Teraz jest 14 maja 2021, 13:28

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 10   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Morrigan
PostNapisane: 19 sty 2016, 17:11 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA: Origins
Morrigan to wg. mnie chyba jedna z najbardziej intrygujących postaci z Origins. To oczywiste, że nie jest zwyczajną kobietą, wychowała się w Głuszy Korcari jedynie z Flemeth, która także wydaje się intrygującą postacią. Morrigan jest owiana tajemnicą, wygląda (a może i tak jest) jakby miała wiedzę o wielu różnych sekretach, tajemnicach na temat magii, także tej mrocznej, w końcu uczyła się od Flemeth. I to właśnie dlatego, że jest tak tajemnicza, skryta i mroczna, sprawia, że jest tak intrygująca, gdyż nie wiemy o niej zbyt wiele.
Pamiętam dialogi z nią jak opowiadała mi o swoim życiu w Głuszy razem z Flemeth. Gdy Głusza wraz ze zwierzętami były prawdziwsze od opowieści Flemeth o ludzkich miastach, często przybierała postaci zwierząt biegając po lesie jako wilk, latając jako ptak i spędzając czas na łonie Głuszy, coś niesamowitego wręcz, aż sobie musiałam to wyobrazić. A Flemeth nie była dla niej taką "ludzką" matką, lecz taką raczej co dba o swoje potomstwo, prawie jak u zwierząt. Mówiła że uważała ją za matkę, gdyż uczyła ją o niebezpieczeństwach na jakie może się natknąć, oraz przekazała wiedzę niezbędną do przetrwania, a na miłość nie było miejsca. Raz jeszcze Morrigan opowiadała mi, że templariusze polowali na jej matkę, a ona krzykiem wabiła ich w głąb Głuszy. Gdy templariusze odnajdywali ją, wtedy Flemeth zabierała je w inne miejsce i znów były bezpiecznie ukryte w kniei, wtedy dla Morrigan to była zabawa.
Ale tak ogólnie to Morrigan jest dość cyniczna, czasem wręcz podła, Wydaje się, że zachowuje te resztki kultury wyłącznie w stosunku do Strażnika/czki, a to dlatego że "czegoś chce"
Spoiler:

I pewnie dla męskiej części także wydaje się intrygująca, gdyż wykorzystuje swe "atuty" by być zmysłową, kobiecą, kusi cielesnością i uciechami fizycznymi naszego Szarego Strażnika :D
Ale właśnie ta arogancja, nikczemność i zmysłowość tylko sprawiają, że jest tak intrygującą postacią, taką dziką wiedźmą z Głuszy.

PostNapisane: 19 sty 2016, 18:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie jest nikczemna, jak dla mnie. I nie jest 'kulturalna' bo czegoś chce.
Nikt nie nauczył jej właściwych zachowań, miłości... sama o tym mówi. Jednak jest w niej odrobina dobroci pomimo wszystko, co robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że wychowano ją na bezuczuciową.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 19 sty 2016, 18:19 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Rozmowa z nią, nawet gdy nas rzekomo "kocha" przypomina rozbrajanie bomby :( wole ciepłą Lelianę, z hipnotyzującym głosem B)

PostNapisane: 19 sty 2016, 19:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ja wolę Morrigan. Jak się gracz do niej zbliża, to odkrywa wrażliwa osobę, która tak naprawdę z nikim nie była tak blisko. Ale też, tak jak mówi Svek, każda rozmowa jest nieprzewidywalna :)

PostNapisane: 19 sty 2016, 23:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA: Origins
A jak dla mnie jest nikczemna i kulturalna dlatego, że "czegoś chce". Ze Strażnikiem/czką rozmawia jeszcze w miarę kulturalnie, ponieważ została wysłana by mu pomagać aż do walki z arcydemonem (a raczej pomagać sobie, aby zdobyć to, czego chciała), i nie pozwala by przyjaźń ze Strażniczką, czy nawet miłość Strażnika przesłoniły to, co tak naprawdę chciała osiągnąć. Gdy jej odmawiamy to nie ma powodu dłużej z nami zostawać. Nikczemna, bo wystarczy spojrzeć na jej reakcje ratowania kręgu maginów, zniszczenia kowadła pustki, ocalenia redcliffe itp. i nie wykazuje takiej "kultury" w stosunku do innych członków drużyny, ma lekceważący stosunek i często traktuje ich z góry, wystarczy spojrzeć na dialogi z innymi.

PostNapisane: 20 sty 2016, 01:06 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Heh, a ja tam ją uwielbiam i do tej pory uważam za najlepszą przyjaciółkę mojej Strażniczki, która została żoną Alistaira.. ;)
Morrigan ma taki lekceważący stosunek do innych, gdyż tak została wychowana i taka jej natura. Jest nieufna, podejrzliwa, złośliwa, a czasem po prostu wredna.
Strażniczka jest jedyną osobą, której udaje się do niej zbliżyć. Oczywiście to wszystko zależy od stylu gry, jednak moja Strażniczka nigdy nie podejmowała decyzji "pod towarzyszy" i choć Morrigan często się nie zgadzała z moimi wyborami, koniec końców zostały przyjaciółkami, a nawet czymś więcej, gdyż Morrigan w pewnym momencie powiedziała mi, że jestem dla niej jak siostra.
Jak tylko poświęci się jej nieco czasu, aby ją poznać i zrozumieć to można odkryć, że w głębi duszy Morri to tak naprawdę wrażliwa, uczuciowa, nieco sentymentalna, ale też silna i stanowcza kobita.
Chociaż z oczywistych powodów romansu z nią nigdy nie miałam to zawsze się z nią zaprzyjaźniałam. Za pierwszym razem faktycznie, czułam się przez nią zdradzona i oszukana.
Później jednak popatrzyłam na to z innej strony, gdyż po prostu nie mogłam ot tak przestać ją lubić, nie po tym wszystkim co razem przeszłyśmy i co mi powiedziała.

Z początku i owszem, była z nami, bo miała w tym własny interes. Nie dziwi mnie to, dla wielu sojuszników trzeba było coś zrobić, aby zgodzili się nam pomóc.
Niestety, Morrigan nie spodziewała się odnaleźć w Strażniku przyjaciela/kochanka.
W jednym z dialogów ewidentnie widać, że źle jej z tym co się musi wydarzyć. Zależy jej na nas, martwi się o nas i nie chce nas krzywdzić, gdyż jesteśmy jedynymi bliskimi jej osobami.
Uwielbiam dialog, w którym Morrigan jest bliska łez, gdyż pokazuje to jaka naprawdę jest.

Kiedy Morrigan proponuje rytuał to nie robi tego już tylko ze względu na siebie, ale i na nas.
Chce, żebyśmy przeżyli. Może i zależy jej na tym bardziej niż na samym rytuale? Tego nie wiem, ale momentami takie odnosiłam wrażenie.
Żałuje, że nie ma innego wyjścia i odchodzi jeśli się nie zgadzamy, gdyż nie zamierza patrzeć na naszą śmierć. Śmierć jedynej osoby, przed którą mogła się otworzyć i być sobą.
Przyznaję, że namówienie Alistaira do rytuału (choć proste) nie było wcale przyjemne. A i dialog Morrigan do kochanka mojej Strażniczki typu "Nie będzie tak nieprzyjemnie, jak myślisz" już był nieco poniżej pasa, jednak sądzę, że to małe zaniedbanie ze strony twórców jak i jedna i ta sama scena samego rytuału, nieważne z kim go odbywa.

Morrigan jak najbardziej jest intrygująca ze względu na swój skomplikowany charakter i nie do końca jasne motywy.
Jest jedną z najciekawszych postaci w uniwersum, a jej przemiana jest po prostu zachwycająca. Cóż, przynajmniej mnie zachwyciła w roli matki, a także przyjaciółki. Z zaciekawieniem będę patrzeć jak jej losy się dalej potoczą i mam nadzieję, że Bioware będzie dla niej łaskawe, zwłaszcza, jeśli podjęło się konkretną decyzję w Inkwizycji.. :P

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 20 sty 2016, 12:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

NusiaczeK - jak zwykle się zgadzam :P
Morrigan dba o innych i widać to, gdy Strażnika spotyka coś złego, lub gdy chodzi o jej dziecko. Nawet kiedy mówiła o Flemeth, nim się zorientowała w sprawie rytuału (i tuż po tym).

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 29 sty 2016, 23:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

NusiaczeK napisał(a):
Przyznaję, że namówienie Alistaira do rytuału (choć proste) nie było wcale przyjemne. A i dialog Morrigan do kochanka mojej Strażniczki typu "Nie będzie tak nieprzyjemnie, jak myślisz".

W przypadku gdy Alstair jest kochankiem głównej postaci wtedy faktycznie, to namówienie Alistaira do seksu z Morrigan jest nieprzyjemne, ale w jeśli główna postać nie jest związana romantycznie z Alistairem, to namówienie Alistaira do zbliżenia z Morrigan jest całkiem zabawne.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 30 sty 2016, 01:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shartan napisał(a):
NusiaczeK napisał(a):
Przyznaję, że namówienie Alistaira do rytuału (choć proste) nie było wcale przyjemne. A i dialog Morrigan do kochanka mojej Strażniczki typu "Nie będzie tak nieprzyjemnie, jak myślisz".

W przypadku gdy Alstair jest kochankiem głównej postaci wtedy faktycznie, to namówienie Alistaira do seksu z Morrigan jest nieprzyjemne, ale w jeśli główna postać nie jest związana romantycznie z Alistairem, to namówienie Alistaira do zbliżenia z Morrigan jest całkiem zabawne.

Zabawne... znęcanie się nad biednym templariuszem który nam ufa? :watpliwosc:

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 04 lut 2016, 11:22 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Mass Effect, Shogun 2:Total War, Dragon Age, Witcher
Jak dla mnie Alistar to taka trochę ciapa, co oczywiście nie zmienia faktu że go lubię

Motto Szarej Straży

"Ten świat nie potrzebuję bohaterów, potrzebny jest zawodowiec"
Wiedźmin 3:Dziki Gon

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 10   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona