Teraz jest 29 maja 2020, 16:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze wrażenia z gry...
PostNapisane: 28 kwi 2012, 16:47 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jak w temacie - zapraszam do Dyskusji. :D

Edit: Utworzyłem ten temat, gdyż jestem troszeczkę sceptycznie nastawiony do fabuły Risena 2 o piratach, więc zdecyduję po waszych opiniach, czy kupić grę, czy nie...

Ostatnio edytowano 28 kwi 2012, 16:53 przez Kolejorz144, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Pierwsze wrażenia z gry...
PostNapisane: 28 kwi 2012, 16:50 
Casual
Casual

Subiektywnie to szału nie ma i jeszcze nie poczułem klimatu gry

PostNapisane: 28 kwi 2012, 17:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

grałem jakies 4 godziny póki co, ale w swojej wypowiedzi odniose się do jednej z recenzji gry gdzie w skrócie jako plusy podano i minusy podano
+super piekna, awesoma, zapierajaca dech w piersiach itd grafika
+piracki klimat

-system walki
-słabą fabułe

No więc, system walki owszem jest kiepski. Generalnie między otwartą betą diablo3, a premierą risen2 grałem sobie w diablo2. Szczerze? Po premierze Risen2 dalej robie tylko <klik,klik,klik,klik> na myszce.... No czasem przytrzymam blok, ew strzele z pistoletu, żeby było bardziej piracko...

Grafika: No cóż na moim laptopie z gf GT120M (czyli karta 3ciej klasy) odpalenie było już dużą radościa, pare opcji udało mi sie podnieść na średnie bez tragicznego spadku jakości. Niestety mimo to gra prezentuje się dużo gorzej wizualnie niż część 1. Jak dla mnie to jest porażka... to nie mogli już dać nieco podrasowanego silnika z jedynki? Jak dla mnie całkowita porażka. I argumenty, że mam słabą karte graficzną, a na gf 560 gra wygląda miodzio jeszcze bardziej pogrążają gre bo świadcza tylko o skopanej optymalizacji. Na takim samym sprzecie jedynka prezentuje sie ładniej od dwójki i tyle....

Klimat: no właśnie nie wiem czym tu sie podniecać... no są piraci, muszkiety i pistolety... no i tyle... Jeszcze nigdy nie miałem tak, żeby coś w klimacie tworzonym przez piranie mnie po prost wkurzyło. A tutaj jedna z najbardziej podstawowych rzeczy w ich grach, zachowanie npcow w miescie, mnie wkurzyło. Te same gadki miedzy postaciami non stop typu "wkońcu wyszedłeś ze swej nory świniojeb..", moja dziewczyna siedzać obok powiedziała, że jak usłyszy to jeszcze raz to padnie, no a niestety gadałem z jednym z tych rozmówców i po rozmowie włączył sie ten sam skrypcik... tragedia normalnie....

Generalnie, prezentuje się jak gra z kategori gier za 50 zł... więc poczekajcie, aż spadnie cena może...

PostNapisane: 28 kwi 2012, 17:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ponoć wyszedł już pierwszy Ptach, więc myślę, że powinieneś się tym zainteresować :D.

PostNapisane: 28 kwi 2012, 18:08 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Lateralus napisał(a):
grałem jakies 4 godziny póki co, ale w swojej wypowiedzi odniose się do jednej z recenzji gry gdzie w skrócie jako plusy podano i minusy podano
+piracki klimat

-system walki
-słabą fabułe

No więc, system walki owszem jest kiepski. Generalnie między otwartą betą diablo3, a premierą risen2 grałem sobie w diablo2. Szczerze? Po premierze Risen2 dalej robie tylko <klik,klik,klik,klik> na myszce.... No czasem przytrzymam blok, ew strzele z pistoletu, żeby było bardziej piracko...

Grafika: No cóż na moim laptopie z gf GT120M (czyli karta 3ciej klasy) odpalenie było już dużą radościa, pare opcji udało mi sie podnieść na średnie bez tragicznego spadku jakości. Niestety mimo to gra prezentuje się dużo gorzej wizualnie niż część 1. Jak dla mnie to jest porażka... to nie mogli już dać nieco podrasowanego silnika z jedynki? Jak dla mnie całkowita porażka. I argumenty, że mam słabą karte graficzną, a na gf 560 gra wygląda miodzio jeszcze bardziej pogrążają gre bo świadcza tylko o skopanej optymalizacji. Na takim samym sprzecie jedynka prezentuje sie ładniej od dwójki i tyle....

Klimat: no właśnie nie wiem czym tu sie podniecać... no są piraci, muszkiety i pistolety... no i tyle... Jeszcze nigdy nie miałem tak, żeby coś w klimacie tworzonym przez piranie mnie po prost wkurzyło. A tutaj jedna z najbardziej podstawowych rzeczy w ich grach, zachowanie npcow w miescie, mnie wkurzyło. Te same gadki miedzy postaciami non stop typu "wkońcu wyszedłeś ze swej nory świniojeb..", moja dziewczyna siedzać obok powiedziała, że jak usłyszy to jeszcze raz to padnie, no a niestety gadałem z jednym z tych rozmówców i po rozmowie włączył sie ten sam skrypcik... tragedia normalnie....

Generalnie, prezentuje się jak gra z kategori gier za 50 zł... więc poczekajcie, aż spadnie cena może...

Po 4 godzinach ocenić fabułę? Jestem twoim idolem...
Ja grałem niecałe 2 godziny i nie jestem w stanie za bardzo nic o grze powiedzieć. Jedyne, do czego mogę się odnieść, to grafika, która wbrew opiniom niektórych niestety nie jest wcale taka oszałamiająca. Jednak cieszę się z tego, bo na swoim średniawym piecu mogę cieszyć się płynną rozrywką przy okazji mając wszystkie suwaki ustawione na ultra.

PostNapisane: 28 kwi 2012, 18:40 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

GuideLucke napisał(a):
Lateralus napisał(a):
+piracki klimat

-system walki
-słabą fabułe

Po 4 godzinach ocenić fabułę? Jestem twoim idolem...
Ja grałem niecałe 2 godziny i nie jestem w stanie za bardzo nic o grze powiedzieć. Jedyne, do czego mogę się odnieść, to grafika, która wbrew opiniom niektórych niestety nie jest wcale taka oszałamiająca. Jednak cieszę się z tego, bo na swoim średniawym piecu mogę cieszyć się płynną rozrywką przy okazji mając wszystkie suwaki ustawione na ultra.

a czytać umiesz? Gdzie w mojej wypowiedzi oceniłem fabułe?

PostNapisane: 28 kwi 2012, 18:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Powiem tak: Risen 2 to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Ukończyłem dzisiaj grę i jestem bardzo zadowolony. Polecam :)

PostNapisane: 29 kwi 2012, 08:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

mikouaj napisał(a):
Powiem tak: Risen 2 to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Ukończyłem dzisiaj grę i jestem bardzo zadowolony. Polecam :)

Po przeczytaniu tej wypowiedzi, aż się boje dalej grać, bo tu zaraz mi się gra skończy jeszczem zupełnie jak w Arcanii......

PostNapisane: 29 kwi 2012, 09:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen
Najbardziej mi chyba przeszkadza miejscami nieudolny polski dubbing. Poza tym animacja w czasie biegania, którą można byłoby poprawić. Błędem jaki zdążyłem zauważyć jest inteligencja npc (przykładowo biję od tyłu inkwizytora, a ten idzie przed siebie dumnym krokiem).
Świetnie jednak działa na mnie grafika otoczenia. System walk i umiejętności, oraz fabuła, to kolejne rzeczy sprawiające, że nie mogę się oderwać od gry.
Krótka subiektywna ocena po 4/5 godzinach rozgrywki, czekam na więcej atrakcji. ;P

@_Hrathen_ :
Po przejściu gry z polskim dubbingiem spróbuję z angielskim. :)

Ostatnio edytowano 29 kwi 2012, 10:00 przez Marshin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 29 kwi 2012, 09:59 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Pierwsze wrażenie - wow! Toż ta gra jest super itd.itp.. I jak narazie wciaż mi się podoba tak samo mocno :3.

Marshin - to graj po angielsku, z polskimi napisami, jak ja. :p5:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona