Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 08:37

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co teraz czytacie
PostNapisane: 22 mar 2012, 22:44 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Star Wars: The Old Republic
Niedawno skończyłem II tom Wiedźmina i zabrałem się za tom III. Jestem w połowie książki i jak na razie ta część trzyma poziom poprzednich, czyli jest bardzo dobra.

PostNapisane: 08 kwi 2012, 00:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
Ja aktualnie zabieram się za czytanie sagi "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R. R. Martina. Do czytania zainspirował mnie serial emitowany na HBO "Gra o Tron". O książce opinii jak na razie wydać nie mogę, natomiast na temat serialu ocena jak najbardziej pozytywna. Fabuła trzyma w napięciu i wgl. Polecam :D

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 08 kwi 2012, 12:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przed paroma dniami ukończona książka Tatiany Czernawiny, pt. "Zbiegowie". Dwanaście wydań językowych (ostatnie było u nas, z uwagi na tematykę i czasy). Pozycja traktująca o tym Jak zniszczyć naród, Jak powstrzymać postęp i Jak wprowadzać terror społeczny - historia inteligenckiej rodziny, żyjącej w Rosji w okresie bolszewizmu. Aktywność CZEKA czy GPU związana z tzw. "planem pięcioletnim" (gospodarka sterowana). Jest to obiektywna relacja z wieloma refleksjami autorki, która w tym czasie została matką, a nieco później trafiła do więzienia pod kuriozalnym zarzutem wspierania "szkodnictwa społecznego".
Widok ulic Leningradu, widok innych "obywateli", wszechobecna inwigilacja, metody "sędziów śledczych" w więzieniach czy potem, obraz obozu dla skazanych - stopniowo stają się wyborem: zostać w gnijącej ojczyźnie, bądź zginąć z ręki katów, w ramach egzekucji narodu.
Książki tego typu pokazują, że piekło nie rozpętało się u nas po roku czterdziestym piątym, ale dużo wcześniej, w Rosji. To piekło dalej tam tkwi, po prostu pozmieniały się nazwy i podejście do "burżuazji zachodu".

A obecnie mam rękach coś o wiele lżejszego, pracę Petera Mayle pt. "Psi Żywot". Humorystyczna personifikacja, dla niektórych nawet poradnik. Coś, aby zabić dłużące się momenty w pracy.

Próbuję także wgryźć się w Mitologię Japonii, jednakże bez większych rezultatów.

PostNapisane: 08 kwi 2012, 17:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
Z tego co przeczytałam z Twojej opinii, wynika, że "Zbiegowie" to idealna książka dla znajomego z forum :D Co mogę powiedzieć od siebie? Hmm... Nie moje klimaty :P Preferuję fantasy i gatunki do tego podobne. Natomiast Mitologia japońska brzmi dość interesująco ^^

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 08 kwi 2012, 20:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Bo i jest interesująca, ale niestety wprowadzenie do niej niesamowicie mi się dłuży. Autor postanowił wyłożyć przed, czym jest Shinto, skąd na archipelagu wziął się Buddyzm (co wniósł do zastanej tam kultury itd.). Słowem próbuje się 'złapać' idee wiary w granice logiki i nauki. Póki co, nie wpadłem jeszcze w rytm tej pracy, nie będę zatem jej oceniał po okładce.

PostNapisane: 09 kwi 2012, 10:04 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Czytam biografię zmarłej aktorki Hanki Bielickiej.

PostNapisane: 09 kwi 2012, 15:54 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Obecnie siedzę w opowiadaniach Patrick'a Quentin'a - jeśli ktoś lubi kryminały, powinien dobrze się bawić przy tej lekturze.

PS. Widzę, że tu niektórzy poważne dzieła przerabiają - mitologia japońska - ciekawe, przyznaję. Osobom, które interesują się nie tylko filozofią, kulturą i historią Japonii lecz przede wszystkim ichniejszą literaturą, polecam zbiór opowiadań "Ballada o Narayamie - Opowieści niesamowite". Książka zawiera 20 opowiadań, pióra dwunastu wybitnych prozaików japońskich (m.in. Kawabaty Yasunari - laureata Nagrody Nobla). Teksty niezwykle klimatyczne, świetne na wieczór - szczególnie dla tych, którzy lubią się bać ;)

Obrazek

PostNapisane: 17 kwi 2012, 19:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po dalszym zapoznaniu się z "Mitologią Japonii" stwierdziłem, że nudne to jak flaki w oleju i sobie podarowałem. Tomik jest napisany sztywnym językiem naukowym - trzeba by to ze dwa razy przewertować, aby wyciągnąć konkretne wnioski; a nie o to chodzi. Miałem już w rękach pozycje, traktujące o historii różnych kultur naszego świata (choćby mezoameryki) i wiem, że opowieść o przeszłości można ciągnąć tonem o wiele bardziej przystępnym, niż natłokiem definicji i szorstkością.

W międzyczasie "zjadłem" kolejny produkt klasy B, autorstwa Petera Mayle, a mianowicie "Wszystko, tylko nie...". Farsa, elementy thrillera - pewien Anglik, mieszkający w Prowansji zostaje uwikłany w aferę skoncentrowaną wokół żyły złota, jaką jest metoda wydajnej hodowli trufli (co może zachwiać rynkiem Europejskim, a szczególnie Francuskim). W grę zaczynają wchodzić setki tysięcy dolarów, więc bohater nie może się opędzić od gangsterów, policji czy (szczególnie) byłego mocodawcy.

Na chwilę obecną podrzucono mi książkę Eugeniusza Daszkowskiego, pt. "Zahi". Wydaje się ciekawa, że zacytuję:
pajton napisał(a):
Książka opisująca perypetie polskiego kapitana statku libańskiego armatora. Pływamy po Morzu Czerwonym, Kanale Sueskim... wraz z międzynarodową załogą odwiedzamy porty i "walczymy" z armatorem i jego wspólnikami, pokonujemy piętrzące się stale trudności. Wiele ciekawych opisów "życia na morzu", trochę biurokracji portowej, wszystko bardzo plastycznie przedstawione.

- źródło: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=491871 .

PostNapisane: 21 kwi 2012, 11:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Przeczytałam książkę Piotra Kraśki - Smoleńsk.

PostNapisane: 21 kwi 2012, 12:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

coś więcej? jaka jest merytorycznie?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Następna strona