Teraz jest 28 maja 2020, 02:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia koncowe.
PostNapisane: 06 maja 2012, 20:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

IKSWID napisał(a):
Chodzi ci o slang IMO to jest w mojej opinii :)

To nie tyle slang co skrót.
IMO = In My Opinion (moim zdaniem)
IMHO = In My Honest Opinion (mówiąc szczerze) lub In My Humble Opinion (moim skromnym zdaniem).

Avlli - Z DLC masz rację, ale od czego są kody? ;). Uruchom konsolę, wpisz goto cryh i pogadaj z odpowiednim kolesiem. Uruchom DLC i już możesz grać ;). Wcale nie musisz go kupować.

PostNapisane: 06 maja 2012, 20:20 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

IKSWID napisał(a):

IMHO = In My Honest Opinion (mówiąc szczerze) lub In My Humble Opinion (moim skromnym zdaniem).

Avlli - Z DLC masz rację, ale od czego są kody? ;). Uruchom konsolę, wpisz goto cryh i pogadaj z odpowiednim kolesiem. Uruchom DLC i już możesz grać ;). Wcale nie musisz go kupować.

PostNapisane: 06 maja 2012, 21:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

tak tak w Polsce, ale angole często używają takich skrótowców jako slang ;)

PostNapisane: 07 maja 2012, 08:49 
Casual
Casual

drogie dziecko grafika w risen 2 na ultra miazdzy suty skyrima....dla mnie gra swietna....sto razy bardziej mi sie podobala niz szajsowaty mega nudny skyrim...

PostNapisane: 08 maja 2012, 14:41 
Casual
Casual

Kieresz napisał(a):
drogie dziecko grafika w risen 2 na ultra miazdzy suty skyrima....dla mnie gra swietna....sto razy bardziej mi sie podobala niz szajsowaty mega nudny skyrim...

Nie ma co porównywać grafiki w tych grach, bo nie wiesz jakby wyglądały góry w Risenie albo tropikalne wyspy w Skyrimie itd.

PostNapisane: 10 maja 2012, 14:14 
Casual
Casual

Crow napisał(a):
IKSWID napisał(a):

Czy mogl by mi ktos pomoc bo jak wpisuje goto cryh to przenosze sie ale w pokoju nikogo nie ma

PostNapisane: 10 maja 2012, 14:14 
Casual
Casual

Crow napisał(a):
IKSWID napisał(a):

Czy mogl by mi ktos pomoc bo jak wpisuje goto cryh to przenosze sie ale w pokoju nikogo nie ma

PostNapisane: 10 maja 2012, 14:34 
Adept analogów
Adept analogów

Ponieważ jeżeli grasz na oryginalnej wersji gry to powinieneś wiedzieć, iż niedawno wszedł automatyczny patch, który usuwa DLC helperów i innych w miejscu, do którego przenosi komenda goto cryh.

PostNapisane: 10 maja 2012, 15:32 
Casual
Casual

super gra. pirackie klimaty fajnie pasuja, grafika fajna bynajmniej jak sie na krajobraz patrzy bo w budynkych i jaskiniach to to juz troszke slabiej wyglada.
+wyglad bezimiennego (wyglada lepiej niz w risen 1 i ta opaska na oko pasuje)
+ ladna grafika
+pirackie klimaty
+bron palna
+duzo zadan
+rozwuj postaci
+skarby(mapy z skarbami)
+filmiki (chociarz malo ich)
+fajne powiazania w niekturych dialogach o tym co sie dzialo w risen 1
i jeszcze cos mozna by wymienic teraz nie przypominam sobie :P

-slaby system walki (duzo lepszy jest ten z risen 1)
-ladowanie broni palnej przecierz sama sie nie naladuje a sie jednak sama laduje *__*
-voodo (beznadziejne to i niszczy mi smaczek tej gry)
-smieszne dziecinne dialogi (zeby zrobili takie jak w wiesku 2 to by bylo cos )
-tubylcy i ich jezyk tak samo gnomy
-malo ubran bron biala i strzelecka jeszcze ujdzie
-slaba walka koncowa (i brzydka ta mara mogli z niej zrobic bynajmniej fajna laseczke. :P hehe
-troszek malo potworow mogli dac wiecej( czytalem w recenzji ze mielismy spotkac rozne potwory noca i dniem a tu obojetnie jaka pora ciagle te same sa)
-brak lukow i kuszy jednak boli (mogli chociarz tubylcom dac jakis luk a nie tylko beznadziejna wlocznie)
-bugi troche ich jest wcale nie malo (mogli sie postarac tak jak w risen 1 gdzie bug to rzadkosc)
no i jeszcze cos by mozna wymienic chyba, teraz sobie nie przypominam nic wiecej :P

ogulnie gre oceniam 7/10 :P

PostNapisane: 10 maja 2012, 16:14 
Casual
Casual

Gra w: ME, DA, Gothic, Fifa, GTA, NFS
Pierwsze przejście gry zajeło mi około 35 godzin. Grało mi się bardzo pozytywnie. Na początku przeklinałem na system walki ale gdy poznałem pare umiejętności np. kopniaka, parowanie i ripostę to zaczeło mi się grać bardzo przyjemnie i nawet polubilem walkę. Według mnie Risen 2 jest grą o wiele lepszą i ciekawszą od swojej poprzedniczki. Bardzo podobały mi się krajobrazy występujące w tej części. W końcu poczułem klimat, który występował w dwóch pierwszych części Gothica. W grze znalazłem wiele minusów, ale plusów jest dla mnie o wiele więcej.

Plusy:
- piracki klimat,
- ciekawa grafika,
- rozwój postaci (nowy i całkiem ciekawy),
- legendarne przedmioty (zawsze mi brakowało szukania legendarnych przedmiotów),
- posiadanie własnego statku,
- filmiki występujące podczas gry,
- fabula,
- możliwość podróżownia między wyspami w wybranej przez nas kolejności,
- wulgaryzmy (pasują do pirackiego klimatu i różnych sytuacji),
- podróżowanie razem z towarzyszem,
- brak dużych ilości złota podczas gry (trzeba poważnie pomyśleć na co chcemy je wydać by później nam go nie brakowało),
- brudne sztuczki podczas walki (szczególnie podobalo mi sie używanie pistoletu podczas walki bronią białą),
- kradzież kieszonkowa podczas rozmowy,
- walka z ludzmi,
- umiejętności złotousty/zastraszenie (moim zdanie genialne, bardzo wpasowało się do tej gry),
- voodoo (ciekawe zastąpienie magii),
- szukanie części mieczy,
-
i wiele innych, których tu nie wymienilem.

Minusy:
- mało nawiązań do Risen 1 (co stalo się z bandytami z Farangi np. z Donem Estebanem),
- brak magów w grze (zostali wygnani przez inkwizycję ale gdzie ??),
- DLC (szczególnie Wyspa skarbów - chyba jedyny z wątków z pierwszego Risena, który jest kontynułowany w Risen 2),
- słabo wytłumaczony brak okulara na oku bezimiennego (co z nim zrobili jak mu go odebrali ??),
- malo znajomych postaci z pierwszej części gry,
- strasznie mało ubrań w grze,
- wszystkie statki są takie same,
- towarzysze nie wnoszą prawie nic do gry (poza Patty z którą podróżujemy bardzo często, mogli by zrobic soś takiego jak w Dragon Age Początek, że rozmawiamy z towarzyszami i z biegiem czasu oni otwierają się przed nami i opowiadaja o sobie),
- mało broni białej,
- muszkiety zabierają strasznie dużo hp (prawie zawsze padalem po dwóch strzałach),
- ataki niektórych potworów, których nie możemy zatrzymać/zablokować np. aligatora,
- brak ograbienia pobitych wrogów,
- słabi bosowie (Mara mogla by być taka słaba ale za to wcześniej powinni być jacyś silejsi bosowie i ciekawsze walki z nimi, przy Krakenie się nie popisali a szkoda bo mogła to być fajna walka),
- brak samotników mieszkających gdzieś w górach czy w w jaskini (coś jak Gilbert w Gothic 1),
więcej minusów nie znalazlem.

Moja opinia 8,5/10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona