Teraz jest 09 maja 2021, 16:16

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jowan
PostNapisane: 07 lut 2016, 15:13 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Z własnej energii życiowej? Rzadko jaki mag krwi się ogranicza tylko do takich zaklęć.
Magia krwi jest potężna, bo pozwala manipulować umysłami innych i korzystać z ich energii życiowej, aby pomóc sobie. To jest chyba jej główny cel, a przynajmniej większość czarów magii krwi polega na ratowaniu siebie kosztem innych.
Jest taka Merrill, która miała taki czar, aby przebić się (brr) kosturem i to coś tam robiło, ale ona zawarła umowę z demonem, świadomie czy nie.
Ja jestem przeciwna tej magii, bo rzadko przynosi ona coś dobrego, a magowie ją praktykujący to zazwyczaj żądni władzy/siły/wolności imbecyle nieumiejący jej dobrze wykorzystać.
Może jak w końcu przedstawią nam maga krwi, który będzie działał w imię wyższego dobra i to efektywnie to może zmienię zdanie, ale na tę chwilę jestem jej przeciwna.

Choć zabawne jest, że magia krwi jest be, ale nekromancja już jest w porządku.

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 07 lut 2016, 18:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

No właśnie Merril i Jowan byli lepsi niż połowa magów których spotykamy, a ich winą była straszna 'magia krwi', której nie używali w jakiś straszny sposób.

Nekromancja zależy jaka. To co zrobił Connor pochodziło od demona, mag od matki Hawke też praktykował coś powiązanego z zakazaną magią.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 07 lut 2016, 18:28 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Mag od matki Hawke praktykował magię krwi połączoną z nekromancją bodajże.
Magia krwi, aby stworzyć nowe ciało, a nekromancja, aby je ożywić. Do tego nutka szaleństwa.

Merrill sprzymierzyła się z demonem, tak jak Connor. Różnica jest taka, że Merrill nie oddała dobrowolnie mu swego ciała. Ja nie czułabym się w jej obecności bezpiecznie, szczególnie, że nie grzeszy ona inteligencją.
Jowan natomiast w ogóle nie wiem po jaką cholerę się tykał magii krwi. Jest jak magowie z Kirkwall, którzy w akcie desperacji się do niej uciekali. Tylko że Jowan jest w Twierdzy Kinloch, w której warunki wcale nie są takie złe. Prawo do odbycia Katorgi zostaje mu odebrane po tym jak Irving znalazł świadka łamania zasad przez Jowana. Także po co i dlaczego dalej pozostaje dla mnie zagadką. Z wieży można spokojnie uciec za pomocą każdej innej magii i Anders jest tego przykładem. Jowan miał tę przewagę, że zniszczył swoje filakterium, a zanim się do niego dostał ani razu przy nas jej nie użył.

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 08 lut 2016, 00:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przecież nie tworzył nowego, złożył je z 'części'.

Ale chodzi mi o to, że nie każdy mag krwi musi być zły, tak jak nie każdy apostata musi być zły.
Jowan wypuszczony pomaga uchodźcom, zamiast kontrolować ludzi i zdobywać fortunę.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 lut 2016, 00:58 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA: Origins
Paranormal napisał(a):
To do czego Uldred wrócił nie było 'spiskiem magów krwi' a spiskiem magów przeciwko kręgowi.

O to mi właśnie chodziło, w sumie mogłam to lepiej sformułować. Ale faktem jest, że magowie nauczali innych magów magii krwi, być może faktycznie ich liczba wzrosła, bo zaczęli protestować gdy Uldred wrócił, lub gdy wieżę zamknięto. Btw. myślę, że ciało maga krwi którego znajdujemy na trakcie w Lothering jest powiązane z tą sprawą (Dostajemy wpis do kodeksu "Żal złoczyńcy")

Paranormal napisał(a):
Bo zamiast 'być z nimi' chciał uciec. Myślę jednak, że nie był w spisku jako takim, po prostu szukał sposobu by się wydostać.

Ale zauważ, że on chciał uciec przed wyciszeniem, wcześniej nie miał powodu by uciekać, z resztą on miał romans z tą kapłanką, więc tym bardziej nie chciał uciekać, a jak już to jaki niby dałby jej powód do ucieczki? "O dawaj, chodź sobie stąd uciekniemy bo nam się tu nie podoba?"

Właśnie, nie wiem czy rzeczywiście jest coś złego gdy mag używa wyłącznie własnej energii życiowej do czarów. To fakt, że krew jest o wiele... skuteczniejsza? od lyrium, bo zamiast góry lyrium można wykorzystać trochę krwii, lub gdy nie ma się lyrium. Pozostaje prawo zakonu, bo magia krwi jest zakazana, oprócz tego pozostaje jeszcze kwestia etyki. A jednak sądzę, że magia krwi jest niebezpieczną ścieżką i też ma granice, które nie powinny być przekraczane (przykład, badania Optimusa które faktycznie były bluźniercze jak się przekonujemy), Natomiast też uważam że głupio zrobili że każdy mag krwi w DAII zaraz zamienia się w plugawca, rozumiem że większość mogła dać się opętać demonowi w akcie desperacji, no ale że zaraz wszyscy? Sądzę, że w DAII nie zaczęli zwracać się ku magii krwi z własnej woli, tylko dlatego, że Maredith coraz bardziej ich tam naciskała, nawet było powiedziane że nawet magowie, którzy normalnie nigdy nie posunęliby się do magii krwi, ale był to jedyny sposób by przetrwać, a to właśnie działania Meredith do tego doprowadziły.

PostNapisane: 08 lut 2016, 10:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chciał uciec by być z kapłanką. A nadal uważam, że mógł być uważany za słabego i rozważany do niepoddania katordze. Jest powiedziane, że jest w wieży dłużej nisz nasza postać, a mimo to nie poddano go katordze wcześniej - magią krwi zajął się 'niedawno'.

Właśnie mnie się wydaje, że można przekombinować z każdą magią. Można być niebezpiecznym magiem krwi, ale wcale nie uważam, że każdy mag krwi jest gorszy od takiego Andersa czy Morrigan.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 lut 2016, 19:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

podejrzewam, że tamta sytuacja była bardzo przyziemna. jowan leżał w kwestii magii elementarnej. wszedł na zbanowaną ścieżkę, gdyż chciał ten status przeskoczyć. plotki o wyciszeniu jedynie przelały czarę goryczy. magia krwi guzik jednak zmienia. by działała, trzeba albo wykorzystać własną posokę, lub czyjąś. ponieważ jednak jowan cierpi na anemię (jej!), został zwykłą pijawką.
nie pamiętam dokładnie, ale chyba były dwa dodatkowe spotkania z nim po tym, gdy wypuściło się go z mamra (debugerem łatwo je wywołać). magik dorabia się uczniów, tylko nie jest w stanie zapewnić im nawet bezpieczeństwa. to także ostatnie momenty w podstawce, gdy można mu jeszcze przegarbować skórę. proszę nie traktować to jako spojlera, gdyż to mierny detal.

PostNapisane: 08 lut 2016, 19:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Anemię? Co ty pleciesz. Jowan używał własnej krwi.

A dodatkowe spotkanie z nim jest, a on wziął pod swoje skrzydła uchodźców by ich bronić.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 lut 2016, 20:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

anemię, jak nic! brakło mu przecie w queście z Connorem! (;D). tak, tak wiem, że wejście do pustki po prostu DRENUJE i takie tam, aczkolwiek tym sposobem mógłby przynajmniej zmazać część własnego blamażu, non?
rzekomo ktoś musiałby się poświęcić, by on w tym czasie mógł odprawić rytuał - jak dla mnie bullshit; sytuacja go przerosła i bronił tam sam siebie. mhm, uważam, iż istnieje samobójcza technika, mogąca przenieść coś do krainy snów. to fantasy! musi być!

Cytuj:
A dodatkowe spotkanie z nim jest, a on wziął pod swoje skrzydła uchodźców by ich bronić.

czyli jedno? mm, wikia zdaje się to również potwierdzać. no, tak czy siak kilka wilków i bereskarn to małe piwo, a jego tam domyślnie zjadają żywcem :]

PostNapisane: 08 lut 2016, 21:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie, nie ma techniki. Mag musi nas utrzymać w pustce. Nie może rzucać zaklęcia, jeżeli zginie w trakcie.
A ty po prostu hejtujesz nie znając faktów.

A Jowan wiedział, że zginie, jeżeli zostanie pomóc, ale i tak chciał zostać.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona