Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 23:40

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co teraz czytacie
PostNapisane: 01 wrz 2012, 12:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zwiadowcy to bardzo dobre książki, choć ostatnie trochę gorsze, ale moim zdaniem warto.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 17:47 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Warcaby :D
Tyle że seria o zwiadowcach to bardziej lajtowe książki. Tak jest przynajmniej po dwóch pierwszych tomach, kolejnych jeszcze nie czytałam. Główny bohater wydaje się być taką męską Mary Sue, niby napotyka jakieś przeciwności losu ale zazwyczaj wszystko idzie po jego myśli, z małymi wyjątkami. Mimo wszystko ma ta lektura jakiś klimat więc jak ktoś szuka fantasy - nada się. No i jest jeszcze w tych książkach genialna postać zwana Haltem :'D Całej serii nie ocenię, może potem robi się 'dojrzalej'.

PostNapisane: 02 wrz 2012, 10:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Osobiście przeczytałem niedawno 11 tomów... Dość przewidywalne, rewelacjii niema ale książki ogólnie bardzo fajne. Teraz wziąłem się za Wiedźmina, a wcześniej przeczytałem 3 tomy "Pana Lodowego Ogrodu" Grzdowicza. Jest to jedna z moich ulubionych serii. Wie ktoś, czy ma wyjść tom 4?

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 02 wrz 2012, 14:45 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Amandir, ja też czekam na 4 tom "Pana...", ale ani widu, ani słychu, kiedy się ukaże. Przekładają wciąż datę wydania, ostatnio miała być wiosną 2012, a tu już jesień się zaczęła i ciągle nic.

PostNapisane: 04 wrz 2012, 20:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Do "Sędzie Di" i chwilowo przerwanego "Europa Walczy" doszedł jeszcze czytany przeze mnie od dziś 08/15 Hansa Hellmuta Kirsta. Z Kirsta przeczytałem jeszcze kiedyś "Fabryka oficerów".

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 07 wrz 2012, 08:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

A mnie coś opuściła vena. Nie mam na żadną książkę ochoty. Jedynie podchodzi mi prasa, jeśli akurat chcę, podnieść sobie poziom adrenaliny.....Ale kocham kryminały i zawsze chętnie po nie sięgam.

PostNapisane: 08 wrz 2012, 19:45 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME 1, 2, 3, DA 1, 2, Skyrim, Fable 2, 3, WoW
"Dieta genotypowa"
Niezwykle ciekawa książka dotycząca wpływu żywności na geny

PostNapisane: 29 wrz 2012, 19:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Hans Hellmut Kirst- "Bunt żołnierzy"
Całkiem fajnie się czyta, zbeletryzowana historia zamachu 20 lipca.
Choć mam kilka uwag co do zgodności z faktami. Wiem, zbeletryzowane to jest, ale napisanie że to von Quirheim a nie Haeften zasłonił Stauffenberga podczas egzekucji lub tego że Rommel na kilka dni przed zamachem został ranny bo zestrzelono samolot którym leciał (tak naprawdę był ranny i przez kilka dni w tym w dniu zamachu i po zamachu nieprzytomny bo alianckie samoloty ostrzelały jego samochód, Rommel dostał kamieniem w głowę) to nie tak coś.
Wiem, wiem. Czepiam się szczegółów ale muszę, silniejsze ode mnie :)
Poza tym świetna książka, fajnie się czyta, lubię jak już pisałem jego "Fabrykę oficerów". Po przeczytaniu tego wrócę natomiast do 08/15 które dopiero zacząłem.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 01 lis 2012, 17:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pokusiłam się ostatnio na cykl Upiór Południa Kossakowskiej. Powiem tak- czyta się miło i jest naprawdę wciągająca, ale niejednokrotnie miałam wrażenie że autorka podczas pisania tego była na potężnym haju i kacu jednocześnie.
Poza tym denerwuje mnie taka amerykanizacja tzn. główny bohater jest oczywiście Amerykaninem, twardzielem, żołnierzem i ma taki hamerykancki styl bycia. (tu akurat chodzi mi o Upiora Południa- Burzowe Kocię)
Przyznam, że jakoś tak lepiej mi się czyta książkę, jak główny bohater nazywa się, dajmy na to Harry, a nie Heniek (akurat Pottera nie lubię, więc to tylko w ramach przykładu) ale bez przesady- nie musi mi autor na każdym kroku dobitnie ukazywać, że bohaterem jest któż by inny jak nie Amerykanin.

PostNapisane: 01 lis 2012, 18:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

aj tam - za oceanem, czy nie - ludzie są jednakowi. Mogą mieć inne poglądy, inną historię lokalną, ale nadal są tacy sami i rządzą się tymi samymi prawami.
A technika pisania pod wpływem różnych chemikaliów? nic nowego, ot wyobraźnia inna. Bardziej.. barwna ;).

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Następna strona