Teraz jest 28 maja 2020, 01:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 8   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pytania do Piranha Bytes/Deep Silver
PostNapisane: 10 lip 2011, 07:46 
Casual
Casual

Pytanka ode mnie. Zapewne nie na wszystkie będą chcieli odpowiedzieć, ale warto spróbować ;P
1. Czy na gamescomie w Kolonii, który będzie miał miejsce w połowie sierpnia możemy spodziewać się ujawnienia daty premiery i zobaczyć pierwsze gameplaye?
2. Nasz bohater będzie umiał pływać, czy będą pożerały go piranie? xD Bohater będzie mógł się wspinać na wyższe półki skalne?
3. Czy będzie więcej cut-scenek zrealizowanych w podobny sposób jak trailer?
4. Papugę dostaniemy od jakiejś postaci, bo tak będzie wynikało z fabuły, czy będzie można kupić ją od handlarza? A jak tak to czy będziemy mogli ją wybrać spośród kilku rodzajów?
5. Czy papuga może zginąć? I jak będzie wyglądało napuszczanie jej na przeciwnika? Za tą sztuczkę odpowiada odpowiedni klawisz, czy będzie jakieś podręczne menu? I jak to będzie wyglądać? Papuga będzie siedziała na ramieniu bohatera i stamtąd poleci na przeciwnika, czy wyleci znikąd?
6. Czy będziemy mogli mieć inne zwierzę oprócz papugi? Czy bohater będzie mógł lewitować i przemieniać się w różne zwierzęta?
7. Czy oprócz papugi, którą mamy będziemy mogli chodząc po wyspie spotkać ich więcej np. latających na niebie albo siedzących na drzewach? A oprócz papug będą stworzenia latające?
8. Rośliny będą uginać się, gdy bohater będzie przez nie przebiegał jak w Two Worlds II? Czy będą inne ruchome elementy, które będą poruszały się na wietrze oprócz roślin np. włosy NPC, elementy ubioru itd.itp.?
9. Bohater będzie mógł wejść w interakcję z wieloma przedmiotami?
10. Dialogi będą zrealizowane w podobny sposób jak w poprzednich Waszych grach, czy może uświadczymy podobnego zrealizowania jak w Mass Effect? Postacie będą posiadały mimikę twarzy i gestykulację stosowną do sytuacji?
11. W grze będą easter eggi?
12. Czy w Risen 2 będą instrumenty na których będzie można grać tak jak lutnia z G1?
13. Czy soundtrack do gry od początku tworzył Bastian Seelbach, czy może Kai Rosenkranz również zdążył coś skomponować?
14. Risen 2 ma otwarte zakończenie tzn. możemy spodziewać się sequela? A jak tak to czy są pomysły na połączenie serii Gothic z serią Risen?
15. Czy w ramach jak będzie zbliżała się premiera Risen 2 publikowane będą materiały z cyklu "Making of"?
16. To, już nie pytanie ale sugestia. Moglibyście zasugerować, żeby PB połączyła obie marki (Gothic oraz Risen) nazywając tą grę Gothic V: Risen 3 (Gothic V (V jak Victory) : Risen 3 (Risen to po polsku zmartwychwstanie, jakaż symbolika!))? Bohaterowie obu serii stawili by czoła wspólnemu zagrożeniu. Było by to wspaniałe zwieńczenie zarówno serii Gothic jak i Risen. A chłopaki już wcześniej mówili, że chcą się zająć czymś innym. Może akurat pomysł im się spodoba xD

Noo... trochę tych pytań się zebrało. Ale myślę, że większości z nich nie było, a dotyczą ważnych kwestii z punktu widzenia fana serii Gothic. A tyle pytań wynika głównie z tego, że jeszcze nie opublikowano żadnego gameplaya, który dał by większość odpowiedzi na powyższe pytania.
No, to macie już chyba dość pytań, aby je przetłumaczyć i wysłać ;P
Jakbyście nie rozumieli jakiegoś pytania, to piszcie.

EDIT. Usunąłem pytania, na które już padła odpowiedź.

Ostatnio edytowano 12 lip 2011, 14:03 przez sebogothic, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 11 lip 2011, 11:23 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
@UP:
Mylisz się, bo na większość tych pytań odpowiedzi już padły.

PostNapisane: 11 lip 2011, 18:16 
Casual
Casual

Czy w grze będzie występował wątek miłosny ?
Czy w grze zobaczymy więcej kobiet ?
Czy kobiety będą ważniejsze dla fabuły gry ?
Czy w grze będą pojawiały się dzieci ?
Czy będzie można dostać się do każdego budynku ? Czy też niektóre budynki będą posiadały drzwi ale bez możliwości wejścia (jak np. w Arcani) ?
W grze napotkamy się na bagna lub lasy iglaste o klimacie północno-europejskim ?
Czy spotkamy wiele postaci z poprzedniej części ?

