Wczytywanie
Teraz jest 30 maja 2020, 14:21

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiony autor.
PostNapisane: 08 maja 2012, 10:13 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect III, DOTA II, League of Legends, Monday Night Combat, Blacklight Retribution
Jarosław Grzędowicz - za najlepszą polską sagę fantasy, czyli "Pan Lodowego Ogrodu" - a w szczególności pierwszą część, która swoją genialnością wyjęła mi z życia jakieś trzy dni na przemyślenia już po zakończeniu czytania. Teraz tylko czekać na część czwartą, bo historia została urwana w bardzo ciekawym momencie i trzyma mnie w niepewności już parę lat.
Jeszcze "Popiół i Kurz" tego samego autora jest wart wspomnienia. Bardzo dobrze przedstawiona dwupłaszczyznowość świata.

Oprócz JG mam też dobre wspomnienia związane z książkami M. L. Kossakowskiej - bardzo dobra autorka. Szczególnie saga o Zastępach Niebieskich przypadła mi do gustu.

Sam Sapkoś - no cóż, jest dobry ale na pewno nie najlepszy, bo z całej Sagi Wiedźmińskiej najlepiej zapamiętałem opowiadania. Pięcioksiąg był STRASZNIE przegadany i przez to nudny :spi: .

Jeszcze Frank Herbert z jego Diuną przykuł na długo moją uwagę. Jestem właśnie po części 3 i czekam aż kolejne tomy zostaną zwrócone do biblioteki.

PostNapisane: 09 maja 2012, 08:52 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: serie: Dragon Age, Wiedźmin , Fable
Z polskich autorów: Sapkowski i Pilipiuk, czasem Piekara ale nie wszystkie jego książki mi odpowiadają. Z zagranicznych: Pratchett - mój ulubiony :) - pozatym Tolkien, Goodkind, Canavan. To z fantastyki choć czytam jej duzo więcej :) a jeśli ktoś lubi czarny humor to polecam Christophera Moore'a

PostNapisane: 15 maja 2012, 23:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
Na pewno Sapkowski, ze względu na "Wiedźmina" i "Żmiję" oraz "Trylogię husycką". "Narrenturm" jego autorstwa nie było już tak dobre. Od niedawna zajęłam się czytaniem serii "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Koleś pisze z sensem, a do tego dość prostym językiem. Przyjemnie czyta się jego twory. Dość intrygującą autorką jest też Waris Dirie oraz Cathleen Miller. Wspólnymi siłami stworzyły piękną książkę "Kwiat Pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku". W moim krótkim spisie ulubionych autorów nie może również zabraknąć pana Tolkiena oraz słynnej na całym świecie J.K. Rowling. :)

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 15 maja 2012, 23:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

he ;] ponoć Rowling nie stworzyła od podstaw opowieści, którą firmuje własnym nazwiskiem. Ktoś z Polski (jeśli dobrze pamiętam) zwracał uwagę na zbieżność, jakiegoś zapomnianego dziś utworu, z jej. Ciekawe ile w tym prawdy było..

PostNapisane: 05 cze 2012, 18:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
@Ifrexalis a jakież to książki są dziś w 100% oryginalne? W każdej można znaleźć coś podobnego do czegoś innego. Mój tata narzeka, że Rowling przepisywała wręcz Ursulę LeGuin, więc może o nią chodzi.

Moi autorzy...
Sapkowski, Grzędowicz, Waber, Pratchett, Mccafrey, Zelazny, Tolkien, bo jakże by inaczej, trochę dzieł Lema, wspomniana LeGuin. Patrzę jeszcze na półki, ale to ta grupka zajmuje najwięcej miejsca.

PostNapisane: 10 cze 2012, 13:11 
Aedd Gynvael

Terry Pratchett, Frank Herbert, Orwell (Rok 1984), Marion Zimmer Bradley (Mgły Avalonu były długo moją ulubioną pozycją, jako świetne przedstawienie mitu arturiańskiego, a cały cykl też przyjemny), Stephen King.
Z polskich oczywiście Sapkowski, za Sagę i opowiadania, też te nie-wiedźmińskie. Oprócz tego na pewno Jacek Dukaj i Maja Lidia Kossakowska.

candy is dandy, but liquor is quicker,
every kiss you give me makes me sicker

PostNapisane: 13 sie 2012, 10:59 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME 1, 2, 3, DA 1, 2, Skyrim, Fable 2, 3, WoW
Jonathan Carroll, Ursula K. Le Guin, Andre Norton i Drew Karpyshyn

PostNapisane: 14 sie 2012, 17:41 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
J.R.R. Tolkien, Trudi Canavan, Drew Karpyshyn, J.K. Rowling, A. Sapkowski :)

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 14 sie 2012, 19:28 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Jedna możliwa jest tylko odpowiedź na tak pytanie postawione: Stanisław Lem, Stanisław Lem i po trzykroć Stanisław Lem, który jest takim mistrzem sci-fi, że Dick, Herbert i Asimov mogą mu ledwo rogi kartek polizać. A bardzo lubię Dicka, Herberta i Asimova ;) Poza tym lubię Bułhakowa za nieśmiertelnego ,,Mistrza i Małgorzatę" Hellera za ,,Paragraf 22", Pratchetta za ,,Świat Dysku" i Sapkowskiego za ,,Wiedźmina". Z wyjątkiem tych dwóch ostatnich fantasy w literaturze nie trawię. (jeszcze Le Guin lubię, przypomniała mi się ;)) Tolkien mnie nudzi, Rowling też, a Martin i jego ,,Pieśń Lodu i Ognia" jest dla mnie odpowiednikiem harlekinów i ,,Mody na sukces" w fantastyce.

PostNapisane: 15 sie 2012, 20:15 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME 1, 2, 3, DA 1, 2, Skyrim, Fable 2, 3, WoW
Sun Shadows napisał(a):
@Ifrexalis a jakież to książki są dziś w 100% oryginalne? W każdej można znaleźć coś podobnego do czegoś innego. Mój tata narzeka, że Rowling przepisywała wręcz Ursulę LeGuin, więc może o nią chodzi.

Z tym się zgodzę. Jest duże podobieństwo, jeśli chodzi o strukturę "szkoły", jednak świat zupełnie się różni.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona