Teraz jest 21 lut 2020, 09:21

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lokacje
PostNapisane: 04 gru 2010, 07:55 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
W R2 świat ma być większy. W końcu każdy sequel zgodnie z tradycją musi być większy. Taki też ma być Risen 2. Większy, lepszy. Jedną z najważniejszych cech tej gry, a teraz serii, są lokacje. Klimatyczne, dopracowane. Jednak nikt nie wie tak dobrze jak wszystko powinno wyglądać - oprócz fanów, bo to dla nich jest gra :). Jeśli macie pomysły na nowe lokacje do R2 - walcie śmiało. Nie ograniczajcie się - istnieje kontynent, pewnie Faranga nie jest jedyną z wysp.

Tytuł: Re: Lokacje
PostNapisane: 04 gru 2010, 10:03 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Zastanawia mnie, czy będą różne strefy klimatyczne... Ja na pewno chciałbym zobaczyć coś w stylu obozu na bagnie, mam jakieś umiłowanie do tego miejsca. :P Co do nowych lokacji to myślę, że powinno znaleźć się trochę miejsca na jakieś małe wioski, farmy (one mogłyby być już w tych wioskach). Powiedzmy, że jedna wioska byłaby położona niedaleko morza czy jeziora, rybacy chodziliby łowić ryby, farmerzy pracowaliby na polach, myśliwi chodziliby do lasu polować na zwierzynę, w młynie wypiekany byłby chleb - i zapasy te mogłyby być transportowane do większych miast, oczywiście taka wieś z pewnością miałaby masę problemów, które główny bohater mógłby rozwiązać. Niedaleko takiej wioski mogłaby mieszkać, w swojej drewnianej chatce jakaś wiedźma, która świetnie zna się na ziołach i alchemii. Druga wioska mogłaby znajdować się gdzieś w górach, gdzie pasłyby się kozy, oo tak, a kozie mleko mogłoby mieć jakieś właściwości lecznicze. ;) Mógłby się tam znajdować jakiś obóz drwali czy coś w tym stylu, może jakiś kamieniołom? Hihi, to byłoby nawet ciekawe. :D Takie małe, zaludnione i tętniące życiem wioski są straaaaasznie klimatyczne. :) ...ale się rozmarzyłem! Ja chce Risen 2! Szybko!

PostNapisane: 05 gru 2010, 16:06 
Casual
Casual

Mnie by bardzo zadowoliło gdyby pojawiło się jakieś miasto, ale żeby to nie była jakaś mini pierdółka jak w pierwszej części tylko gigantyczne miasto w którym łatwo się zgubić, tysiące mieszkańców (no może przesadziłem xD), wysokie budowle, pełno karczm, mogłoby być portowe, grunt żeby było duże :D , no sądzę że trochę przesadzam ale żeby było co najmniej 10 razy większe niż Vengard w Gothic 3.

PostNapisane: 05 gru 2010, 16:20 
Casual
Casual

a i jeszcze jakieś miejsce które przypomina Jarkendar (egzotyczne zwierzęta, lasy, kanion, plaża, jakieś świątynie należące do starożytnej kultury)

PostNapisane: 07 gru 2010, 18:16 
Casual
Casual

GuideLucke napisał(a):
Co do nowych lokacji to myślę, że powinno znaleźć się trochę miejsca na jakieś małe wioski, farmy (one mogłyby być już w tych wioskach). Powiedzmy, że jedna wioska byłaby położona niedaleko morza czy jeziora, rybacy chodziliby łowić ryby, farmerzy pracowaliby na polach, myśliwi chodziliby do lasu polować na zwierzynę, w młynie wypiekany byłby chleb - i zapasy te mogłyby być transportowane do większych miast, oczywiście taka wieś z pewnością miałaby masę problemów, które główny bohater mógłby rozwiązać. Niedaleko takiej wioski mogłaby mieszkać, w swojej drewnianej chatce jakaś wiedźma, która świetnie zna się na ziołach i alchemii. Druga wioska mogłaby znajdować się gdzieś w górach, gdzie pasłyby się kozy, oo tak, a kozie mleko mogłoby mieć jakieś właściwości lecznicze. ;) Mógłby się tam znajdować jakiś obóz drwali czy coś w tym stylu, może jakiś kamieniołom? Hihi, to byłoby nawet ciekawe. :D Takie małe, zaludnione i tętniące życiem wioski są straaaaasznie klimatyczne.

Oooo Tak! Zdecydowanie to co napisałeś mi odpowiada :))

Ja osobiscie mam zamiłowanie do Gór, dlatego bardzo chętnie chciałbym zobaczyć jakąś lokacje własnie związaną z górami. Wiadomo.. klimat surowy. Zimno, niebezpiecznie, wszędzie jakies bestie.. A gdzieś pomiędzy tymi szczytami.. Wioska ^^ Nie byle jaka.. Tętniąca życiem, wielkosciowo podobna do Starego Obozu z Gothica I, otoczona wielką palisadą, posiadająca wielu dobrych nauczycieli, świetnych myśliwych. Taaak.. to jest to co lubie :) Dlatego liczę na coś chociaż podobnego do tego co napisałem ja oraz to co napisal GuideLucke ;)

PostNapisane: 23 gru 2010, 18:12 
Casual
Casual

Po pierwsze i najważniejsze nie chce aby lokacje były od siebie oddzielone jakimiś wysokimi górami (tak jak. np. w Arcanii czy Fable 1) Chcę aby świat był od 1 minuty gry był cały dostępny a nie z czasem odblokowywany. Faranga bardzo mi się podobała i zadowoliłbym się podobną scenerią. Jedyne co było denerwujące to MALUTKA ilość mieszkańców głównego miasta. Boże! To już w moim bloku mieszka więcej osób. Myślę że 1 duże miasto i 3-4 wioski w zupełności wystarcz.

PostNapisane: 08 sty 2011, 19:31 
Casual
Casual

mikrofalowka napisał(a):
Jedyne co było denerwujące to MALUTKA ilość mieszkańców głównego miasta. Boże! To już w moim bloku mieszka więcej osób. Myślę że 1 duże miasto i 3-4 wioski w zupełności wystarcz.

Ja uważam własnie, że cos takiego to w ogóle nie powinno miec miejsca. I nie zgadzam sie też z tym, że mieszkanców powinno być duuuużo wiecej niż w jedynce.
Wolałbym zobaczyć ze 3 Miasta podobne do tego z jedynki z nie wygórowaną liczbą mieszkanców.

PostNapisane: 13 lut 2011, 16:42 
Casual
Casual

GothArc napisał(a):
Mnie by bardzo zadowoliło gdyby pojawiło się jakieś miasto, ale żeby to nie była jakaś mini pierdółka jak w pierwszej części tylko gigantyczne miasto w którym łatwo się zgubić, tysiące mieszkańców (no może przesadziłem xD), wysokie budowle, pełno karczm, mogłoby być portowe, grunt żeby było duże :D , no sądzę że trochę przesadzam ale żeby było co najmniej 10 razy większe niż Vengard w Gothic 3.

I po co takie miasto, wytłumacz mi? To nie jest jakieś MMO, żeby trzeba było robić takie gigantyczne miasta. Vengard w trzecim Gothicu był wg mnie idealny, nawet ciut za duży. Khorinis z drugiego Gothica było bardzo dobrze zaprojektowane, z masą zakątków i w taki sposób, że najpierw się gubiliśmy, ale po dziesięciu minutach znaliśmy już miasto, ale nadal znajdowaliśmy jakieś ciekawe zakątki i miejsca w których nas nie było. I coś takiego by się w Risen 2 przydało. Bo to Harbor Town to była rzeczywiście niegodna popierdółka. Również chętnie zobaczyłbym góry. Zimne mroźne. Ale przede wszystkim takie miejsca, które gracz zawsze odwiedza z niepewnością, których każda wizyta to pewien skok adrenaliny, i tłoczące się do głowy myśli typu "cholera, jak zaraz nie spotkam tu przyjaznego NPC'a to będzie ciężko". Jak choćby Górnicza Dolina w Gothicu 2, czy las w pierwszym Gothicu. Zwłaszcza to drugie, dłuuuugo miałem opory, żeby tam pójść, a na luzie wchodziłem tam chyba tylko przed końcem gry, gdy dzierżyłem Uriziela i zbroję z magicznej rudy. Coś takiego chciałby zobaczyć w Risen 2. ;]
Pozdrawiam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]