Teraz jest 29 lip 2021, 17:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc w instalacji modów.
PostNapisane: 14 kwi 2014, 15:55 
Casual
Casual

Witam, z góry uprzedzam, że moje pytania dla większości z państwa będą po prostu żałosne, ale niestety zmuszony jestem poprosić już o pomoc. Na samym początku proszę już o ewentualne nie usuwanie tematu, gdyż jestem po prostu bezradny. ^^

Jestem absolutnie zielony w grach RPG i ogólnie w grach komputerowych, gdyż bardzo rzadko gram. Nie znam "waszego" "specjalistycznego" języka, ani z pewnością nie domyślę się waszych skrótów myślowych, więc prosiłbym, aby ewentualne wskazówki były pisane niezwykle łopatologicznie, niczym dziecku w przedszkolu.

No więc do rzeczy. Mam zainstalowanego Dragon Age Początek z DLC (wersja 1.02a), którego już dwa razy przeszedłem, a teraz chciałem troszkę bardziej upiększyć grę. Znalazłem kilkanaście modów, niby robię wszystko dobrze (niektóre mody działają, niektóre nie) lecz cały czas mam dziwne wrażenie, że to wszystko nie działa tak jak należy. Mam zainstalowane kilka modów dodających fryzury, jakieś zbroje, ale cały czas wynajduję w internecie nowe mody i nie jestem w stanie ich zainstalować (lub instaluje, a nie wiem jak je uruchomić). Najwięcej kłopotu sprawiają mi dodatki, które zmieniają ogólny wizerunek twarzy postaci, czy te za pomocą których można dodać innych członków drużyny itd.

Czytałem bardzo dużo tematów na forum, dzięki czemu wiem, że niektóre mody trzeba wrzucać w override, niektóre trzeba instalować za pomocą uptadera i tak robię, lecz po prostu niektóre najzwyczajniej w świecie nie działają i chciałbym dowiedzieć się, czy jest to mój błąd, czy po prostu coś systemowego.

Prosiłbym was, drodzy użytkownicy o przesłanie KONKRETNYCH linków do waszych ulubionych modów, które działają w 100% i ewentualne wytłumaczenie mi co robiliście krok po kroku w trakcie instalacji. Proszę, uszanujcie kolegę, który jest fatalny w sferze komputerów i nie piszcie czegoś w rodzaju "na forum pełno takich tematów, znajdź sobie i poczytaj", bo ja na prawdę szukałem, a nie jestem w stanie tego ogarnąć i ktoś musi mi jednak pomóc bezpośrednio..

Najbardziej interesują mnie te mody, w których zmieniają się cechy zewnętrzne postaci oraz wszystkie dotyczące w jakiś sposób towarzyszy broni lub dodatkowych misji/lokacji.
Chętnie dodałbym też jakieś nowe zbroję, lecz tutaj jest problem. Instalowałem już jakieś "zbroje czarnego lisa", jakieś miecze itd.. i trochę się zdenerwowałem, bo oprócz fajnego wyglądu te "itemki" mają straszne bonusy (+10 siła, + 100 wytrzymałosć, + 20 kondycja itp itd) przez co gra stała się łatwa... za łatwa. Macie jakieś zbroje, w których nie ma aż takich bonusów?

Z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość :)

Tytuł: Re: Pomoc w instalacji modów.
PostNapisane: 15 kwi 2014, 17:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Tak na "pierwszy rzut", to mogę powiedzieć, że nie wszystkie mody są kompatybilne ze sobą albo z konkretną wersją gry - także warto zainstalować wszystkie patche. Czasami jest napisane w plikach Readme, że pewne mody ze sobą nie współgrają albo są wymagane konkretne do zainstalowania, aby ten mod działał (najczęściej chodzi o twarze, włosy, makijaż - sporo modów czerwie z innych, np. tych, które dodają nowe kolory/odcienie do kreatora postaci).
Dodatkowo - co także przeważnie jest wspomniane - trzeba modyfikować plik chargenmorphcfg.xml, bo z tego, co zauważyłam, nie zawsze widać w nim wgrane mody. Można to robić ręcznie - po prostu wklejając odpowiednią linijkę w dobre miejsce - albo używać kompilatora, który możesz znaleźć na nexusie.

Ale mówię - wszystko sprowadza się do tego, żeby przebrnąć przez Readme. A co do modów - przeważnie przeglądam TOP z Nexusa i te, które mają najwięcej ściągnąć. Najmniej z nimi kłopotu.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]