Teraz jest 25 maja 2020, 05:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pierwsze wrażenia z gry...
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:06 
Casual
Casual

a ja zaluje, ze kupilem - gdybym wiedzial, ze gra jest tak krotka to bym ja spiracil

3zl za godzine to moze byc w kafejce... patrzac na wszelkie guidy to gre zmasterowalem (nie znalazlem tylko 1 polowy jednego miecza)

do tego staralem sobie jeszcze utrudnic, bo niby nie korzystajac z broni palnej tak mialo byc (a bylo LATWO).. efekt tak, ze patch z dodgem tylko mnie zirytowal (wyszedl po ukonczeniu gry przeze mnie)

PostNapisane: 14 maja 2012, 20:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Risen 2 krótki? Zabawne. Tak się składa, że ukończenie gry na 100% zajmuje ponad 30 godzin. Dobre ponad 30 godzin. Dla porównania ukończenie gry Gothic zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Ukończenie Dragon Age II także zajmuje mniej czasu. Główny wątek Skyrima również jest krótszy (nie mówimy o zadaniach pobocznych, bo one się tam nie kończą).

PostNapisane: 14 maja 2012, 21:52 
Casual
Casual

Gra ma naprawdę całą masę wad...

Przede wszystkim, system walki. Właściwie równie tragiczny co w nie-patchowanym Gothicu III. Tyle że tym było za łatwo (jak w AC, tyle że z kiepską animacją), a tu po prostu nie da się grać mieczem bez towarzysza na Tacarigui. Na szczęście z czasem robi się już lepiej. Nawet wyczaiłem jak walczyć z pojedynczymi Ghulami tracąc mniej niż pięć zapasów żywności. Tylko cierpliwości trochę brak. Ehh, dlaczego po prostu nie zachowali genialnego systemu z Risena, wzbogacając go o te podłe sztuczki i broń palną?

Brakuje mi konkretnych statystyk. W Gothicach wiedziałem, ze jak kupię pancerz +10, to potwór uderzy mnie za 10 hpków mniej. Tu nie ma niczego, nie wiem jak staty wpływają na obrażenia, przez co nie mam pojęcia czy warto inwestować chwałę w atrybuty czy też kupować itemy. Wciąż zadaję potworom (nawet guźcom) żałosny dmg mimo broni 35-50. Wymagania złodziejstwa/zastraszania/złotoustego są nierówne, przez co nie mam pojecia w co inwestować chwałę i/lub złoto.
No to mam 16k wolnej chwały... i sporo kasy, mogę je szybko rozpuścić na atrybuty, zdolności i eq, ale nawet nie wiem, czy da mi to jakąś wymierna korzyść.

Wolę exp i PNy, ale system chwały nie jest taki zły... jeszcze zobaczymy.

Fatalne opcje dialogowe z nauczycielami, kompletnie nieintuicyjne.

Grafika ani trochę nie zachwyca, a wymagania ma spore. Risen przynajmniej świetnie sobie radził dostosowując klimat kolorystyki etc. do danej lokacji, dzięki czemu bił na głowę teoretycznie bardziej zaawansowane produkcje z jego okresu. Całe mrowie błędów, chyba nawet więcej niż w poprzednich częściach, zwykle z oświetleniem, najzabawniejsza jest zmiana wielkości roślinności przy przybliżaniu XD Z drugiej strony przynajmniej nikt się nie gubi, a przede wszystkim nie zapada pod ziemię, to na plus ;) Pathfinding i AI NPCów poszło w górę.

Zero info o polowaniu. Strasznie mnie to wkurzyło. Dowiedziałem się przez przypadek, czytając opis itemów u handlarza. Wcześniej gra cały czas sprawiała wrażenie jakby chciała mi wmówić, że skasowano tę opcję. Tyle kasy przepadło...

Na wybrzeżu Ostrzy nie sposób zdobyć jakichkolwiek unikatowych itemów, które były na Tacarigui, nie wiem też kiedy będę mógł to zrobić (np. przez powrót tam). Szczególnie boli to w kontekście pancerzy - gdybym wiedział, że na WO nie będzie prawie niczego dającego bonusy do biegłości, to wydałbym całą kasę przed odpłynięciem z Tacarigui...

A tak poza tym... kończę Wybrzeże Ostrzy, 22 godziny na liczniku, a gram od piątku wieczór. Na WO zaczęło wciągać okrutnie. Chyba moja opinia o Risenie 2 będzie się poprawiać.
Póki co uważam go jednak za najgorsze dzieło Piranii (co wcale nie znaczy, że jest złą grą).

PostNapisane: 30 maja 2012, 22:59 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim/MW2/Black Ops
eeee...no cóż, tak naprawdę nie wiem co mam powiedzieć o tej grze. Gdyby nie motyw ze słodkimi gadającymi gnomami, zwłaszcza zaje biście klnącym Jaffar'em co wprowadza wesoły nastrój do gry, to jechał bym po tym tytule niemal po całości, Czytałem wasze wszystkie opinie które do tej pory się tu znalazły i niektóre a w sumie większośc mnie dziwi.
Po first nie ma tu co porównywać Risen'a 2 do skyrima bo to jak niebo i ziemia, różnica w grafice, liczbie misji, muzyce, ogromie świata, fabule itd itp! oczywiście Skyrim też ma wady ale to dalej nie zmienia jego miejsca na podium.
Po drugie...nie ma co liczyć na powrót klimatu jak z gothic'a. Grając w Risen 2 cały czas doszukiwałem się czegoś z tamtej gry i uświadomiłem sobie że to błąd! Gothic 1 był pierwszą grą tego typu która głeboko wkręciła Nas w te klimaty RPG-ÓW i na zawsze zostanie w Nas wrażenie że jest nie do przebicia i daremne są próby doszukania się czegokolwiek w kolejnych tytułach Made by PiranhaBytes.
Po next. Mam 69godzin gry w Risenie po czym biegam teraz jak opętany(no w sumie juz nie biegam) po wszystkich wyspach zaglądając w każdy kąt i zabijając każde zwierze a nawet wszystkich ludzi żeby zwiększyć chwałe i móc coś jeszcze zdziałąć w tej grze. Oczywiście gram na wczytanym wcześniej punkcie gry gdyż jak już niektórym wiadomo po wybraniu się na podbój Świątyni Wody i spartańskim zakończeniu(kopniak Leonidasa z "300") żywota wstrętnej "dziwki" mary nie ma możliwości kontynuowania wolnej gry. I w sumei dobrze bo jak się przekonałem nie ma możliwości zdobyć sporej części trofeów które mamy możliwość teoretyczną odblokować w steam. Założe się że potrzebne jest do tego wykupienie DLC-dodatkowej zawartości gry w formie bonusowej wyspy skarbów itp.
Tak nawiasem, gre skończyłem po 60-ciu paru godzinach naprawde na siłę ciągnącej rozgrywki(na siłe tj. często wczytywałem gre żeby wybrać inną odpowiedź w oknach dialogowych z daną osobą i zobaczyć jego odpowiedź na to;p przy czym wybór innej odpowiedzi zazwyczaj kończył rozmowe tak samo). Dla porównania w Skyrim'a wraz z pobocznymi misjami które się nie powtarzają grałem przez przeszło 230 godzin-i to jest coś. Tak jak niektórzy z Was tu piszą że 30 godzin ich satysfakcjonuje i warto choćby przez to gre kupić...eh.
Ogólnie wszystko zminimalizowane, liczba postaci w grze ograniczona, w samej Calderze-ostatniej przystani ludzi-właśnie-postaci można wyliczyć na palcach wszystkich swoich konczyn. Jeden kupiec, 3 osoby w radzie, budynki z zewnątrz wielkie a w srodku schematyczne i małe, do tego mało tych, jakby to nazwał Jaffar, znajdziek;p świątynie przodków ta sama historia, wchodzisz, puszczasz małpe lub nie i zaraz wychodzisz zawiedziony.
O Matko! Mógłbym tak pisać w niespójności pewnie jeszcze troche ale co tu będe dalej narzekał. Jako szalony fan serii gothic i jemu podobnych wciąż czekam na cud, tj gre której końca nigdy nie widać, gdzie swiat jest wielki, wokół pełno sztucznej inteligencji, fabułą rozbudowana i wielowątkowa, kilka różnych zakończeń nawet, możliwości dołączenia do jednej z wielu frakcji, obozów, klanów, sekt...W Risen 2 tak naprawde nie masz do kogo sie wbić, jedyny wybór to taki, przy pomocy kogo bedziesz chciał pokonac Mare, choć tak naprawde pomoc Niebieskich Płaczszcy czy dzikusów z dżungli nie gra większej roli.
Czytałem zapowiedzi gry! Masakra! Naciągane strasznie! Np:
-możliwośc zdobywania innych statków...lol?
-dowolne komponowanie swojej załogi...eee? czy był jakiś większy wybór poza tymi których na statek można było wziąć...?;/
-możliwośc dołączenia do jednej ze stron konfliktu-no tak, przestraszny to był konflikt..
-i poczytajcie sobie sami jak to pięknie reklamowali gre, aż wali komercją i naciągarstwem ;(
Zmęczyłem sie, dzieki za uwage.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4