Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2020, 06:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 88 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie macie zdanie na temat szkolnych lektur?
PostNapisane: 10 lip 2013, 13:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wolland... i ty chcesz iść do klasy humanistycznej? Jak z lektur które przeczytałeś nie zrozumiałeś nic? Te twoje opisy wyglądają na bajeczki.
Quo Vadis dobrze podsumowała Par, kompletnie się w tym nie orientujesz, poza tym, chyba nie rozumiesz głównego przekazu większość wątków. A w końcu Sienkiewicz między innymi za to dostał Nobla. No, ale tak jak napisałem, Par dobrze to podsumowała.

Teraz dalej, powieści/ utwory patriotyczne. A czego się spodziewałeś w książkach z okresu okupacji? Że będą opowiadały jakie to grzechy Rzeczpospolita popełniała? No błagam, ta literatura miała krzepić...

Bez przerwy przyczepiasz się we wszystkich opisanych lekturach do "sztucznych" postaci. I tu znów wychodzi lekka ignorancja. Jak starożytnej kobiecie, szlachciance, można zarzucać, że jest za delikatna? Albo infantylność Petroniuszowi? Tacy powinni być, tacy mogli naprawdę istnieć i tyle.

A latarnik? Zagubiony człowiek, patriota tęskniący do ojczyzny. To opowiadanie to nie jest "kurs dla latarników" a opis przeżyć osoby, która po długiej rozłące z ojczyzną przeczytała "Pana Tadeusza". Cóż tu więcej dodawać, po prostu w ogóle tego nie rozumiesz i nie wiesz jak zachowywali się ludzie nawet w poprzednim stuleciu.

Myślę, że bardziej posłuszne rządowi bezmózgi kreuje pochopne ocenianie książek i ich nierozumienie, niż czytanie ich. Bo wbrew pozorom większość to naprawdę świetne dzieła warte uwagi.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 22 sie 2013, 01:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Dobrze, że młodzież zmusza się do czytania, bo gimnazjaliści zawsze byli bandą rozpieszczanych przez rodziców leniwych, yuppistycznych bezmózgów, materialistów, gamoni, egoistów i idiotów. Niczego dobrego się nie można po młodzieży spodziewać, tfu! Czytanie lektur powinno być jednym z czynników, które będą uczyć gówniarzy najsamprzód pokory i wytrzymałości, dwóch najbardziej deficytowych cech naszego społeczeństwa.

Lord Quest W tym momencie chyba zapomniałeś się, że jesteś na forum PUBLICZNYM! To co wypisałeś może urazić wiele osób. Nie każdy kwalifikuje się do "tych" osób, które Ty opisałeś - zmień to.//zefi

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:12 
Free Company of Alinor

Lokalizacja: If you go to the discoteque, should Wojtyla stay awake swing around in polka dance
Gra w: Poland-lithuania commonwealth robotic bogaloo union 2
Lord Quest napisał(a):
Dobrze, że młodzież zmusza się do czytania, bo gimnazjaliści zawsze byli bandą rozpieszczanych przez rodziców leniwych, yuppistycznych bezmózgów, materialistów, gamoni, egoistów i idiotów. Niczego dobrego się nie można po młodzieży spodziewać, tfu! Czytanie lektur powinno być jednym z czynników, które będą uczyć gówniarzy najsamprzód pokory i wytrzymałości, dwóch najbardziej deficytowych cech naszego społeczeństwa.

Nie przesadzasz trochę ?!
To co już powiedziałeś nie kwalifikuje się do wolności słowa, ale stereotypowego obrażania <_<.
Traktujesz tak zwanych gimnazjalistów jak jedną wielką społeczność uznając że każda jednostka jest taka sama jak druga co oczywistym kłamstwem jest <_<.
A nazywając wszystkich niepełnoletnich gówniarzami zachowujesz się jak taki właśnie gówniarz. I powiedz mi kto teraz powinien uczyć się pokory ?!
Z mojej strony to wszystko następnym razem waż na słowa bo inaczej skończysz jak wyżej wymienione "bezmózgi, gówniarze, materialiści, gamonie, egoiści i idioci".
A na dodatek ja dopiero idę do gimnazjum, ale niesmak pozostanie ;_;

Hueston the heister

I Did Not Have Sexual Relations With Yuri Ovsiakow

Unkown peasant

Ostatnio edytowano 22 sie 2013, 12:29 przez CuboidLine, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:16 
Kultysta Slaanesha

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Uprzedzam LordaQuesta że osobiście czuję się urażony bo też chodziłem do gimnazjum. -.-

"Największego bydlaka jakiego miałem w ręku miał 10cm" - djabeu

Obrazek

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:24 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Byłem też w gimnazjum i jakoś czytać czytałem, jednak najczęściej lektury dość niechętnie, bo nie wydawały mi się ciekawe. W bibliotece szkolnej jednak często byłem, by pożyczyć coś z fantastyki, lektury jednak również. Quest, ty chyba naprawdę masz jakieś ograniczone myślenie, skupiasz się na stereotypach.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Ja również czuję się obrażony, bo Rosomaq to dobry chłopak.

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 22 sie 2013, 12:29 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Wystarczy. Sprawa załatwiona, nie robimy wojny bez powodu. Jeśli Ktoś ma coś do dodania to na temat. Ahoj :)

PostNapisane: 30 sie 2013, 21:55 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Mihtein I napisał(a):
Quest, ty chyba naprawdę masz jakieś ograniczone myślenie, skupiasz się na stereotypach.

To prawda i sam to przyznaję, jestem uprzedzonym człowiekiem. Może się to kiedyś zmienic lub pogłębic... ale to już inna historia. Co do lektur - muszą byc i koniec. Bez lektur młodzież jest skazana na porażkę. Osobiście nie darzę czytania w ogóle sympatią, jednak czytanie chociażby najgorszej lub najbardziej niezrozumiałej książki powinno stanowic dla tego pokolenia test realizowania swoich obowiązków i cierpliwości - czego brakuje wielu wyrzutkom społeczeństwa...

PostNapisane: 05 wrz 2013, 20:07 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Star Wars: The Old Republic
Lord Quest napisał(a):
Mihtein I napisał(a):
Quest, ty chyba naprawdę masz jakieś ograniczone myślenie, skupiasz się na stereotypach.

To prawda i sam to przyznaję, jestem uprzedzonym człowiekiem. Może się to kiedyś zmienic lub pogłębic... ale to już inna historia. Co do lektur - muszą byc i koniec. Bez lektur młodzież jest skazana na porażkę. Osobiście nie darzę czytania w ogóle sympatią, jednak czytanie chociażby najgorszej lub najbardziej niezrozumiałej książki powinno stanowic dla tego pokolenia test realizowania swoich obowiązków i cierpliwości - czego brakuje wielu wyrzutkom społeczeństwa...

Młodzież powinna czytać, ale zauważ, że szkolne lektury nie do końca to zapewniają. Większość uczniów i tak z wielką biedą przeczyta streszczenie albo, mówiąc kolokwialnie, całkowicie oleje sprawę. Osób, które przeczytają te książki jest o wiele mniej, a tych, którym się coś spodoba i wyniosą coś z tej lektury jest najprawdopodobniej jeszcze mniej. Nie mówię, że tak musi być, bo to tylko moje zdanie, które opiera się na moich i paru innych osób obserwacjach.

PostNapisane: 05 wrz 2013, 21:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
A moim zdaniem nie lektury tu winne tylko sposób prowadzenia lekcji polskiego. Dawno już przerabiałam szkolny kołowrót, ale było (i podejrzewam, że jest nadal) prawie tak jak w "Ferdydurke". Sposób omawiania lektur tragiczny. Nikogo nie obchodziło, co człowiek sam wyniósł z czytania, co sądzi. Było tak, że co ma zachwycać, to ma zachwycać, co jest odgórnie uznane za "be" - jest "be". Po co młodzież ma starać się zgłębić lekturę, skoro w streszczeniach jest podany od razu jedyny słuszny, obowiązujący sposób interpretacji. Brrrrrr. Niektóre książki, które wywoływały mój autentyczny wstręt na lekcjach, przeczytałam drugi raz parę lat później z przyjemnością. Niektórych mi nie obrzydzono tylko dlatego, że czytałam wcześniej... Większość lekcji polskiego była po prostu żmudnym obowiązkiem. Niestety.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 88 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona