Teraz jest 21 lut 2020, 09:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 53 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen 2
PostNapisane: 20 lut 2011, 20:52 
Casual
Casual

A Ja z kolei bardzo się zawiodłem... nie takiego Risena 2 chciałem... Oczekiwałem na dobrego, świetnego wręcz sequela pierwszej części, utrzymanego w klimacie Gothica który zachwyci Mnie bogatym i interesującym światem, identycznym bądź jeszcze lepszym systemem walki, lepszą fabułą, szerokim wachlarzem broni. Naprawdę oczekiwałem tej gry z niecierpliwością, gdyż nie ma na rynku obecnie żadnego dobrego ( w mojej opinii RPGa ). Liczyłem, że Risen2 zmaże plamę na honorze jaką były katastrofalne Gothic 3 oraz 4 ... Niestety kolejny raz rozczarowałem się... napiszę więc wielkimi literami PIRANIE SPIERDOLIŁYŚCIE SPRAWĘ!!! ( Tak, dobrze wiem, co to cenzura ). W zamian dostaniemy sequel Piratów z Karaibów, z pistolecikami odpalanymi na zapałki, szabelkami, gustownymi kubraczkami od Prady oraz potworami kaszlącymi od nadmiaru soli morskiej... Gra nawet byłaby ciekawa, gdyby stworzyć coś w stylu Gothica wymieszanego z Piratami z Karaibów, tj. wielkie dwuręczne miecze i topory, szeroki wachlarz zbroi poczynając od pirackich parcianych portek, przez skórzane nabijane ćwiekami, na płytówkach kończąc, szable, kordelasy, łuki, kusze pistolety, amulety, tarcze, metalowe hełmy. Boje się jednak, że nowy Risen będzie tak nie-risenowy, że w dniu premiery przygotowane dla niego wcześniej miejsce na półce przed komputerem pozostanie puste, a Ja osamotniony w rozpaczy uronię łzę jako hołd dla zatraconej na zawsze serii Gothic... AMEN

Ostatnio edytowano 20 lut 2011, 21:49 przez CzarnyAfgan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 lut 2011, 21:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Najpierw poczekaj aż wyjdzie R2. Dopiero potem oceniaj. Poza tym Piranie nie robiły G4 więc te żale to do JoWooda.

PostNapisane: 20 lut 2011, 21:48 
Casual
Casual

Kolego, doskonale wiem, kto zrobił Gothica 3 i 4, to że Piranha umywa rączki nie znaczy, że nie mogłaby wziąć nauczki z postępowania drugiego zespołu JOWOOD- więc chyba Mnie nie zrozumiałeś. Piranha Bytes mogła nareszcie zrobić godnego następce Gothica 2, lecz poszli inną drogą- co widać po artworkach, nikt o zdrowych zmysłach nie usiądzie i nie wyrzuci w błoto efektu ponad rocznej pracy, jaka trwa nad Risenem 2- a po obecnych w sieci materiałach można wywnioskować, że gra nie będzie mieć zbyt wiele wspólnego z tajemniczym, wciągającym, gothicowym klimatem- stąd mój żal...

PostNapisane: 21 lut 2011, 06:39 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Po pierwsze - G3 robiła Piranhia a G4 Spellbound
Po drugie - JoWood jest wydawcą G2, 3 i 4.

Poza tym dlaczego mają robić klona Gothica? Już Risena tak ludzie nazywają, a przecież nie o to chodzi. Według PB Gothic miał się zakończyć na 3 części, bo tak planowali historię bohatera. Ciągnięcie serii (lub robienie klonów) to pójście na kasę. Tylko i wyłącznie. Więc bez przesady.

A poza tym to pamiętam jak ludzie narzekali na G2 bo nie miała klimatu jedynki. Na NK narzekali, że zbyt trudna na początku. A po jakimś czasie zaakceptowali to i teraz narzekają na G3. Bo za duża przestrzeń, bo znów temat bariery. Każda część musi się różnić żeby opowieść toczyła się dalej. Tak samo z Risenem. Czas pożegnać Gothica. To tak jak z książkami. A dobry autor wie jak i kiedy skończyć.

Więc poczekajmy na choćby demo.

PostNapisane: 21 lut 2011, 16:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
@CzarnyAfgan

Risen 2 będzie miał dużo wspólnego z tajemniczością i bogatym światem. To, że ktoś napisał w tym temacie, że klimat mu przypomina "Piratów z Karaibów' to nie znaczy, że tak będzie. Chłopaki z PB powiedzieli, że to nie będą piraci, na co dzień krążący w naszej wyobraźni. To będą ich piraci... Nie wiem, skąd bierze się wśród internautów mania oceniania gry po artworkach, czysty idiotyzm. Risen jest znakomitym przykładem na to, że świeżość jest potrzebna... Ja w końcu czuję, że coś zaczyna się dziać, coś co nareszcie pozwoli mi na ponowne przeciążenie wyobraźni, bo w pierwszym nic mnie jakoś bardzo nie zaskoczyło. Cenię tą grę za to, że po tylu latach, dała mi możliwość poczucia jeszcze gothicowego klimatu, ale po dwójce oczekuję czegoś więcej.

PostNapisane: 24 lut 2011, 02:50 
Casual
Casual

Ogólnie rzecz biorac uwazam ze to dobry pomysl. Na poczatku bron palna tez mnie zniechecila, ale pomyslalem ze jesli dobrze to zrobia to moze byc naprawde fajna gra. Zalezy jakie bedzie wykonanie, a taka odmiana moze byc dobrą odmianą. ;d

PostNapisane: 26 lut 2011, 15:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Twórcy Gothica i wszystkie związane z nimi firmy mają to do siebie, że nie potrafią odbić się od dna. To tak jakby całe życie jeść tą samą pizze, nie potrafiąc zamówić innej, myśląc jednocześnie, że cały czas będzie świetna. A cały Gothic i Risen, nie są na tyle świetne, by cały czas dawać je do zjedzenia.

CzarnyAfgan napisał(a):
A Ja z kolei bardzo się zawiodłem... nie takiego Risena 2 chciałem... Oczekiwałem na dobrego, świetnego wręcz sequela pierwszej części, utrzymanego w klimacie Gothica który zachwyci Mnie bogatym i interesującym światem, identycznym bądź jeszcze lepszym systemem walki, lepszą fabułą, szerokim wachlarzem broni. Naprawdę oczekiwałem tej gry z niecierpliwością, gdyż nie ma na rynku obecnie żadnego dobrego ( w mojej opinii RPGa ).

No wiesz, Risen to nie jest już Gothic. To ma lepszom, dojżalszom, i powarzniejszom fabbułe. Interesujący świat gothica? Może w 2001 roku. Prawda jest taka, że Gothic był przełomowy w Polsce tylko dlatego, że gry pokroju Morrowinda nie były jeszcze wtedy po polsku. "Jeszcze lepszy" system walki i fabułą? Bez urazy, ale z tym systemem...rozwaliłeś system. A co do fabuły...eh...nie można tego nazwać czymś wielkim. To samo mam w odniesieniu z bronią i jakością gry.

CzarnyAfgan napisał(a):
. Liczyłem, że Risen2 zmaże plamę na honorze jaką były katastrofalne Gothic 3 oraz 4 ... Niestety kolejny raz rozczarowałem się... napiszę więc wielkimi literami PIRANIE SPIERDOLIŁYŚCIE SPRAWĘ!!!

Pirania zawsze pier**liła.

CzarnyAfgan napisał(a):
Gra nawet byłaby ciekawa, gdyby stworzyć coś w stylu Gothica wymieszanego z Piratami z Karaibów, tj. wielkie dwuręczne miecze i topory, szeroki wachlarz zbroi poczynając od pirackich parcianych portek, przez skórzane nabijane ćwiekami, na płytówkach kończąc, szable, kordelasy, łuki, kusze pistolety, amulety, tarcze, metalowe hełmy. Boje się jednak, że nowy Risen będzie tak nie-risenowy, że w dniu premiery przygotowane dla niego wcześniej miejsce na półce przed komputerem pozostanie puste, a Ja osamotniony w rozpaczy uronię łzę jako hołd dla zatraconej na zawsze serii Gothic... AMEN

Wystarczy, że zrobili broń palną i zabawki w stylu machinalnym, a niedługo zrobią super zaje**stego Risena Pro 3, w którym zmierzymy się z wieloma wrogami i siłami nadprzyrodzonymi. Nasz bohater nie będzie miał imienia, na początku gry będzie śmieciarzem, a wszystko będzie wyglądało jak Fable tylko innym druczkiem.

Krótko i na temat: Nie grałem może w sequela, ale grałem w pierwszego Risena i wiem jedno, ten tytuł ssie, przez wielkie S! Za daleko mu do tytułu wspaniałego rpga, a jeszcze dalej to rpga pokroju choćby NWN.

PostNapisane: 26 lut 2011, 18:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect 3
Moim zdaniem, tak jak chyba wszystkich tu zgromadzonych, Gothic 3 i 4 został zwyczajnie zje*any. Gothic 1 i 2 - wręcz przeciwnie. Nazywano Risena "klonem Gothica", ale chodziło tu o pierwsze dwie części sagi. Ja nie miałbym nic przeciwko, gdyby PiranhaBites zrobiła coś na kształt dwójki, dlatego będę z niecierpliwością czekał na wersję na Xboksa.

PostNapisane: 01 sie 2011, 17:18 
Casual
Casual

Gra pewnie będzie świetna , ale dla czego ukazuje się pod takim , a nie innym tytułem to nie rozumiem . Przecież ona z pierwowzorem nie ma nic wspólnego . No , oprócz gł. bohatera który pod przepaską na oku ukrywa artefakt z pierwszej odsłony gry . Dzięki niemu pokonał Tytana . Chyba że potrzebowali do przetarcia ścieżki waśnie dla niej , a "Risen" to nostalgia za " Gothic" i fani na to poszli . Może to za duże spekulacje , ale sami przyznacie że zmiany są tak kolosalne że ciężko mi to pojąć

PostNapisane: 04 lut 2012, 14:52 
Adept analogów
Adept analogów

Informacja ze strony cenegi o grze
Kod:
Gra twórców bestsellerowej serii Gothic.
    Następca wielokrotnie nagradzanej gry Risen.
    Klasyczna gra RPG z rozbudowaną fabułą, mnóstwem questów głównych i pobocznych, oraz koniecznością dokonywania ważnych dla dalszej rozgrywki wyborów.
    Niepowtarzalny, mroczny i brutalny klimat piracki.
    Nawet 50 godzin rozgrywki.
    Broń palna, artyleria oraz zupełnie nowy system czarów towarzyszą dobrze znanej szermierce.
    Kilka grywalnych frakcji.
    Możliwość przejmowania statków na własność, kradzieże, abordaże.
    Własny okręt jest naszym domem i centrum dowodzenia.
    Rozległy ocean z wieloma wyspami do zwiedzenia.

Jeden punkt:
- Nawet 50 godzin rozgrywki.
nie nastraja optymistycznie. Maksimum 50h to kiepsko jak na crpg. Poza tym pirackie klimaty z magią to też kiepskie połączenie. :(

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 53 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona