Teraz jest 20 paź 2021, 03:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zadania zlecane przez towarzyszy drużyny
PostNapisane: 20 maja 2012, 17:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Witam :)

Chciałbym wykonać zadania zlecane przez Stena, Wynne, Morrigan i Leliane. Problem polega na tym że trzeba posiadać u nich odpowiednią ilość punktów respektu oraz wręczać odpowiednie prezenty. Sęk w tym że o znaczeniu tych prezentów dowiedziałem się dopiero pod koniec gry (jestem przed zjazdem szlachciców po uzdrowieniu Eamona) wcześniej prezenty rozdawałem jak leci i nie zwracałem na to uwagi :( Czy istnieje jakiś sposób na odzyskanie źle wydanych prezentów ? Dodam że staram się jak najwięcej rozmawiać z ziomkami w celu zwiększenia punktów, ale nic to bez prezentów nie daje :( Bardzo proszę o pomoc nie chcę grać od nowa.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Tytuł: Re: Zadania zlecane przez towarzyszy drużyny
PostNapisane: 20 maja 2012, 18:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest takie dlc, które daje możliwość kupna (chyba) nieskończonej ilości specjalnych prezentów. Można tymi podarkami albo "podtuczyć" kompanów, albo wręcz przeciwnie, spowodować ich niechęć wobec Szaraczka. Są to dwa osobne dlc z podarkami dla towarzyszy - poszukaj.

Może też są jakieś błędy w dialogach (ich zapętlanie), które można by wykorzystać.. pamiętam, że DA:O była pełna tego typu nieścisłości.

PostNapisane: 20 maja 2012, 18:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dziękuję pokombinuję, ale naprawdę nie można ich jakoś odzyskać, po samą rozmową jakoś nie mogę odblokować tych zadań :)

PostNapisane: 20 maja 2012, 18:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Odzyskać prezentów? a wiesz, że "kto daje i odbiera..", nie, nie da się. Dlatego właśnie o dlc wspomniałem - bo kwestia jest dzięki nim rozwiązana.
No i do odpowiednich zwierzeń (więc i zadań), w większości przypadków potrzeba właśnie punktów. Nie wiem już jak było w przypadku Morrigan, czy wystarczyło dać jej grimuar znaleziony w komnacie Irvinga w wieży magów, aby ta po pewnym czasie nie wymusiła kolejnego kroku. Ale to Morrigan, a Morrigan idzie inną ścieżką socjalną :).

PostNapisane: 20 maja 2012, 19:04 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Istnieje mod, dzięki któremu możesz zdobyć wszystkie prezenty dla towarzyszy - o ile dobrze pamiętam, mod dotyczył Pani Lasu - pojawia się ona w obozie drużyny, a obok niej znajduje się pień drzewa. Pamięć może mnie zawodzić ale albo w tym pniu znajdujesz masę przedmiotów wraz z prezentami, albo możesz je kupić u Pani Lasu. Poszukaj na nexusie, albo odezwij się do mnie na PW - jak odszukam tego moda na dysku to Ci go prześlę.

Obrazek

PostNapisane: 20 maja 2012, 20:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Drobna uwaga - są prezenty które możesz dać tylko jednej osobie (pozostałe nie przyjmą). W przypadku pozostałych podarków, możesz je rozdać jak leci. Chodzi o odpowiednie opcje dialogowe, sytuacje i stopień przyjaźni (zadanie leliany otrzymasz tylko jeśli masz u niej poniżej 30 pkt przyjaźni i zapytasz o Bardów, zadanie Morrigan przed wizytą w kręgu - lub po, jeśli znajdziesz księgę Flemeth, zadanie Stena kiedy go popytasz o to czemu zaatakował wieśniaków, Wynne trzeba zapytać o to czy czegoś żałuje).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz jak wyglądają relacje z tymi towarzyszami.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 21 maja 2012, 22:33 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :) Niech Was Stwórca błogosławi :)

Zapytam się przy okazji, czy Zevran też zleca jakieś zadanie ? Podarowałem mu dalijskie rękawice i buty, dużo rozmawiałem, lecz on mnie tylko podrywał :P Odrzuciłem jego zaloty, ale mam dobre stosunki :) Jest szansa że potem mnie nie zdradzi ?

PostNapisane: 21 maja 2012, 22:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie zdradzi, jeśli cię lubi (przyjaźń lub zauroczenie). Zadania jako takiego nie ma, tylko spotkanie z Krukami i tam wystarczy wysoki współczynnik przyjaźni.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 maja 2012, 15:46 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dziękuję wszystkim użytkownikom za pomoc :) Temat można zamknąć

PostNapisane: 22 maja 2012, 16:38 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Zostawiam otwarty - jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania dotyczące misji związanych z towarzyszami, będzie mógł się tu dopisać.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona