wyladowal w kacie. Probuj i daj znac jak poszlo ;)
P.S. wpis w karcie pojawia sie w momencie gdy Berengar pada - nie przed walka.
P.S. Aard, styl szybki albo mocno rozwiniety silny (tak, zeby Azar nie zdarzyl zadac ciosu) i ewentualnie Igni. Reszte znakow olej, petardy tez. Nie ma na nie czasu.

PostNapisane: 02 mar 2011, 22:11 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Ja dla bezpieczeństwa proponuję wypić Wierzbę. Rosomak też będzie pomocny. Jeśli Azar cię oślepi to od razu powali i dobije swoim młotkiem. Wierzba zmniejsza tą szansę. No i standard czyli Jaskółka i Zamieć. Jeśli walisz ze znaków to wypij Puszczyk. W prawdzie toksyny będą wysokie ale dasz radę.

PostNapisane: 25 mar 2011, 13:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Wiedźmin ]:->
Brunatny olej na miecz stalowy (zwiększa szanse na efekt krwawienia), jaskółka, dzierzba (wywołuje ból przy zadaniu Ci rany), wierzba na zmniejszenie szansy na powalenie i ogłuszenie ażeby walka nie skończyła się przegraną za szybko. Mi to wystarcza, dodatkowo po każdej sekwencji stylem silnym igni. A kiedy Azar zbilża się do Berengara staraj się go odepchnąć aardem. Osobiście nigdy nie używałem w Wiedźminie pierwszym petard, nawet na najtrudniejszym poziomie - głównie dlatego że nie są mi potrzebne i oczywiście oszczędzam jeden srebrny talent.

PostNapisane: 30 mar 2011, 19:12 
Aedd Gynvael

Ja użyłem
-eliksiry: jaskółka, puszczyk, wierzba, las mariborski, rosomak, grom, wilk
(żeby Geralt się nie otruł należy wypić najpierw eliksir Albedo. Później eliksiry nigredo i rubedo)
-na miecz: Kamień runiczny Perun
-bardzo pomaga aard, prze de wszystkim skupia uwagę Azara na nas

Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]