To są moje pytania ;)

sebogothic napisał(a):
22. To, już nie pytanie ale sugestia. Moglibyście zasugerować, żeby PB połączyła obie marki (Gothic oraz Risen) nazywając tą grę Gothic V: Risen 3 (Gothic V (V jak Victory) : Risen 3 (Risen to po polsku zmartwychwstanie, jakaż symbolika!))? Bohaterowie obu serii stawili by czoła wspólnemu zagrożeniu. Było by to wspaniałe zwieńczenie zarówno serii Gothic jak i Risen. A chłopaki już wcześniej mówili, że chcą się zająć czymś innym. Może akurat pomysł im się spodoba xD.

Moje zdanie jest takie ,że nie ma sensu znów bawić się w Gothica. Jak to się mówi "Umarł król ,niech żyje król". Po co odgrzewać kotlet ? Nie da się już pobić legendy (Gothic,Gothic II) tą samą legendą :P trzeba stworzyć coś nowego w tym samym gatunku. Choćby nie wiem jak dobry były nowy Gothic fani nie przyjmą go już tak ciepło ,bo po pierwsze nie jest już świeży ,a po drugie na 100% nie pobije legendarnych wręcz poprzedników. To byłoby takie wskrzeszanie zmarłego (trochę dziwne porównanie ^^ ) . Wszystkie takie wskrzeszania serii kończyły się fiaskiem dla przykładu posłużę się wydanym ostatnio FPS'em legendą ,a mianowicie "Duke Nukem Forever". Gra popsuła imię całej serii ,a w starciu z poprzednikiem wygląda niesmacznie. Natomiast w naszym "rodzimym" gatunku oraz moim ulubionym czyli RPG dla przykładu posłużę się samym Gothicem :P Miała być trylogia i wyszła legendarnie ,ale po co zabijać to co daje mnóstwo kasy i stworzyli dodatek (Gothic 3: Zmierzch Bogów) ,którego nawet nie skomentuje ,bo brak mi słów ,a następnie czwartą odsłonę (Arcania: Gothic 4) ,która nie wyszła tak koszmarnie jak dodatek ale na pewno blado w porównaniu z genialną trylogią. Łączenie serii pogrzebałoby dobre imię marki Gothic (które już jest trochę naruszone) ,oraz zniszczyłoby dobrą renomę marki Risen. Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie trylogii Risena i kontynuowanie tego w czym "Piranie" są najlepsze czyli RPG. Oby "Piranha Bytes" nie brała się za inne gatunki ,bo w tym są najlepsi! ;)

Dziękuję za przeczytanie oraz pozdrawiam :)

PostNapisane: 11 lip 2011, 22:16 
Casual
Casual

Gra w: co was to obchodzi(to nie gra)
tu macie pare informacji zebys wiedzieli co jest, a nie pisac wiadomości co wiedomo, ze beda
http://risen.info.pl/risen-2-faq.html

PostNapisane: 12 lip 2011, 09:26 
Casual
Casual

Liopleurodon12 napisał(a):
Moje zdanie jest takie ,że nie ma sensu znów bawić się w Gothica. Jak to się mówi "Umarł król ,niech żyje król". Po co odgrzewać kotlet ? Nie da się już pobić legendy (Gothic,Gothic II) tą samą legendą :P trzeba stworzyć coś nowego w tym samym gatunku. Choćby nie wiem jak dobry były nowy Gothic fani nie przyjmą go już tak ciepło ,bo po pierwsze nie jest już świeży ,a po drugie na 100% nie pobije legendarnych wręcz poprzedników. To byłoby takie wskrzeszanie zmarłego (trochę dziwne porównanie ^^ ) . Wszystkie takie wskrzeszania serii kończyły się fiaskiem dla przykładu posłużę się wydanym ostatnio FPS'em legendą ,a mianowicie "Duke Nukem Forever". Gra popsuła imię całej serii ,a w starciu z poprzednikiem wygląda niesmacznie. Natomiast w naszym "rodzimym" gatunku oraz moim ulubionym czyli RPG dla przykładu posłużę się samym Gothicem :P Miała być trylogia i wyszła legendarnie ,ale po co zabijać to co daje mnóstwo kasy i stworzyli dodatek (Gothic 3: Zmierzch Bogów) ,którego nawet nie skomentuje ,bo brak mi słów ,a następnie czwartą odsłonę (Arcania: Gothic 4) ,która nie wyszła tak koszmarnie jak dodatek ale na pewno blado w porównaniu z genialną trylogią. Łączenie serii pogrzebałoby dobre imię marki Gothic (które już jest trochę naruszone) ,oraz zniszczyłoby dobrą renomę marki Risen. Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie trylogii Risena i kontynuowanie tego w czym "Piranie" są najlepsze czyli RPG. Oby "Piranha Bytes" nie brała się za inne gatunki ,bo w tym są najlepsi! ;)

