Teraz jest 16 sty 2019, 22:50

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pustka
PostNapisane: 10 lip 2012, 19:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Ach, dopiero teraz przejrzałam opinie o Pustce. Mnie to miejsce nie przeraziło, choć za pierwszym razem nieco zdezorientowało. Błądzenie w kółko i kombinowanie, co tu zrobić, zanim nie opanowało się mechanizmu wszystkich przemian... Miałam troszkę dość. No i demon gnuśności był na koniec dla mojej łotrzycy prawdziwym wyzwaniem.
Następne przejścia były już nawet przyjemne. Podobnie jak Onegda miałam wrażenie, że biegam tam przynajmniej dwa razy szybciej niż z początku, a demon padł zanim zdążyłam skonstatować, że to już jego ostateczna postać :D Podobała mi się też misja w Pustce z Przebudzenia. O wiele bardziej lubię biegać w tym "koszmarze", niż po podziemiach Orzammaru, które zawsze mnie po pewnym czasie przygnębiają.
Już nie wspominając, że te wszystkie "źródełka" dodające do atrybutów są przydatne ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 12 lip 2012, 21:21 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, TES, Wiedźmin
Według mnie Pustka jest bardzo interesującym miejscem, ciekawą odskocznią od tradycyjnej rozgrywki. Przy pierwszym przechodzeniu gry byłam kompletnie zaskoczona, ale wkrótce przekonałam się, że ten etap sprawia mi wiele przyjemności, właśnie przez swoją odmienność. Faktycznie następne przejścia są dużo krótsze i byłam bardzo zadowolona z późniejszego pojawiania się Pustki w Przebudzeniu i DA 2.

A co Was najbardziej urzekło w Pustce? Ja co jakiś czas szukam Czarnego Miasta na horyzoncie. I zawsze tam jest. W tej samej odległości. Niezwykle zrobione. Dodaje temu miejscu autentyczności, a widać to zwłaszcza, jeśli uważnie czytamy kodeks. :D

PostNapisane: 12 lip 2012, 21:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mnie urzekła naiwność demonów - ciągle myślących jednakowo, ciągle o tym samym.
Sama Pustka jest przede wszystkim przydatna. To jedyna okazja, aby stworzyć tego "bohatera Fereldenu", którego byle bandzior nie będzie mógł tknąć w późniejszych etapach z uwagi na nienaturalne skalowanie świata.

PostNapisane: 13 lip 2012, 09:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

A co!- jak "bohater", to musi być trochę wykoksowany ;) W Pustce podobało mi się wejrzenie do snów towarzyszy, własne przemiany (po opanowaniu ich roli, miałam chęć zacierać rączki w geście "ale czad"). Czarne Miasto... ach, to znowu wzbudza zawsze niezdrową ciekawość ;) Jakby była możliwość bohaterka pewnie wlazła by tam z buciorami, żeby zobaczyć na własne oczy czy legendy są prawdziwe.

Obrazek

PostNapisane: 13 lip 2012, 12:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Apropo koszmaru.. czy tylko ja zauważyłem brak logiki w tym "naszym"?
Dlaczego Weisshaupt? Z dialogów - z choćby Riordanem - wynika jasno, że Strażniczka/Strażnik nie wie nic o fortecy w Anderfels, a co dopiero jak wygląda. Oczywiście można przyjąć, że to całkowita imaginacja, ale nadal nie tłumaczy to skąd właśnie ta lokacja. Wszystkie inne koszmary są osadzone w zwykłej pustce, z niewielką ilością detali.
No i czemu Duncan? nic nas z nim nie łączy (prócz dodatku w krwi) - Szara/Szary zna go od bardzo niedawna, a być może dołączyła/dołączył do niego pod przymusem. Duncan bardziej pasuje do Alistaira, który ciągle o nim mówi..

PostNapisane: 13 lip 2012, 12:28 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A czy ten koszmar to nie miało być takie otumanienie? Są tam dialogi, że to od Duncana wiadomo, że pomiot pokonano, itd. jakby pamięć się komuś urwała. No i także dopiero po wybraniu odpowiedniego dialogu można przerwać ten koszmar, inaczej wciąż bohater myśli, że to jest prawdziwe.

PostNapisane: 13 lip 2012, 12:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Ifrexalis - też zwróciłam na to uwagę, zapewne to przez zwykłą oszczędność - nie chcieli przygotowywać koszmaru dla każdego początku (i paru wyborów w niektórych początkach) osobno. Co do detali, sądzę, że ci którzy są w tym śnie widzą wszystkie szczegóły, a my nie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 13 lip 2012, 13:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ifrexalis napisał(a):
Apropo koszmaru.. czy tylko ja zauważyłem brak logiki w tym "naszym"?
Dlaczego Weisshaupt? Z dialogów - z choćby Riordanem - wynika jasno, że Strażniczka/Strażnik nie wie nic o fortecy w Anderfels, a co dopiero jak wygląda.

O ile mnie pamięć nie myli istnieje rozmowa z Alistairem, kiedy on mówi coś o istnieniu Weisshaupt (oczywiście wyglądu fortecy znać nie możemy). Dlaczego Duncan? Może faktycznie główny powód to uproszczenie, aby dla każdego bohatera było to samo. Z drugiej strony, tak całkiem pozbawione to sensu nie jest. Nie chodzi o samego Duncana, tylko o to, co nam mówi. Nie było klęski pod Ostagarem, pomioty pokonane... Można sobie wyobrazić, że "świeżo upieczony" Strażnik (a tym bardziej ten, który by dołączył do bractwa pod przymusem) chyba życzyłby sobie właśnie takiego rozwoju wydarzeń, żeby nie musieć teraz samemu ratować świata ;)
Zgadzam się z Paranormal, że w przypadku snów towarzyszy, "my" po prostu widzimy Pustkę, oni widzą jakąś "swoją" lokację - przecież nie zdają sobie sprawy, gdzie naprawdę są.

Obrazek

PostNapisane: 13 lip 2012, 14:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak, to drugie jest sensowne, każdy widzi to co ma widzieć.
I tak, Alistair wspomina o Weisshaupt, ale tak oględnie, że nadal nic o niej nie wiemy.

Duncan mówi "... Mrocznych Pomiotów już nie ma ..." - wtf? czyżbyśmy się zgubili w Głuszy i coś nas ominęło? Duncan cały czas mówił o Pladze, cały czas. Ginie w Ostagarze, a Pustka następuje pewien czas po. Czy nasza postać tak ciepło go wspomina, że pojawia się w on koszmarze? To można rzeczywiście wytłumaczyć uproszczeniem.

Pozostaje udział fortecy z Anderfels - dla mnie kompletnie bez sensu. Lepszą robotę wykonał Strażnik Urny św. Prochów, jeśli mowa o zastosowaniu retrospekcji.

PostNapisane: 13 lip 2012, 15:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

To przecież ma być sen, a we śnie wszystko jest możliwe ;) Wystarczy trochę dobrej woli, żeby sobie wytłumaczyć np. tak:
- bohater został dość nagle wciągnięty w walkę z Plagą, więc we śnie powraca do tematu pomiotów,
- jak pomioty - to zaraz kojarzy się także własny szef, czyli Duncan
- bohater we śnie "odwraca wydarzenia", bo wolałby, żeby to klęska pod Ostagarem raczej okazała się "snem" (może właśnie mu się tak wydaje: że dostał w łeb w walce, a wszystko co zdarzyło się później było tylko majakami, że odzyskał przytomność dopiero w fortecy),
- Weisshaupt dlatego, że bohater mógł sobie myśleć o tym miejscu i wyobrażać je z czystej ciekawości.

Sen to nie retrospekcje. Podobnie jest w przypadku Alistaira, który śni o spokoju w domu siostry. A Goldany przecież nawet nie znał, zanim poszłam z nim do Pustki - tylko wiedział o jej istnieniu i pewnie wyobrażał sobie jak fajnie byłoby mieszkać z nią. Jak wiemy, w rzeczywistości nie było potem tak różowo.
Edit: Dodatkowo mamy np. Morrigan, która w przeciwieństwie do innych dobrze wie, że jest w Pustce, a jej matka to tylko iluzja. Więc te "koszmary" są na innej zasadzie dla różnych osób.

A moja postać owszem - wspominała Duncana ciepło ;)

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona