Wczytywanie
Teraz jest 26 maja 2020, 00:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co teraz czytacie
PostNapisane: 21 kwi 2012, 22:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
Również przeczytałam, ale niestety do gustu mi nie przypadła. Ogl. to Kraśko opowiadał o tym co działo się po samej katastrofie jak i kilka dni później, czyli streścił też między innymi pożegnanie prezydenta. Książka jest wg mnie pisana z wielkim wyczuciem, opowiada o tym, co wydarzyło się tam naprawdę, bez wycinania tego, co odbiorcy mogą źle przyjąć. Zdecydowanie jednak nie mój klimat :)

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 22 kwi 2012, 17:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mhm, co jest sensowne, w końcu autor nie miał prawa posiadać informacji stricte o zdarzeniu z dziesiątego kwietnia. Nie przeczytam jednak, Kraśko od razu kojarzy mi się z Wincentym (i całkiem słusznie dodam).

A idąc dalej..

Zakończyłem dzisiaj "Zahi" i szczerze polecam. Duszkiem można wchłonąć te trzydzieści rozdziałów i wcale nie odczuje się nudy. Książka kręci się wokół byłego statku PLO "Oliwa", który zostaje sprzedany jak wiele innych jednostek w czasie zapaści rodzimej żeglugi. Trafia w ręce libańskiego armatora, który postanawia zrobić dobre pieniądze, jak najniższym kosztem. Międzynarodowa załoga, wiecznie psujące się akcesoria na mostku (jak i wiele innych) sprawia, że autor książki, świeżo zatrudniony kapitan, staje przed karkołomnym wyzwaniem, mimo swego stażu na innych statkach. Pływanie po niestabilnych rejonach Afryki, idealnie oddaje klimat prawdziwej żeglugi, która dzisiaj zapewne niewiele się zmieniła w tym rejonie świata. Z życia wzięte i pouczające. "Zahi" uczy, że Ziemia wcale nie jest taka duża, że różnice między narodami i wyznaniami, zacierają się podczas wspólnie spędzonych miesięcy, że statek potrafi stworzyć niemalże rodzinną więź, obojętnie od zajmowanej rangi. Do tego masa żargonu sailorskiego , dzięki któremu można poczuć atmosferę rejsu i wszystkiego co z nim związane.
Informacje dodatkowe: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=38063 .

Rzucono mi teraz "na warsztat" pracę Karola Borchardta, pt. "Szaman Morski". Nie otworzyłem, aczkolwiek usłyszałem, że traktuje o sytuacji na naszym morzu gdzieś w dwudziestoleciu międzywojennym. Nie wiem, ale się dowiem i powiem.

PostNapisane: 07 maja 2012, 09:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

A ja skończyłam właśnie książkę Dołęgi Mostowicza pt.Znachor.Za każdym razem kiedy ją czytam,a parę razy już ją czytałam,odkrywam coś nowego i inaczej patrzę na postać Znachora Antoniego Kosibę i na czasy w których przyszło mu żyć.

PostNapisane: 07 maja 2012, 21:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

No i zaliczyłem sobie "Szamana Morskiego". Książka jest zbiorem opowiadań, które tyczą się sytuacji NASZYCH, na wodach nie tylko Bałtyku, ale także Atlantyku i wszędzie indziej - gdzie NASZA żegluga operowała pomiędzy dwudziestoleciem międzywojennym, a drugą wojną światową (i dalej). Mamy zapis siedmiu głównych jednostek ("Polonia", "Pułaski", "Kościuszko", "Piłsudski", "Batory", "Sobieski" i "Chrobry"), z których każda miała własną, barwną historię (krótszą, bądź dłuższą) oraz równie ekspresywną załogę (głównie Kapitanów).
Nie ma tutaj jakiejś szczególnej edukacji marynistycznej, tj. dokładnych opisów życia na morzu, co raczej ogólniki zmierzające, do konkretnego finału danych zdarzeń - słowem proste opowiadania zasłyszane z "pierwszej ręki", bądź za sprawą fama crescit eundo.
Praca sama w sobie jest hołdem dla Kapitanów tego okresu, kraju będącego na rozdrożu dziejów oraz samej żeglugi. Mogę z czystym sumieniem polecić, bo choć z początku wydaje się egzotyczna (przez styl autora), to im dalej, tym ciekawsza.

PostNapisane: 07 maja 2012, 21:44 
Aedd Gynvael

Gra w: WoW, Trylogia Mass Effect, DA:Początek, Przebudzenie, DA II, Wiedźmin 1 i 2, Fable II.
Ja całkiem nie dawno zakończyłem czytać w prost genialną książkę Andrzeja Pilipiuka, noszącą zacny tytuł "Zagadka Kuby Rozpruwacza". Dzieło to, jest miażdżące na każdym kroku, tak jak i reszta opowiadań z Jakubem Wędrowyczem. Podczas czytania, wprost nie idzie się nudzić. Wspaniała polska fantastyka w troszkę innym wydaniu, ale rozbrajająca na części przednie z każdym kolejnym opowiadaniem. Strasznie łatwo i "lekko" się czyta te, niestety, tylko bodajże 400 stron. Nie zauważyłem nawet, gdy z początku książki przebrnąłem aż do końca. Bardzo polecam.

Obrazek

Fire and Blood!

PostNapisane: 08 maja 2012, 10:17 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect III, DOTA II, League of Legends, Monday Night Combat, Blacklight Retribution
Dopiero co skończyłem "Metro 2034" - słabsza od części pierwszej, ale wciąż całkiem dobra.
Teraz mam do przeczytania "Grę o Tron" - chcę najpierw przeczytać książkę aby potem zabrać się za serial.

PostNapisane: 08 maja 2012, 14:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Jestem w trakcie czytania dwóch książek:
Kula - Michaela Crichtona
Miasteczko Salem - Stephena Kinga

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 09 maja 2012, 09:11 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: serie: Dragon Age, Wiedźmin , Fable
Ja właśnie kończę czytać "Niuch" Pratchetta a zaraz potem czeka na mnie "Pomnik cesarzowej Achai" Ziemiańskiego

PostNapisane: 09 maja 2012, 09:53 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: komputer
Ja, żeby się nie chwalić, kupiłem jakiś miesiąc temu TO. Własnego zdjęcia nie dam bo zepsuł mi się aparat (telefon spadł o raz za dużo).
Ostatnie życzenie i miecz przeznaczenia już za mną i nie mogę znaleźć czasu i ochoty na kontynuowanie czytania, co jak tylko się pojawi chwycę to jako pierwsze ;). Tak się wciągnąłem w tę historię, że dosłownie ostatnie słowa Miecza przeznaczenia - słowa Geralta - tak mnie chwyciły za serducho, że łezka aż się ulotniła. Nie zdarzało mi się to w żadnej fantastyce, którą czytałem ;)
Kto się zastanawia, niech wykłada kasę na ten zestaw. Twarda okładka, solidnie wykonana, papier nie chłonie aż tak potu z rąk.

PostNapisane: 10 maja 2012, 07:48 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: serie: Dragon Age, Wiedźmin , Fable
Nie chwaląc się :P też mam taki zestaw jak kolega Wilczan. Przeczytany juz dwukrotnie :D

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Następna strona