Teraz jest 15 maja 2021, 01:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Loghain Mac Tir (SPOILER)
PostNapisane: 20 lis 2011, 00:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Tak,żeby nabić sobie osiągnięcia, sprawdziłem wariant z Loghainem .....Jednak po zdobyciu osiągnięcia od razu wczytałem inny zapis ......Szkoda mi było Alistaira ,gdyż w druzynie miał byc zdrajca i sprawca tak długiej Plagi " dla dobra Fereldenu ", a w porządku Szary Straznik szedł w siną dal i jak pózniej sie dowiadujemy konczy jako pijak w przydrożnych tawernach.....Aha nazwanie Loghaina tym czym go nazwałem jest po prostu odzwierciedleniem moich uczuc do tej postaci.....Nie musisz mi mówić, że to jest kulturalna dyskusja, , bo pisząc od sierpnia jak tu jestem , raczej o tym wiem .

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 07 sty 2012, 22:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gadałeś z nim trochę? Nie jest wyjątkowo lubiany przeze mnie, ale nie wszystko jest białe albo czarne. Czasami ktoś robi coś co okazuje się błędem.
A w temacie Loghaina, co sądzicie o Anorze? Bo moim zdaniem wcale nie jest lepsza od ojca.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

No to trochę duży ten błąd Loghaina.....Nigdy nie uwierzę w żadne usprawiedliwienie jego czynów....Choc i tak zyskał w moich oczach,gdy poddawał się po pojedynku na Zjezdzie....Przemknęła mi nawet myśl o oszczędzeniu go,dlatego zamiast uderzyć mieczem,wybrałem kwestię " Nie mogę tego zrobić ".Ale Alistair ze słowami " Za Duncana,jestem mu to winien " ,ściął zdrajcę zamiast mnie.....Dopiero po słowach Alistaira uświadomiłem sobie że Loghain musiał ponieść karę.....Jednak cieszy mnie to, że zginął świadomy swych czynów i z pokorą czekał na wyrok....
Anora....U mnie to własnie ona rządzi Fereldenem.Dużo gadałem z nia i z Eaomonem na jej temat,i ogólnie dobrze śledziłem jej postać,i moge powiedzieć że nawet jest w porządku....Moim zdaniem najbardziej też nadawała sie na tron,mając juz doświadczenie u boku Cailana,a raczej dobrze radząc sobie z gospodarka i polityką,mogła dać Fereldenowi pewną stabilizację......Dużo lepiej nadaje się na tron od Alistaira,który przecież nie chciał byc królem i siedzenie na tronie byłoby dla niego najgorszą rzeczą na świecie,czego staremu druhowi uczynić nie mogłem....Mój Straznik Cousland w politykę się nie mieszał,więc na tron nie miał co liczyć,więc.....Zostaje Anora !

Geralt z Rivii

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Ktoś już to mówił, a Ja to powtórzę, Loghaina nie darzyłem i nie będę darzył specjalną sympatią, ale po przeczytaniu książek odrobinę go polubiłem. Ale, oczywiście, nie zmienia to faktu, że na starość z bohatera Fereldenu stał się najzwyklejszym w świecie zdrajcą, który na karę za swoje poczynania zasłużył jak mało kto. Zdrada stanu, doprowadzenie państwa do granicy zagłady i doprowadzenie do śmierci króla, który na dodatek był synem jego zmarłego przyjaciela, Marica, to w końcu nie pierwsze lepsze przewinienie...
Tutaj się z Parzgodzę, Anora od swojego ojca lepsza nie jest. Jest, jednak jeden szczegół, który zmienia jej odbiór na - przynajmniej w moim wypadku - pozytywniejszy. O wiele lepiej się z tym kryje. No i dobra z niej królowa. Stanowcza i z pewnym doświadczeniem.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Niestety nie czytałam książek, ale raz - dla osiągnięcia, żeby nie było - ocaliłam go, co spowodowało stratę Alistaira (na co ja się pytam były te cholerne prezenty... -.-) i nieco mnie ubodło. W każdym razie rozmowa z nim przekonała mnie o jednym - miał swoje racje, w które święcie wierzył i potrafił je argumentować, dlatego uważam, że mimo wszystko należy mu się za to szacunek. Wg mnie był zdrajcą i nic, powtarzam, nic tego nie zmieni, zostawił (zrobił to z premedytacją!) Cailana na pewną śmierć, czego nie usprawiedliwią nawet najszlachetniejsze pobudki. Dążenie do celu, nawet za tak straszną cenę i niechęć do Orlais, które by Fereldenowi pomogło (listy Cesarzowej z PO), nie przekonują mnie.

Anora zaś. Cóż, nie będę obcesowa i niecenzuralna, ale warta jest swojego ojca. Ja się naprężam, a ona mnie wystawia rufą do wiatru. Od tamtej pory używam jej broni przeciwko niej samej - kłamię, że oddam królestwo, a potem nic z tego :D

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Proszę o założenie osobnego tematu dla rozmów o Anorze.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Em. to można zakładać wątki o nietowarzyszach?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

A jak sądzicie jest sens zakładać temat o Anorze ? Ja myslę że nie,choć jednak chyba warto troszkę o niej i jej decyzjach bądż charakterze , podebatować :) .

Geralt z Rivii

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Oczywiście, że tak. Dział nazwany został postacie, dlatego możecie rozmawiać o każdym kogo spoktaliście na swojej drodze.

PostNapisane: 07 sty 2012, 23:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dobra. Skoro wolno. Założy ktoś ten wątek, czy ja mam to zrobić?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona