Wczytywanie
Teraz jest 26 maja 2020, 04:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co teraz czytacie
PostNapisane: 03 paź 2013, 16:49 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
A ja się wziąłem za sagę "Drużyna" ;)

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 paź 2013, 06:20 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ech, wszyscy się rzucają na jakieś chłamliwe fantasy lub współczesne szmity, a poruszające dzieła wybitnych polskich patriotów idą w zapomnienie...

PostNapisane: 04 paź 2013, 09:14 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Lord, to nie jest miejsce na komentowanie i ocenianie LUDZI pod kątem tego, co aktualnie czytają - ale skoro już mowa o wybitnych dziełach dawnych polskich pisarzy, to największą szmirą, jaką miałam w rękach jest "Pan Tadeusz", a jedyna sztuka, jaką zabłysnął autor, to napisanie tego gniota regularnym trzynastozgłoskowcem. Tyle w temacie poruszających dzieł wybitnych polskich "patriotów", z których polowa nie radziła sobie z otaczającą ich rzeczywistością, druga połowa zeszła na syfilis, a zdecydowana większość "walczyła" zawzięcie o wolną Polskę, imprezując daleko, poza jej granicami, gdy w kraju przelewano krew ich rodaków...

Obecnie mam na tapecie "Mroczną Wieżę" S.Kinga i z niecierpliwością czekam na ekranizację.

Obrazek

PostNapisane: 04 paź 2013, 10:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czyżby waberek nie tknął palcem Ossendowskiego, chociażby?

Co do mnie... Nie mogę się przemóc - może nie chcę. Przeglądam od czasu do czasu te same "powroty na wielki okręt".

A waberek ma jakiś obowiązek tykać Ossendowskiego? ;) Tykam to, co lubię, czasy obowiązkowych lektur dla mnie już dawno minęły, no, oprócz oczywiście książek, które obecnie na studiach podyplomowych muszę przyswoić z przyczyn oczywistych. Nie interesują mnie farmazony, głoszone przez tłuszczę, że "to wypada czytać", "czytanie tego jest w dobrym tonie" itp. Czytam to, co sprawia mi przyjemność i nie muszę się tłumaczyć z tego, że coś lubię, a czegoś nie.
Gwoli wyjaśnienia - mój poprzedni wywód dotyczył głównie pisarzy polskich z okresu romantyzmu, o których Lord wspominał w różnych wątkach o literaturze, a którzy wybitnie mnie nudzą i działają mi na nerwy - gdybym miała określić te epokę w dwóch słowach, użyłabym określeń: hipokryzja i pruderia. Maminsynki i zwykli ku*wiarze, ukrywający się za patriotycznymi hasłami. Jak ktoś lubi, to niech sobie czytuje Slowackiego, Mickiewicza (ten to nawet fajne bajki popełniał, muszę przyznać), ale niech się nie ośmiesza krytykując LUDZI (zamiast literaturę), którzy wolą przeczytać coś innego, bo jedyne co może spotkać takiego delikwenta z mojej strony, to krytyka jego zachowania i dobitne pokazanie, dlaczego o gustach nie powinno się dyskutować.
w.

To też odmiana wyrazu własnej myśli, tyle, że nieco bardziej agresywna i.. nakręcająca daną markę. Dzieci w szkołach kpią z innych; ktoś tam nie ma logo znanej firmy na skarpetach - śmieją się. Ktoś inny nie ogląda popularnego serialu - mówią, że "dziwak i bezguście". Jasne, sami decydujemy co robić, ale nie musimy przy okazji reagować na zaczepki. Nikt ci nic nie każe tłumaczyć, ani udowadniać. Niemniej jak formułujesz opinię w temacie Y, to niech zamyka się ona w jakimś sensownym przedziale. Wrzuciłaś do worka ogół i oceniłaś potem zawartość równie ogólnie. To nie jest fair, ani nie pokrywa się to z prawdą. To twoja opinia, ale wypada, aby nie godziła w zdania innych. Sumując: zwalczasz ogień ogniem.

Wybacz, ale nie mam ochoty na bicie piany i powiem krótko - ja nie krytykuję osób, czytających dany rodzaj literatury, jedynie samą literaturę i jej autorów, w przeciwieństwie do Lorda, którego (kolejna już) wypowiedź miała wydźwięk "wszyscy to debile, tylko ja taki mądry..." - znajdź różnicę...
Poza tym mam prawo wrzucać do jednego wora co mi się żywnie podoba, jeśli chodzi o moje własne, prywatne odczucia i upodobania - pod tym względem określenie "nie fair" nie ma żadnego zastosowania i sensu, bo każdy ma swój gust. A jeżeli czujesz się urażony tym, że Słowackiego nazywam maminsynkiem, a Mickiewicza zwykłym k**wiarzem, możesz urządzić pikietę - ja zdania w tej kwestii nie zmieniam ;)
Pozdrawiam
waber

Prawda, nie ma sensu "bić piany". Każde 'ciasto' ulegnie spaleniu przy takim ogniu.

Ostatnio edytowano 05 paź 2013, 22:31 przez loneirus, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 05 paź 2013, 13:25 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Lord Quest napisał(a):
Ech, wszyscy się rzucają na jakieś chłamliwe fantasy lub współczesne szmity, a poruszające dzieła wybitnych polskich patriotów idą w zapomnienie...

Zieeew, faktycznie - "wielkie dzieła", tknięte początkiem nacjonalizmu i debilnych teorii i rzekomym mistycznym przeznaczeniu "Narodu" <_< "kordzion", "Pan Tadek", "Pierniki" (Czy tam Dziady), "Przedwiosnka".... Jak dla mnie to to trąca szmirą i całkowitą bezsensownością. Kraj niezależny, ale i tak zaraz ktoś wyskakuje z jakimiś "pseudopatriotycznymi" hasłami. Już wystarczy, że ten syf romantyczny trzeba na lekcjach przerabiać, a to, co kto czyta w wolnym czasie to jego sprawa, a ktoś komentujący z reguły uważa ich gusta za gorszego gatunku <_<
MAciar, skończ chrzanić bez sensu, bo mnie to "na wzniosłe czyny wzywa, by bez ograniczeń, z wieży się rzucić na ptasi karmniczek" (że sobie pozwolę na jakieś debilne rymy pozwolę).

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 05 paź 2013, 16:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
A wszyscy skończcie kłótnie i personalne wycieczki zanim zajdzie to za daleko. Nie chcę widzieć żadnych "maciarów" itp. Basta!
Dzieła epoki romantyzmu absolutnie nie są w moim guście, ale w każdym gatunku literatury można znaleźć i chłam, i perełki. Co kto lubi. Aktualnie czytam po raz trzeci "Dobry omen" autorstwa Terry'ego Peatchetta i Neila Gaimana. Polecam każdemu, kogo nie odstrasza hasło "fantastyka". Przynajmniej można sobie humor przy tej jesiennej chandrze poprawić ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 05 paź 2013, 21:49 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
Waber! Masz u mnie piwo za swojego posta! Popieram wszystko co napisałaś w 100% :D
Ale do tematu: nadal czytam "Miasto w przestworzach" ;]

<żółwik> :D
w.

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 05 paź 2013, 22:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Jako iż już za dużo ludzi dało się złapać na kolejny trolling Lorda i zaczęło niepotrzebną dyskusje, powiem, że teraz czytam sobie już sequel do Trylogii Czarnego Maga, gdyż dziś już skończyłem 3 tom tejże trylogii. Zapowiada się nawet ciekawie, a później raczej poczytam jakąś książkę Terrego Pratchetta, ze względu na to że nie jestem zaznajomiony z jego twórczością, któa zapowiada się ciekawie. Później natomiast myślę że złapie jakąś książkę Toma Clancy'ego. Nie wiem od której zacząć, ale z pewnością znajdę coś niezłego ;)

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 07 paź 2013, 17:26 
Casual
Casual

Powrót Ojca Chrzestnego ....

PostNapisane: 08 paź 2013, 11:22 
Casual
Casual

Ja obecnie czytam "Igrzyska śmierci” Suzanne Collins - lepsze niż film - polecam:)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 33  Następna strona