Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 09:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co teraz czytacie
PostNapisane: 02 lip 2012, 09:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po pewnym czasie, udało mi się wreszcie znaleźć czas na coś więcej i przeczytałem sobie powieść Claude'a Farrère, pt. "Korsarz z Saint-Malo".
Młody żeglarz, Tomasz Trublet, otrzymuje propozycję pracy pod nowym armatorem, znanym z nosa do intratnych interesów. Dostaje statek ("Piękna Łasica") i polecenie udania się Tortugę, na Karaibach. Trublet zdobywa tam zezwolenie korsarskie i zaczyna siać spustoszenie w szeregach wszystkich, którzy nie wywieszali na masztach barw królestwa francuskiego. Wszystko zmienia się, gdy na drodze korsarza staje piękna i dumna Juana. Dziewczyna jest mistrzynią manipulacji.

Takie to sobie, ale do przełknięcia. Opis wznoszenia się postaci i ostatecznego upadku na samo dno.

Obecnie zaopatrzyłem się w kolejną książkę, "Powroty na Wielki Okręt". Zbiór opowiadań naszych marynarzy, ciekawostki, niecodzienne sytuacje - o pływaniu, które było magiczne, o związkach marynarzy ze statkami i rozstania z morzem.

PostNapisane: 30 lip 2012, 08:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jerzy Dudek, najsłynniejszy bramkarz w historii polskiego futbolu, postanowił napisać książkę.Właśnie do księgarń trafiła Jego autobiografia,- Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0 ; 3. Podejrzewam,że fanów piłki nożnej jest dużo,więc i ta książka będzie miała powodzenie. A słyszałam, że jest ciekawa.

PostNapisane: 30 lip 2012, 09:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Teraz po zakończeniu ''Dallas 63'', czytam ''Pod kopułą'', oraz ''Ja inkwizytor - Bicz Boży''

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 30 lip 2012, 14:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po "Powrotach.." z braku alternatywy zabrałem się za "Szczenięce Lata" Wańkowicza. Opowieść o przeszłości i to w napisana w dość specyficznym na obecny czas języku. Minąłem połówkę i domyślam się, że morał będzie siedzieć gdzieś w końcówce.

PostNapisane: 30 lip 2012, 19:52 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Ja zabrałam się po raz drugi za czytanie świetnej powieści Ericha Segala pt. "Doktorzy". Pierwszy raz czytałam ją z wypiekami na twarzy przed studiami, przerażona, że to wszystko też mnie czeka, a ja nie mam pojęcia, jak sobie z tym poradzę. Pocieszałam się tym, że akcja toczy się prawie 50 lat temu, więc od tej pory na pewno sporo się zmieniło. Dziś, po 5 latach, czytam tę książkę z uśmiechem na twarzy, bo to trochę, jakbym czytała o sobie. Dokładnie te same problemy w czasie studiów, nawet moje opinie na temat danego przedmiotu były zbliżone. Podobne dylematy i rozważania. Polecam gorąco nie tylko osobom związanym z medycyną, bowiem autor porusza inne kwestie takie jak miłość, przyjaźń, sport, etyka, rasizm, antysemityzm, dyskryminacja kobiet.

PostNapisane: 13 sie 2012, 18:03 
Casual
Casual

Wczoraj w nocy skończyłem przygodę z "Zewem Cthulhu", H.P Lovecrafta, jeżeli mi się poszczęści to jutro nabędę "Dagona" na telefon, coby nocka się nie przeciągała ;)

PostNapisane: 14 sie 2012, 17:39 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
Ja obecnie jestem w trakcie czytania "Wielkiego Mistrza" z Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan, bardzo fajna książka przyjemnie się czyta, momentami potrafi naprawdę zaskoczyć, porusza nawet wątki które wciąż mam wrażenie są u nas w kraju tematem tabu :)

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 30 sie 2012, 22:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Ja teraz czytam "Sędzia Di i chiński gwóźdź", potem wrócę do "Europa walczy" Normana Daviesa gdzie mam gdzieś 30 stronę.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 30 sie 2012, 22:21 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Cytuj:
Europa walczy"

Szczerze mówiąc - nie polecam. Choć lubię Davies'a i część z jego książek (chociażby ,,Powstanie '44") to te kompilacje pokroju właśnie ,,Europa walczy", ,,Zaginione Królestwa", ,,Europa" cechuje kompletny brak szczegółów oraz jechanie na ogromnych uogólnieniach (szczególnie tu do ,,Europy" piję, ta książka jest mniej wartościowa od przejrzenia wikipedii) Jeśli jest coś fajnego w ,,Europa walczy" to to są tabelki i statystyki.

Jeśli chodzi zaś o temat to kupiłem ostatnio ,,Ekonomię" Paula Samuelsona t.1 i 2, podręczniki akademickie, i szczerze mówiąc jest to cholernie ciekawe, polecam wszystkim bardziej zainteresowanym.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 11:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: skyrim, oblivion (z dodatkami), każde fajne RPG
Witam! Czy polecacie zwiadowców? Jeśli nie to czy znacie jakieś dobre książki fantasy?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona