Teraz jest 09 maja 2021, 16:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Loghain Mac Tir (SPOILER)
PostNapisane: 09 kwi 2013, 23:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
waber napisał(a):
dikajos napisał(a):
Tylko głupiec rzucałby się wtedy na liczniejszego wroga. W ten sposób można Loghaina wybronić.

Tylko ostatnia szuja pozbawiona moralności i honoru tak bezwzględnie skazałaby na śmierć tylu niewinnych ludzi,.

A może on nie chciał skazywać na śmierć kolejnej wielkiej grupy ludzi, czyli swojego oddziału? Uważał, że bitwa jest przegrana, po co poświęcać dwa razy tyle ludzi. Dla idei? Idee bardzo dobrze wyglądają w bajkach, ale w takich sytuacjach czasem warto zachować rozsądek. Jak tak szukam argumentów w tej dyskusji to faktycznie zaczynam wierzyć w jego "niewinność" ;)

Paranormal napisał(a):
@up - no co ty. Zarządził odwrót dokładnie wtedy kiedy nadaliśmy sygnał. To było wyrachowane.

Taaaak zarządził od razu jak zobaczył ogień, ale ja powiedziałem, że BARDZO długo się przebijaliśmy na szczyt wieży. Z pół godziny? Więc sygnał miał nadejść te 30 minut wcześniej, bo miało nie być przeszkód i wtedy pewnie ruszyłby do natarcia. A tak czekali, czekali, czekali i nie mogli się doczekać. Bitwa zmieniała się w rzeź. Kiedy w końcu szczyt wieży zapłonął, to było już za późno na odwrócenie losów bitwy.

I tu myśl : może on naprawdę myślał, że król zginął przez Szarych, bo to przecież ich zadaniem było zapalić tę wieżę. A zrobili(śmy) to zdecydowanie za późno. Nie powiecie mi, że to nie trzyma się kupy z punktu widzenia taktyki chyba, hm? :)

Dla mnie tez za pierwszym razem był totalnym sprzedawczykiem i świnią, ale to co powyżej w ogóle nie ma dla Was sensu?

PostNapisane: 10 kwi 2013, 10:18 
N7 Slayer

Gra w: Dragon Age, Mass Efect, SWTOR,
Oczywiście że ma sens, tylko że zachowanie Loghaina na to nie wskazuje. Jak tylko Szarzy Strażnicy rozpalają ogień Loghain zarządza odwrót żadnego wahania, żalu, wewnętrznej walki czy chociażby taktycznego oglądu sytuacji . Po drugie Logain cały czas wmawia możnym i sobie że to nie jest prawdziwa plaga i że może ją sam pokonać, ale dlaczego nie zrobił tego w Ostagarze przy najlepszej okazji, tylko pozwolił pomiotom skazić pół Fereldenu? Poza tym dlaczego taki wielki taktyk pozwolił wyeliminować Rendonowi Howe (bo chyba wszyscy uważamy że Logain wiedział co robi Howe) Bryce'a Couslanda i Arla Eamona Guerrina dwóch silnych stronników króla i tym samym stracić dość sporą liczbę żołnierzy zaraz przed trudną bitwą?

Kończąc wysoki sądzie Logain Mac Tir działał z premedytacją i doprowadził do śmierci króla :policjant:

PostNapisane: 10 kwi 2013, 15:10 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
dikajos, nie chcę dublować postów, dlatego załączam link viewtopic.php?f=77&t=12765&p=263951#p263951 - zajrzyj do spoilera w mojej wiadomości

Obrazek

PostNapisane: 10 kwi 2013, 23:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Teoria z Twojego posta też mocno trzyma się kupy. Ale chyba jednoznacznie nigdzie nikt tego nie rozstrzygnął, prawda?

W każdym razie Loghain to bardzo ciekawa, niejednoznaczna postać. Wkurzało mnie, że musieliśmy wybrać między nim i Alistairem.

PostNapisane: 12 kwi 2013, 16:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja tylko dodam do dyskusji, że Logahin wiedział o tunelach, którymi przedostały się mroczne pomioty. Także doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że pomoc dla walczących nigdy nie nadejdzie. Właśnie dlatego zarządził odwrót w chwili kiedy zapłonął znak na wieży, bo on miał nigdy nie zapłonąć.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 12 kwi 2013, 16:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - skąd to wiesz?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 12 kwi 2013, 16:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dawno nie grałem, ale przypominam sobie, że jeden z żołnierzy Loghaina kazał nam się odsunąć od tuneli, którymi przyszły mroczne pomioty i ten wątek był też poruszany na innym forum, a skoro Loghain wiedział o tunelach to musiał wiedzieć o pomiotach. Sam żołnierz może i nie był tego świadomy, ale taki strateg jak Loghain z pewnością wiedział czym się to skończy i nie poinformował króla o tych tunelach.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 12 kwi 2013, 17:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - nie przypominam sobie takiej sytuacji, Shar.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 12 kwi 2013, 18:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Po przyjściu do Ostagaru, jak zapytamy żołnierza pilnującego Wieży Ishal (na niej zapalamy później ogień) mówi nam, że wieża jest w tej chwili zamknięta, dostępu do niej zabronił teyrn (Loghain) i że odkryto pod nią tunele. Żołnierze teyrna w obecnej chwili je sprawdzają.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 12 kwi 2013, 18:12 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA, W2, GTA SA
Paranormal - tak to jest jak się całego Ostagaru nie zwiedzi. Zresztą nic dziwnego, też zawsze chcę go skończyć jak najszybciej.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 10   [ Posty: 92 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona