Teraz jest 08 maja 2021, 23:17

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sten
PostNapisane: 15 mar 2010, 15:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Sten

Obrazek

Sten to wojownik z rasy quanari. To spokojny, zdyscyplinowany mężczyzna o dużym poczuciu honoru, co oznacza, że jego stosunek do innych zależy od tego, czy ich respektuje, a zdobycie jego szacunku nie należy do prostych zadań. Ciekawostką jest fakt, że Sten to nie jego prawdziwe imię, a tylko jego pierwsza sylaba – wymowa całości byłaby zbyt trudna dla kogokolwiek nie znającego języka quanari.

Jaki według was jest Sten ?

Tytuł: Re: Sten
PostNapisane: 03 kwi 2010, 10:15 
Casual
Casual

właściwie dopiero gram w Dragon Age, bo wcześniej nie miałam takiej możliwości, i nie znam jeszcze tajemnic Stena, ale głos Fronczewskiego jest chyba największą jego zaletą :) Pamiętam jeszcze czasy BG i chyba żaden dubbing nie byłby dobry bez niego :)

PostNapisane: 06 kwi 2010, 13:42 
Casual
Casual

Przez rzeszę specjalistów (mając tu na myśli ludzi, którzy "wiedzą o co biega" i "co jest dobre u charakterów gier"), a przynajmniej tak siebie określających osobników, uważany jest za postać atrakcyjną, żeby nie powiedzieć, iż najlepiej spełniającą ich oczekiwania i wizje dotyczące kompana. Fakt, postać ta do najnudniejszych nie należy, posiada bardzo złożoną osobowość. Z pewnością jest to nonkonformista, tego qunari nie da się nagiąć i podporządkować do swej woli, zawsze będzie miał w zanadrzu jakieś "ale". Więc można by go określić jako nieugiętego, gdyby nie jego sposób myślenia w całkiem dużym stopniu spaczony przez Qun. Uważa on tę księgę za najwyższe dobro i mimo, że nie zawsze pozostawia ona możliwość wyboru, to według Stena jest niemalże ikoną wolności.

Olbrzym ten jest nieodzownie tajemniczą postacią, która na początku rozgrywki traktuje każdą postać (wliczając w to naszego bohatera) "negacją na dzień dobry". Wraz z Alistairem czy Wynne (to najczęstsi druhowie w mojej drużynie) potrafi nawiązać jedynie krótkie dialogi, z czego jego wypowiedzi to głównie "nie", "ależ oczywiście", czasem "tak", itp. Bardzo miłą odmianą jest właśnie wątek z templariuszem dotyczący posiadywań w klatce. Tam Sten objawia swój specyficzny humor, wyśmiewając głównie drugiego Szarego Strażnika. W rozmowach odbywanych w obozie również odpowiada skomplikowanymi zdaniami, niekiedy zupełnie niezrozumiałymi w danym wątku. Robi to tak często, iż możliwą jest irytacja, która skłoni nas do wyłączenia go z drużyny.

Niewątpliwie widywana jest w jego przypadku nostalgia. Nie okazuje tego, co prawda, płacząc za swą ojczyzną na lewo i prawo, jednak nierzadko o tym wspomina. Głównie o tym, jak zawiódł swoich pobratymców na wyprawie zwiadowczej w Fereldenie. Stamtąd wyniknie także zadanie, które dotyczy jego osoby (naturalnie oparte na tęsknocie za szeregami Beresaad; chyba jedno z dłuższych, jeśli chodzi o towarzyszy).
Podczas całej gry nadal pozostaje gigantyczna liczba niedopowiedzeń na temat jego osoby, a posiadając z nim jak najwyższy wskaźnik zaznajomienia, był on skory do komplementów tylko raz. W dodatku mimochodem wspomniał o najeździe na kraj Kalenhada.

Porównując go do pozostałych sprzymierzeńców, nie polecam zabierania go na eskapady. Zamiast tego wolałbym zabrać wesołego, pięciokrotnie przekraczającego dawkę śmiertelną alkoholu Oghrena, który dysponuje porównywalną siłą i umiejętnościami. Sten jest poprostu zbyt interpersonalny i zamknięty w sobie oraz... niedopowiedziany.

PostNapisane: 10 kwi 2010, 23:53 
Casual
Casual

Gra w: czekam na ME3
No to pojechałaś z nim grubo;)Ja postrzegam go jako istne wcielenie sławnego z trylogii Sienkiewicza,Rocha Kowalskiego,bezkompromisowego służbistę,którego jednak można skłonić do wyznań i "wywalenia z siebie"co leży mu na sercu ^^.Według mnie wspaniały kompan,szanujący kodeks(odwaga)i bezkompromisowość.Konkretny gość w przeciwieństwie do dajmy na to Alistaira,rzekłbym potroszę dziecka nie pewnego swoich wartości.

PostNapisane: 12 maja 2010, 20:24 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Sten to dumny i enigmatyczny wojownik. Wybitnie męski i niesamowicie zdyscyplinowany, typ twardziela, ale nie macho. Rozmowa z nim nie raz zbija gracza z pantałyku, jednak po bliższym poznaniu zyskujemy oddanego i nieustraszonego sprzymierzeńca, który nie zmienia swojego zachowania tylko dlatego, że wiatr zacznie wiać w inną stronę.
W zasadzie nie odczuwam potrzeby dokładniejszego poznania Stena - nie przeszkadza mi to, że ma swoje tajemnice, odmienny sposób rozumowania - jest ze mną wtedy, kiedy moja drużyna go potrzebuje, nie strzela focha i jak trzeba to zabija jednym ciosem bez mrugnięcia okiem. I chwała mu za to :)

Obrazek

PostNapisane: 13 maja 2010, 16:26 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Nic
Ta postać najbardziej zadziwia mnie pod względem siły. Pasuje do niego wielki topór ,który większość ludzi by nawet nie podniosła, jego walka też jest na wysokim poziomie. Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić w końcu on pochodzi z ludu quanari. Jest jak napisali moi poprzednicy niezwykle zdyscyplinowany i honor stawia ponad wszystko. Główna cecha która się rzuca w oczy to nieśmiałość. Nigdy mu nie zaufałem i nie zaufam...

PostNapisane: 13 lip 2010, 10:16 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ...
Kolejna bezbarwna postać po Wynne chociaż ma tą przewagę iż potrafi czasem rozbawić ;) Jako archetyp wojownika Sten ma potencjał ale niestety został on zabity, a szkoda, bo mogła być bardzo ciekawa postać :)

PostNapisane: 06 mar 2011, 14:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Wartościowy członek drużyny zartuje i nie rozumie Fereldenu.Na początku małomówny ale pózniej gdy zyskuje zaufanie to gada więcej.Jego najlepszy tekst to ten co mówi ze lubi takie małe coś podobne do bułeczek.A to się nam znalazł pożeracz słodyczy;)

PostNapisane: 06 kwi 2011, 19:35 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Mnie zastanawia jego prawdziwe imię bo Sten to chyba jakiś stopień. Tak przynajmniej myślę po przejściu DA2.

PostNapisane: 06 kwi 2011, 20:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
A mnie dziwi wygląd ;) w DA 2 Qunari wyglądają dużo inaczej ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona