Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 07:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Eragon
PostNapisane: 22 sie 2013, 00:24 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Przepraszam, że odpowiadam pytaniem na pytanie: czemu?

PostNapisane: 22 sie 2013, 00:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po pierwsze, twoja ocena autora jest strasznie jednostronna, uprzedzona i bezpodstawnie wroga.
Po drugie i ważniejsze - jakość książki nie zależy od przekonań.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 sie 2013, 00:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Paranormal napisał(a):
Po pierwsze, twoja ocena autora jest strasznie jednostronna, uprzedzona i bezpodstawnie wroga.
Po drugie i ważniejsze - jakość książki nie zależy od przekonań.

1. Wcale nie bezpodstawnie, oj nie...
2. :huh:

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:14 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Quest, jesteś... no, po prostu sobą - inaczej tego określić nie umiem. Ty chyba szukasz zaczepki za wszelką cenę, a że w dziale o Wieśku zostałeś o banie uprzedzony, to nagle się zrobiłeś tam miękki jak plastelina <_< Już pisałem, co o tym myślę. Teraz wbijasz tutaj i na dodatek od razu szukasz zaczepki, czepiając się autora. Masz pretensje, że niby "rozpieszczony przez rodziców-sekciarzy"... Chłopie, sam pisze i gdybym miał taką możliwość, że rodzice by mi to wydali - to czemu mam niby z tego nie skorzystać. Owszem, sam autor może sobie być dziwny, osobliwy... Ale to chyba nadal człowiek, prawda? Czepiasz się kogoś, kogo nigdy nawet nie widziałeś ani z nim nie rozmawiałeś. Owszem, swoje poglądy można też do książki przenieść poprzez zachowanie bohaterów, to racja. Ale czytając właśnie tego typu książki, gdzie są przemyślenia autorów bądź ich poglądy o świecie - coś takiego pozwala samemu stworzyć własny obraz rzeczywistości. I nie krzyczy po prostu hasełek, których nie rozumie, nie jest częścią społecznego bydła <_< Więc się ogarnij chłopie, bo naprawdę ciebie szkoda czytać. Dla mnie to jesteś już kompletnie spalony <_<

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 22 sie 2013, 16:12 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
Odpowiadając na posty Questa, karmicie trolla. Ewidentnie prowokuje ludzi, żeby się bulwersowali jego postami i żeby się z nim kłócili.

PostNapisane: 22 sie 2013, 16:13 
Stand User

I tak ma teraz bana ^^

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 02 paź 2013, 13:12 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Już nie mam... a co do Eragona to w dalszym ciągu go nie chcę czytać, nie tylko z powodu autora, lecz także nie lubię książek fantasy, taka tematyka to na gry komputerowa powinna być przenoszona a nie do książek, bo w literaturze to w większości przypadków wypada bzdurnie i beznadziejnie...

PostNapisane: 02 paź 2013, 16:48 
Stand User

Zrobiłeś sobie ze mnie osobistego wroga... ale i tak pewnie unikasz ciemnych uliczek po zmroku :P
Na przykładzie Eragona można jedna rzecz powiedzieć - książka jest lepsza od filmu i gry. Najlepszym dowodem jest to, że są 4 tomy sagi, a drugiej części filmu nikomu się nie chce robić.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 paź 2013, 06:18 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

No, cóż, nie dziwię się - łatwiej napisac jakąś historię, niż zrealizowac film za wielkie pieniądze. Napisanie książki prawie nic nie kosztuje, a zrobienie ekranizacji to ciężki orzech do zgryzienia.

PostNapisane: 25 mar 2014, 22:42 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Plemiona, Wolfenstein: Enemy Territory, League of Legends
Zacznijmy od stwierdzenia, że Eragorna wchłonąłem bardzo szybko, chyba jednego dnia, jest to takie leciutkie fantasty, że bez wielkiego zastanowienia go się je po prostu ;] Nie jest jakimś arcydziełem ale mimo wszystko koleżka osiągnął spory sukces (kij z tym czy z pomocą starych czy nie) w sumie mam gdzieś z kim mieszka i jak żyje, więc kompletnie nie rozumiem takich stwierdzeń, że pewien styl życia bądź publiczne zachowanie mogą odbić się na emocje towarzyszące czytaniu czegoś tej osoby. Kiedyś ta książka była czymś... Również zawiodłem się na ostatniej części ale nie aż tak bardzo, przesadził i trochę się zamotał ot co :D Jest to jedna z pierwszych książek fantasty (po Harrym Potterze) teraz pewnie po nie bym nie sięgnął mimo iż posiadam wszystkie części, dlatego jak by nie było tytuł i lekki zarys osoby autora utkwi mi w pamięci pewnie do końca życia. Również uważam, że książkowa wersja jest lepsza od filmowej i gry (tak jak zresztą zazwyczaj bywa). A i mordeczko po hh wbijasz na dział forum poświęcony gatunkowi który zlewasz iii właśnie i co ? Chyba nie rozumiesz go nawet ? Do tego potrzeba nieco wyobraźni B). Ręce opadają po prostu ... Tyle ode mnie na temat poczciwego Eragorniaka.

P.S. Fantazy dzieli się na sporo podgatunków, i nie da się jasno sklasyfikować praw żarzących tym gatunkiem dlatego się prężnie rozwija i jeszcze ma swe "złote lata". Oby miało przez kilka kolejnych ładnych dekad. Można w nim doszukać się szczypty dosłownie wszystkich innych oklepanych i przyziemnych gatunków z jasno wytyczonymi szlakami myślowymi. No i to tyle :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona