Wczytywanie
Teraz jest 12 sie 2020, 00:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trylogia Husycka
PostNapisane: 22 maja 2012, 08:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME, ME2, ME3, Diablo, Fallout, Borderlands
Czyli trzy części najwybitniejszego moim zdaniem dzieła Sapkowskiego (przebija wiedźmina o kilka długości!) o przygodach Reinmara z Bielawy. Topik rozpoczynam z pytaniem o odczucia tych którzy przeczytali i zadaję pytanie, czy ktoś miał okazję przesłuchać ebooka z nagranym tomem Narrenturm i jak się podobało :)

Tytuł: Re: Trylogia Husycka
PostNapisane: 05 cze 2012, 18:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Jestem na razie po tomie pierwszym, i uczucia mam mieszane.
Po pierwsze: Czytanie calutkiego Wiedźmina trochę mnie znużyło stylem Sapkowskiego.
Po drugie: Narrenturm wziąłem sobie jako książkę "szkolną" - chodziła w plecaku i była czytana w wolnych chwilach. (Zajęła mi więc prawie rok).
Ostatnią ćwiartkę przeczytałem z "zapartym tchem". Zobaczymy po przeczytaniu reszty, ale na razie Wiesiek wydaje mi się lepszy.

PostNapisane: 10 cze 2012, 13:05 
Aedd Gynvael

A ja będę musiała powtórzyć, Trylogię przeczytałam raz i to dawno temu. ;)
Ale pamiętam, że szczególnie mnie nie urzekła. Owszem, lubię styl Sapkowskiego i parę scen było genialnych, np egzorcyzmy Reynevana. :D W większości jednak książki mnie zmęczyły. Dużo rzeczy było skopiowane z wiedźmina i smaczki, które zachwyciły w sadze tu już wydały się nudne i trochę na siłę. Nawet postać Szarleja do znudzenia przypominała Jaskra (za to Samson Miodek świetny ;p) i wątek miłosny, jak i sama Jutta, dość mdły. Ogólnie: obiektywnie - fajna pozycja, subiektywnie - trochę rozczarowanie.

candy is dandy, but liquor is quicker,
every kiss you give me makes me sicker

PostNapisane: 17 cze 2012, 19:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: w sumie to nic
Aktualnie czytam ostatni tom. Miejsce i czas akcji przypadło mi do gustu, zdarza mi się też szukać informacji o wydarzeniach do których Sapkowski nawiązuje (choć na dłuższą metę jest to męczące, nie zawsze ma się pod ręką Wikipedię), a styl i narracja nie pozastawiają wiele do życzenia.

Słyszałem często opinie, że z każdym tomem jest tendencja spadkowa w kwestii jakości, mi jednak z każdym tomem saga podoba się coraz bardziej. Mam nadzieję, że wkrótce znajdę parę popołudni, by dokończyć tę ciągną się przez chyba minimum trzy Krucjaty historię Reynevana z Bielawy. ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]