Po pierwsze chyba zdajesz sobie sprawę, że Zmierzch Bogów i Arcania zostały stworzone przez inne studia? A także to, że Gothic 3 miał być ostatnią częścią? Właśnie m.in. to oraz nie danie PB czasu na dokończenie G3, było źródłem sporu. Po jednej stronie mamy wydawcę, który nie chce pozbywać się kury znoszącej złote jajka (JoWood), po drugiej twórców (Piranha Bytes), którzy chcą zakończyć historię, którą stworzyli. JoWood w końcu wykupił na jakiś czas prawo do wydawania gier z serii Gothic. Teraz ta umowa wygasa, więc myślisz, że PB sama nie chce dokończyć raz na zawsze swojej sztandarowej serii? Bo mogłoby się zdarzyć, że w jakiś sposób prawa trafiają do innego studia. I co ono robi? Dalej kaleczy serię Gothic, nie byłbyś wkurzony? Więc myślę, że chłopaki zrobią coś z serią Gothic (sami mówią, że to co planują związku z tym, jest ściśle tajne, więc jednak coś planują) zrobią, aby ją jakoś zwieńczyć. Co do gatunku gier, który tworzą. Nie myślisz, że chcieliby spróbować z innym gatunkiem? To artyści, więc chcą odpocząć po erpegach (w końcu tworzą je prawie 15 lat! Prace nad Gothicem rozpoczęły się bodajże w 1996 roku), a kto wie, czy ponownie nie wytyczą nowych szlaków w innym gatunku? Ty jako gracz, chciałbyś, żeby cały czas tworzyli to co jest ich znakiem rozpoznawczym. A to ludzie, którym też należy się odpoczynek i naładowanie akumulatorów. Kto wie, czy po tym odpoczynku nie będą mieli masy nowatorskich pomysłów?

PostNapisane: 13 lip 2011, 15:58 
Casual
Casual

sebogothic napisał(a):
Po pierwsze chyba zdajesz sobie sprawę, że Zmierzch Bogów i Arcania zostały stworzone przez inne studia? A także to, że Gothic 3 miał być ostatnią częścią? Właśnie m.in. to oraz nie danie PB czasu na dokończenie G3, było źródłem sporu. Po jednej stronie mamy wydawcę, który nie chce pozbywać się kury znoszącej złote jajka (JoWood), po drugiej twórców (Piranha Bytes), którzy chcą zakończyć historię, którą stworzyli. JoWood w końcu wykupił na jakiś czas prawo do wydawania gier z serii Gothic. Teraz ta umowa wygasa, więc myślisz, że PB sama nie chce dokończyć raz na zawsze swojej sztandarowej serii? Bo mogłoby się zdarzyć, że w jakiś sposób prawa trafiają do innego studia. I co ono robi? Dalej kaleczy serię Gothic, nie byłbyś wkurzony? Więc myślę, że chłopaki zrobią coś z serią Gothic (sami mówią, że to co planują związku z tym, jest ściśle tajne, więc jednak coś planują) zrobią, aby ją jakoś zwieńczyć. Co do gatunku gier, który tworzą. Nie myślisz, że chcieliby spróbować z innym gatunkiem? To artyści, więc chcą odpocząć po erpegach (w końcu tworzą je prawie 15 lat! Prace nad Gothicem rozpoczęły się bodajże w 1996 roku), a kto wie, czy ponownie nie wytyczą nowych szlaków w innym gatunku? Ty jako gracz, chciałbyś, żeby cały czas tworzyli to co jest ich znakiem rozpoznawczym. A to ludzie, którym też należy się odpoczynek i naładowanie akumulatorów. Kto wie, czy po tym odpoczynku nie będą mieli masy nowatorskich pomysłów?

Nie przedstawiaj mi tu kulisów ,które znakomicie znam (pierwszą część Gothica kupiłem ,kiedy wydawał ją Egmont). To nie jest jednak temat na takie dyskusje. Powiem jedynie tyle ,że seria Gothic po tych niepowodzeniach jest już zniszczona fabularnie. Nie ma tu już co kombinować. Z serią Gothic można by stworzyć jedynie prequel ,bo kontynuacji tej gry po wydarzeniach w G3:ZB oraz Aracania: Gothic 4 nie widzę. Inna sprawa jest taka ,że wytarganie praw do Gothica Pirani będzie bardzo trudne. Bez ich zgody nikt nie stworzy Gothica. Jeśli chcieliby stworzyć jednak sequel to powiedz mi jak wybrną z wydarzeń po Arcani ? Wygnani bogowie cofają czas :D ? Lub może bohater ma amnezję i zapomina ,że jest królem ?

Teraz poruszę Twoją teorię łączenia serii. Świat Risena oraz świat Gothica to jak ogień i woda. Dwa tytuły złączone w jedno bardzo gryzłyby się fabularnie. Nie wiem jak to widzisz ,ale taka gra nie jest wcale przeznaczona jedynie dla "starych wyjadaczy" gier Piranha Bytes. Oni chcą nowym tytułem zachęcić także nowych graczy ,a taki Gothic V:Risen byłby ściśle związany z poprzednimi tytułami. Tworzenie gry musi się opłacać oraz zwrócić. Taka gra byłaby strasznie ciężka do przyswojenia dla większości potencjalnych odbiorców.

PS: Piszę z mojej i wyłącznie mojej perspektywy o tym ,że wolę aby tworzyli wyłącznie gry RPG ,ponieważ w tym gatunku czują się jak ryba w wodzie ,a ich tytuły zawsze coś wnoszą do tego typu gier. Mogą się zająć FPS'em lub RTS'em ,nie przeszkadza mi to wręcz przeciwnie ,chętnie kupię ich grę. Choć jak pisałem powyżej wolałbym aby tworzyli gry z gatunku RPG !

I oczywiście dodatkowe pytanie :) Żeby zbytnio nie zboczyć z tematu :P
Czy będzie system zanikania roślinności w okolicy bohatera (taki jak w Arcani) ? Jeśli będzie to czy będzie można go wyłączyć ?

Pozdrawiam ,Liopleurodon12.

PostNapisane: 13 lip 2011, 23:49 
Casual
Casual

Czy jakieś owoce/warzywa będą rosły na drzewach, krzewach?
Wyspy, na których będziemy się poruszać będą należeć do jakiegoś kraju?
Czy prócz piratów będą inne organizację, ale takie, o których nie wie nawet inkwizycja?
Będą jakieś ulepszenia broni działające przez jakiś czas bądź ulepszające ją na stałe?
Czy soundtrack do gry jest ukończony, jeśli tak to jak długo on trwa?
Czy będziemy mogli jakoś ochrzcić nasz statek?
Będą takie potwory które nie są bossami, ale w grze spotkamy tylko 1/2 przedstawicieli tego gatunku?
Będą walki na arenach albo bijatyki w portach?
Zamierzacie dać grze jakieś zabezpieczenia? (nieaktualne, gra będzie wymagać steam'a)

Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 00:30 przez pawel41lu, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 lip 2011, 16:19 
Casual
Casual

Mnie najbardziej interesuje co z ModKit'em? Czy Producent ma zamiar umożliwić graczom modyfikacje Risen 2?

PostNapisane: 21 lip 2011, 18:05 
Casual
Casual

MasterGulik napisał(a):
Mnie najbardziej interesuje co z ModKit'em? Czy Producent ma zamiar umożliwić graczom modyfikacje Risen 2?

Z tego co mi wiadomo to nie planuje się narzędzi do tworzenia modów.

A teraz pytania:
Planujecie Demo Risen2?
Czy będzie można tak poprowadzić fabułę, by jakiś nasz nowo nabyty przyjaciel się od nas odwróci gdyż nie spodobała mu się nasza postawa?
Na twarzach podczas rozmowy będzie widać złość, radość bądź smutek?
Grę będzie można odpalić na takim samym sprzęcie co Risen1. Jeżeli tak to wymagania na max detail (ultra) będą o ile większe?
Zadania, pójdź tam, zabij 5 wilków i wracaj- Czy takie zadania znalazły się w grze? Jest ich dużo?
Gdy wejdziemy w ognisko zapalimy się?
Nie myśleliście o podróży podobnej jak w Mass Effect2, tj. jesteśmy na statku i wybieramy gdzie chcemy płynąć, pokazuje nam się cała mapka gdzie możemy pływać i płyniemy na tą wyspę?

PostNapisane: 12 sie 2011, 12:53 
Mistrz pada
Mistrz pada

Moje pytanie jest następujące: Czy muzyka z najnowszego teasera przeznaczonego na gamescom 2011 (tego ze scenami na silniku gry) to muzyka z gry? Czy została ona skomponowana przez nowego kompozytora studia Piranha Bytes?

CD-Action - Profil

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 8   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona