Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 07:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książki podobne do Wiedźmina
PostNapisane: 23 sie 2011, 15:14 
Casual
Casual

Gra w: wiedzmin 2
Malowanego i Pustynną włócznię Petera V. Beretta. Na 3 tom czekam z niecierpliwością. może coś z trylogii Trudy Canavan nie ma dużo walk na miecze ale jest ciekawe. Polecam książki Andrzeja Pilipiuka wszystkie o Kubie Wędrowyczu czytałem parokrotnie. seria dziedziczki też jest ciekawa. Nie ma tam żadnych walk na miecze ale 300 stron czytasz na jedno popołudnie. ostatnio przeczytałem książkę pt. Czarny Pryzmat polecam. Nie złą fantastykę pisze też Andrzej Ziemiański "zapach szkła" "toy wars" Te książki to fantastyka odbiegająca od Wiesia ale na pewno wam się spodobają. @maritimus nie wiem co przeszkadzało Ci w Achajii dla mnie to była niezła opowieść.

Tytuł: Re: Książki
PostNapisane: 24 lut 2012, 09:47 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
maritimus napisał(a):
Dobra jest "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, aczkolwiek nierówna - ostatni (III) tom jest wyraźnie pisany "na siłę", żeby tylko zakończyć trylogię. Do tego fabuła składa się z wymiennych rozdziałów łączących (późno) dwa, a następnie trzy wątki róznych bohaterów. O ile przygody samej Achai są świetnie napisane, a Zaana i Siriusa znośnie, to "działka" Mereditha mocno odstaje od całości. Ale, do jednokrotnej lektury warto polecić. Zresztą "na upartego" można pominąć rozdziały nie-o-Achai, a i tak się połapać w fabule.

Zgadzam się właściwie z każdym słowem :) Kiedy czytałam Achaję, miałam mnóstwo skojarzeń z Wiedźminem, oczywiście nie jeśli chodzi o fabułę, ale o styl, w jakim obie książki są pisane. Pierwszy tom rewelacyjny (nawet przygody Mereditha mnie wciągały), drugi trzyma w miarę poziom, natomiast trzeci... pisany tak na siłę, że miałam wrażenie, że jest napisany przez inną osobę.
Ogólnie kilka miesięcy temu znalazłam newsa, że w marcu 2012 ma być premiera 4 tomu:
http://strefarpg.pl/newsy/achaja-4-juz- ... -2012,3661
Z tym, że przeglądałam teraz zapowiedzi w Fabryce Słów i nic o Achai nie ma...

Co do innych książek podobnych do Wieśka, to jak już poprzednicy wspomnieli, Trylogia Husycka (choć moim zdaniem nie dorasta do pięt Wiedźminowi) oraz "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, choć mam wobec tej powieści mieszane uczucia.

Tytuł: Re: Książki podobne do Wiedźmina
PostNapisane: 07 mar 2012, 13:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Książek fantasty jest sporo,choćby Trylogia Reyneven, albo Achaja - Ziemiańskiego. Harrego Pottera też był zaliczyła do książek fantasty.Pozdrawiam. :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3