Teraz jest 06 maja 2021, 01:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Loghain Mac Tir (SPOILER)
PostNapisane: 31 paź 2010, 11:33 
Casual
Casual

Gra w: Thief
Obrazek

Teyrn Loghain Mac Tir jest naszym wrogiem przez większą część gry. Wycofując swoją armię z pola bitwy przyczynia się do śmierci króla oraz Szarych Strażników, wysyła za nami morderców i łowców głów, rozkazuje otruć hrabiego Eamona, zezwala na sprzedaż elfów w niewolę. Choć ma pierwszy rzut oka jest zdrajcą i tyranem, im bardziej poznajemy motywy jego działań, tym bardziej stają się one sensowne i podyktowane dobrem Ferelden. Ostatecznie na zjeździe stajemy przed wyborem egzekucji Loghaina lub uczynienia go Szarym Strażnikiem i przyłączenia do swojej drużyny, co spotyka się z dezaprobatą Alistaira. Jest wojownikiem o specjalizacji champion, całkiem nieźle sprawdza się jako tank.

Co sądzicie o tej postaci? Oszczędziliście Loghaina czy też wymierzyliście mu sprawiedliwość?

Tytuł: Re: Loghain Mac Tir (SPOILER)
PostNapisane: 31 paź 2010, 15:52 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Podobno pod wpływem informacji zawartych w książkach z cyklu DA ludzie często zmieniają swój stosunek do postaci Loghaina. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że moja opinia oparta jest li i jedynie na wydarzeniach przedstawionych w grze, do szczególnie życzliwych ona nie należy.
Z czystej ciekawości, a także na potrzeby gry (osiągnięcia), testowałam różne opcje z postacią Loghaina - a to własnoręcznie go usiekłam, a to pozwoliłam wyżyć się Alistairowi, jak również okazywałam miłosierdzie zostawiając Teyrna przy życiu i wcielając go do Szarej Straży. Zauważmy jednak, że każdy z dokonanych przez nas wyborów w tym przypadku będzie tak naprawdę skrajnym rozwiązaniem, co niekoniecznie mi odpowiada. Zdecydowanie brakuje tu opcji pośredniej - okazanie łaski i wyznaczenie Loghainowi zadań, dzięki którym mógłby choćby częściowo oczyścić swe imię, ale (na prochy Andrasty!) nie jako Szary Strażnik.
Co do charakteru samej postaci - może kiedyś, wiele lat przed wydarzeniami, których jesteśmy świadkami w grze, postać ta miała czyste serce i dobre intencje, ale to przeszłość. Może faktycznie chciał dobrze dla Fereldenu - tyle, że mu trochę nie wyszło. Metody, jakimi w grze posłużył się Teyrn oraz tok jego rozumowania absolutnie nie przekonały mnie do słuszności postępków, których się dopuścił (może dlatego, że postawa w stylu "cel uświęca środki" jest mi genetycznie obca). Ten człowiek świadomie skazał na potworną i bezsensowną śmierć całą masę osób, które mogły pomóc mu w obronie ojczyzny. Z moralnego punktu widzenia nic nie tłumaczy tego co zrobił, zresztą zauważmy, że jeśli na zjeździe możnych pozostawimy go przy życiu, on sam zaczyna dostrzegać błędy, które popełnił, jest wręcz załamany kiedy dostrzega konsekwencje swojego postępowania, widzi jak bardzo był zaślepiony.
Pomimo tego co zrobił i kim się stał, w obliczu wydarzeń mających miejsce w Fereldenie jego śmierć uznaję za zbędną - to nie rozwiązuje problemu plagi, nie wróci życia tym, których bez mrugnięcia okiem poświęcił w imię własnych idei. Trzeba przyznać, że jest świetnym, charyzmatycznym dowódcą i doskonałym czempionem - te właśnie cechy czynią z niego postać, która w geście odkupienia win mogłaby zrobić dużo dobrego dla kraju, a piętno, jakim został naznaczony na zjeździe możnych, mogłoby skutecznie powstrzymać go od kolejnych napadów manii wielkości.
Oczywiście w przypadku kolejnej niesubordynacji osobiście poderżnęłabym mu gardło.

Obrazek

PostNapisane: 06 mar 2011, 13:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Za każdym razem zabijam go ponieważ nie chcę stracić ze składu alistaira,który jest wartościowym członkiem drużyny.Chociaż są też plusy jesli zostawisz go przy zyciu min kiedy nie decydujesz się na dziecko z morigan wtedy mozesz go poświęcić

PostNapisane: 08 mar 2011, 19:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ...
Faktycznie- książka zmieniła moje podejście do Loghaina. Nie zmieniła jednak faktu, że okazał się zdrajcą. Owszem, można by mu dać szanse, ale jako Strażnikowi- to przegięcie. Waber dobrze napisała, że brak opcji pośredniej, niestety. Ciekawa postać, niewykorzystany potencjał. Szkoda.

PostNapisane: 14 mar 2011, 18:53 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Dragon Age:P i 2; Trylogia Mass Effect; Assassin's Creed 1-3; Wiedźmin 1 i 2
Macie racje, bardzo brakowało mi opcji pośredniej, zasługiwałby na śmierć gdyby nie to że jest bohaterem Fereldenu który 30 lat temu przepędził razem z królem Mariciem Orlesian z kraju. Takie jest moje zdanie:)

PostNapisane: 06 kwi 2011, 16:28 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ME,ME2,DA:O,DA2,Skyrim,Wiedźmin 2,Demo ME3
Zależy jak widzimy opcję pośrednią.
Ja doszedłem do tego by Alistair i Anora się pobrali,a Loghain wyruszył ze mną na bitwę.
Choć Alistair odszedł z Straży oraz drużyny to chociaż wszyscy przeżyli.

PostNapisane: 18 kwi 2011, 07:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Mi tam nie brakuje opcji pośredniej. Tylko raz na jakieś 7 przejść gry darowałem mu życie i nie była to fajna opcja (i tak go posłałem na arcydemona by zdechli obaj). Jak dla mnie nic nie usprawiedliwia tego co zrobił i zasługuje tylko na śmierć i zapomnienie.

PostNapisane: 19 lis 2011, 19:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja raz darowałam mu życie i był ok, ale jednak wolę Alistaira. Może to dlatego, że do templariusza się przyzwyczaiłam przez całą grę.
Mimo to, był mniejszym draniem niż myślałam. Coś bardziej w stylu Stena.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 19 lis 2011, 20:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Nie wiem jak mozna wogóle porównywac Stena do tego skur**syna Loghaina ....Sten zabił paru wieśniaków , gdyż był w szoku po stracie towarzyszy, a że splamiony honor po stracie miecza Beresaad wziął górę, Sten wpadł w szał i zabił niewinnych ludzi.....Natomiast Loghain .....Mam gdzies ze 30 lat temu wypędził Orlezjan, gdyby nie jego zdrada pokonano by Plage juz pod Ostagarem i na tym by się skonczyło ....Nie doszło by do zniszczenia Lothering i innych miejscowosci, nie zginęło by tyle istot......Jednak " swietny plan " Loghaina to wszystko zaprzepascił ......Widze że dla Was mimo tego że Loghain jest skur**synem i największym zdrajcą, liczy się tylko to że w młodosci walczył o dobro Fereldenu i że jest dobrym " tankerem " ......

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 19 lis 2011, 21:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hej, spokojnie, bez nerwów. To kulturalna dyskusja jest.
A mi to jego sposób mówienia głównie Stena przypomina.
Poza tym, miałeś go w drużynie, żeby tak wszystko oceniać?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona