Wczytywanie
Teraz jest 30 maja 2020, 15:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książki
PostNapisane: 19 cze 2011, 22:33 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Co nie zmienia faktu, że tamte książki odnosiły większe sukcesy. Nie mówię oczywiście, że były lepsze, ale mimi wszystko trzeba im przyznać, że odniosły o wiele większy sukces od naszego rodzimego "Wiedźmina" i nic tego nie zmieni : )
Z resztą, nie ma co się kłócić, każdy ma swoje gusta i guściki, "Małego Księcia" niektórzy ludzie czytają po 50 razy, i za każdym razem odkrywają w tej książce coś nowego, a wydawałoby się, że to książka tylko dla dzieci.

PostNapisane: 19 cze 2011, 22:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Wiedźmin
I tu się zgodzę. Przeczytałem sagę wiedźmińską już ponad 20 razy (zastanawiam się, czy do 30 się nie zbliża) i zawsze odnajdę coś nowego.

Wielkie Komando Scoia'tael - Wielki Kapłan

PostNapisane: 20 cze 2011, 01:19 
Casual
Casual

Cules95 napisał(a):
"Trylogia husycka" na pewno nie jest tak udana jak "Wiedźmin", ale nie jest też najgorsza :P Jeśli nie czytałeś to poczytaj sobię "Władcę Pierścieni" ;)

Tyle, ze Trylogia Husycka to to fantasy osadzone w historii Europy - mi osobiscie to przeszkadzalo. Wladca Pierscieni to troche inna odmiana fantasy, zdecydowanie nie jest to retelling ;)

PostNapisane: 20 cze 2011, 01:21 
Casual
Casual

Veruis napisał(a):
Cules95 napisał(a):
bati999 napisał(a):
A może Harry Poter?! xD

Mi się ta książka niegdyś bardzo podobała i nie wiem czemu zęby suszysz :)

Bo to trzeba jeszcze posiadać pewną wiedzę o aktualnych nowinkach w internecie, aby móc zrozumieć co bati miał na myśli mówiąc o HP.

Ja bym polecił ... no i tu jest problem. Nic. Nic niestety nie jest tak fajne jak seria wiedźmińska dlatego cokolwiek bym nie podał to i tak nie będzie dostatecznie dobre.

Możesz spróbować Legendę Drizzta, Ani słowa Prady: Aribald z Wybrzeża, Trylogię Nocnego Anioła a jeśli szukasz czegoś grubego i w miarę dobrze napisanego to polecam "Marchia Południowa".

Mozuna by tez polecic "Pamiec, Smutek i Ciern" - szczegolnie jesli ktos lubi klasyczne fantasy niczym u Tolkiena ;)

PostNapisane: 20 cze 2011, 12:37 
Casual
Casual

Polecam serie Miroslava Žambocha "Na Ostrzu noża" 1 i 2 tom, a potem "Krawędź żelaza" 1 i 2 tom. Nie jest to wiedźmin ale dużo fajnej walki i intrygi. Autor jest szermierzem więc opisy walk są mniej spektakularne ale bliższe realnej szermierce. W książce nie ma tak wielu elementów fantasy jak w Wieśku, np magia jest sztuką zapomnianą i jest ścigana przez prawo w większości krain.
Osobiście jestem wielkim fanem Wieśka, a ta konwencja podobała mi się bardziej od wszystkiego, o czym tu wcześniej napisano. Oczywiście jest to tylko rzecz gustu:)
Jest też "Bez litości" tego samego autora, gdzie główny bohater, Bakly, "gra" epizod w "Krawędzi żelaza". Dużo mocnego i spektakularnego mordowania, dobrze się czyta:)
Pozdrawiam

PostNapisane: 20 cze 2011, 22:44 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dobra jest "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, aczkolwiek nierówna - ostatni (III) tom jest wyraźnie pisany "na siłę", żeby tylko zakończyć trylogię. Do tego fabuła składa się z wymiennych rozdziałów łączących (późno) dwa, a następnie trzy wątki róznych bohaterów. O ile przygody samej Achai są świetnie napisane, a Zaana i Siriusa znośnie, to "działka" Mereditha mocno odstaje od całości. Ale, do jednokrotnej lektury warto polecić. Zresztą "na upartego" można pominąć rozdziały nie-o-Achai, a i tak się połapać w fabule.

Poza tym seria o Mortimerze Madderdinie Jacka Piekary. Główny bohater jest inkwizytorem w średniowiecznym (na oko XIV-XV wiek) Świętym Cesarstwie Niemieckim. Tyle że to rzeczywistość alternatywna, w której Jezus nie umarł na krzyżu.

PostNapisane: 24 cze 2011, 18:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Możesz spróbować "Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia" Peter V. Brett'a. W 2012 wychodzi część 3. Na pewno nie zawiedziesz się, a lekkie podobieństwa do wiedźmina moim zdaniem są.

PostNapisane: 25 cze 2011, 12:10 
Joker

Przypadkowo natknąłem się na ten temat, i odnoszę wrażenie, że bardziej nadaje się do działu literatury. By the way, zmieniłem nazwę wątku tak, żeby 'bardziej opisywała problem'.

Cytuj:
Nie jest to pytanie odnośnie gry Wiedźmin 2 ale nie wie gdzie je zadać.

Dział 'literatura'.

maciek24043 napisał(a):
Czy zna ktoś jakąś sagę książek fantastycznych bardzo podobnych do Wiedźmina ??

'Dzieci Húrina', 'Hobbit, czyli tam i z powrotem', 'Władca Pierścieni', ew. 'Silmarillion'. Wszystkie są twórczością J.R.R Tolkiena, i można je porównać z książkami o Białym Wilku.

Cytuj:
Chodzi mi o to żeby było dużo walki itp.

Jeżeli nawet nie czytałeś książki 'Władca Pierścieni', to zapewne widziałeś film, i przyznasz mi rację, że ukazano nam sporo scen walki - podobnie jest w książce.
Tematu nie zamknę, bo po pierwsze: nie było takiego na foro, a po drugie: ktoś jeszcze może szukać książek podobnych do tych, które opisują nam przygody Geralta z Rivii, i nie będzie musiał zakładać drugiego, identycznego wątku.

Tytuł: Re: Książki podobne do Wiedźmina
PostNapisane: 18 lip 2011, 08:49 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: AC3
Saga o czarokrążcy

Na sagę składają się:
1. "Smoczy pazur"
2. "Pogrzeb czarownicy"
3. "Gdzie księżniczek brak cnotliwych"

Autor sam się reklamuje, że napisał tą serię w oparciu o wiedźmina, więc mialam nadzieję na coś ciekawego. Głównym bohaterem jest Debren z Dumayki, magun czyli mag uniwersytecki. Od Geralta różni się tym, że nie tyka broni, a do czarów używa różdżki, podobny jest w pakowaniu się w rożne tarapaty oraz uczestnictwie w dyskusjach. To tak w skrócie.

Co sądzicie o tej sadze?

Tytuł: Re: Książki podobne do Wiedźmina
PostNapisane: 29 lip 2011, 20:07 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass effect I i II
Osobiście polecam to: "Christopher Paolini Eragon"

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona