Teraz jest 05 maja 2021, 23:42

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jowan
PostNapisane: 08 kwi 2012, 22:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mag z Kręgu. Podczas naszej podróży spotykamy go na zamku Redcliffe, ale jeśli gramy jako mag, spotykamy go już wcześniej. Jest wtedy najlepszym przyjacielem naszej postaci. Wydaje się zagubiony i słaby, ale jak się okazuje jest Magiem Krwi. Możemy zdecydować o jego losie.

Co u was go spotkało?
Jaka była wasza opinia o nim?
Postać może dość epizodyczna, ale jedna z moich ulubionych i szczerze żałowałam, że nie można go przyłączyć do drużyny. Nie mogę powstrzymać swojej sympatii do niego, mimo iż jeśli gramy magiem okłamuje nas.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Tytuł: Re: Jowan
PostNapisane: 08 kwi 2012, 22:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jeden z najlepszych moim zdaniem cytatów z rodzimej wersji ;p "Jowanie, niechaj Stwórca zlituje się nad Twoją duszą.." wypowiedziane kameralnie przez Arla Eamona zaraz po "uporaniu się" z kłopotami zamku w Redcliffe.

Łobuz i tyle, aczkolwiek miał na tyle godności, by wypić piwo, które nawarzył. U mnie zawsze lądował w wieży (chyba dobrze pamiętam), gdyż śmierć nie była żadnym rozwiązaniem, a na odpuszczenie win, to raczej nie zasługiwał (jakby nie było, nie musiał bawić się w truciciela, mógł zwiać).

PostNapisane: 09 sie 2012, 17:27 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Zawsze go szlachtowałem jak dziką świnie. :)

PostNapisane: 09 sie 2012, 17:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - zacznij pisać dłuższe i konkretniejsze komentarze.

Zdarzyło się wam kiedyś pozwolić mu uciec?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 09 sie 2012, 17:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Ja tam za każdym podejściem go zabijałem, podobnie jak dzieciaka, z prostego powodu: egzorcyzm wiąże się z wejściem do Pustki, a etapów w Pustce po prostu nie trawię i najchętniej wywaliłbym je w cholerę z tej gry. Dlatego żeby oszczędzić sobie katorgi, po prostu ich zabijałem – szybko, sprawnie i bez żadnych negatywnych konsekwencji.

PostNapisane: 09 sie 2012, 17:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Mi, jak grałam maginką. Tylko szkoda, że Skrucha Jowana jest zbugowana i zadanie nie odpala się tak, jak powinno. (Na Wiki jest wyjaśnienie)

Właściwie to Jowana bardzo lubię i jest jedną z tych postaci, przy których pozwalam sobie na odrobinę żalu, iż nie można ich zwerbować. Scena, w której powołujemy się na Prawo Werbunku... Miodzio ^^ I to byłoby fajne, bo wtedy Jowan już ma specjalizację maga krwii, czego nie ma Morrigan (a w DAO jest tylko jedna możliwość nauczenia się tej specjalizacji, dopiero w Przebudzeniu dołożona została księga).

O dziwo zgodzę się z Ifrexalisem (^^) - umie wypić nawarzone przez siebie piwo i ma swój honor. Jednak prawdziwą sympatię zdobył u mnie, kiedy poznałam go w początku maga i była dostępna rozmowa, że maginka czuje do niego coś więcej. Cóż, aż się prosi, żeby go później ratować :)

W każdym razie przeważnie oddaję go Kręgowi, bo zesłanie na śmierć wydaje mi się zbyt radykalne. Dla mnie pozostaje postacią ciekawie zarysowaną, mającą swój potencjał, choć nie wykorzystany w pełni. Fajnie, gdyby przeżył, byłoby go zobaczyć w trójce - jako Wyciszonego lub właśnie jako zbiegłego apostatę.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 09 sie 2012, 17:56 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Cytuj:
za każdym podejściem go zabijałem, podobnie jak dzieciaka

Ten etap jest króciutki (jakieś kilkanaście minut). Zmarnowałeś im szansę życia i chociażby naprawienia błędów. No ale każdy gra jak woli.
Ja z kolei Jowana nie wypuszczałem ani nie zabijałem, wysłany został tylko do Kręgu. A czy tam naprawił błędy lub czy coś go tam nie zabiło to nie mam pojęcia, podobnie jak z Connorem.
A czy go lubiłem, to trochę tak. Nie wydawał się na takiego, który by się czegoś takiego dopuścił, jednak pozory mylą.

PostNapisane: 09 sie 2012, 18:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Asasynek napisał(a):
Ten etap jest króciutki (jakieś kilkanaście minut).

Dla mnie to i tak o kilkanaście minut za dużo – wystarczy, że do Pustki na dłuższy czas musiałem wejść w Kręgu Maginów i na Czarnych Mokradłach; to mi wystarczyło do końca życia :). Ale jakiś czas temu odkryłem, że istnieje mod, który pozwala pominąć etapy w Pustce – jak następnym razem będę grał w Początek to chyba go sobie zainstaluję i może tym razem ich nie zabiję.

PostNapisane: 01 gru 2012, 20:02 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Dragon Age, Skyrim
Nienawidzę tego że Jowan mnie okłamał ale nawet fajna z niego postać..

PostNapisane: 16 sty 2013, 23:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

1.)Co u was go spotkało?
Zginął w zamku

2,) Jaka była wasza opinia o nim?
Lubiłem go, a grałem pierwszy raz maginką. Z bólem serca go zabiłem, ale uznałem, że to najlepsze wyjście. To mój przyjaciel, ale w zamku nie mogłem go zostawić, bo czekałaby go jeszcze gorsza śmierć. Do kręgu też bym go nie oddał, bo przecież pomogłem mu uciec po to, by go nie wyciszyli. Z zamku nie pozwoliłem mu uciec, bo bałem się, że znów zrobi coś jeszcze bardziej złego. Dlatego uznałem, że śmierć to dla niego najlepsza kara. Pamiętam miałem wtedy w drużynie Alistaira i Morrigan i obydwoje byli przeciwni jego śmierci. Morrigan wtedy spytała strażniczkę czy zabije go za to kim jest i wtedy użyłem opcji, że nie za to kim jest, ale za to co zrobił. Przyznam, że to była najtrudniejsza decyzja dla mnie w całej grze, a strażniczka później miała z tego powodu wyrzuty sumienia. Nie jestem pewny czy postąpiłem dobrze, ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest mimo wszystko najlepsze.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona