Teraz jest 29 maja 2020, 17:30

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 7   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy warto?
PostNapisane: 01 maja 2012, 14:17 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Gry
Ostatnio nie mam w co grać, a wyszedł Risen 2.
Planowałem zakupić tą grę od dawna, a w tesco kosztuje 110 zł.
Czytałem wiele pochlebnych komentarzy na temat tej gry, ale większość osób jeździ po tej grze jakby był to casual.
Możecie powiedzieć, co Wy uważacie o kupnie tej gry?
Proszę bez minusów typu "Zła cena".Pytam o grę, a nie płytę i pudełko.

Tytuł: Re: Czy warto?
PostNapisane: 01 maja 2012, 14:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Gra jest cudowna i absolutnie warta kupienia, klimat jest idealny, gra ogólnie cudowna <3 Jaki casual?! Człowieku, na trudnym pojedynczy pojedynek to wyzwanie! :)

PostNapisane: 01 maja 2012, 14:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Dobrze, prawie mnie przekonałeś.
Podałbyś tylko kilka argumentów za i przeciw?

Wiem, że optymalizacja jest skopana i to na pewno będzie u mnie problemem.Czy np. aktualizacja sterowników dużo zmieni?

Ostatnio edytowano 01 maja 2012, 15:59 przez Pazur13, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 01 maja 2012, 15:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Niejednemu pomogła uruchomić grę ;). Za? Klimat. Klimat. Klimat. No i rum <3 A tak serio: fabuła jest niezła, system strzelania miodzio, voodoo dopiero testuje, walka bronią białą fajna, ale dość trudna [ noo, ale ja gram na trudnym od początku :)]. Aha no i klimat!
Przeciw? Dla fana Gothiców jak ja ta gra nie ma minusów! Dla mnie jest tylko jeden - sporo zadań mi się nie zaznacza w dzienniku. Więc stówka w garść, biegnij do sklepu i bierz! <3

PostNapisane: 01 maja 2012, 15:48 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gre można juz wsumie kupić za 95 zł... A co do zaznaczania questów na mapie moim zdaniem jest super. Samo zaznaczanie jest dużym ułatwianiem, rodem z mmorpg, i moim zdaniem takie zabiegi odbierają prawdziwy klimat rpgów, z czytaniem dziennika i informacji, które uziberalismy. Więc o ile nie znajdujesz mapy skarbu, albo ktos ci nie zaznacza fabularnie miejsca na mapie, to bardzo dobrze, że trzeba samemu poszukać.

Ja na początku byłem sceptycznie do gry nastawiony. Optymalizacja fakt skopana, i gram na pozimie miedzy 12 a 20 fps. Ale gra jest na tyle wciągające, że mi to nie przeszkadza. Ponadto, świat mnie tak pochłonął i zauroczył, że aż nie chce go zostawiać - i zakończyc gry. Dlatego obecnie nie robie questu głownego tylko pływam po wszystkich wyspach i przeszukuje je wzdluż i wszerz. Ponadto na plus taki fakt, że jak odpalam gre, to znów staję się kilkunasto letnim chłopcem, pochłonietym w świat G2NK, to samo myślenie o grze kiedy zajmuje się czymś innym itp.

O ile początkowo żałowałem moich 95 zł, i głosiłem herezje aby z kupnem czekać, aż cena spadnie ponizej 70 zł, to teraz wypluwam te słowa i gorąco zachęcam :)

PostNapisane: 01 maja 2012, 15:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra ma minusy jak każda inna. Bugi, przesadzona jasność światła między drzewami (wygląda to sztucznie), przesadzone wymagania sprzętowe (przynajmniej jeśli chcesz grać na najwyższych detalach), przeciętny początek gry.

Ale mimo tych minusów ta gra tak wciąga, ma cholernie dobry klimat i fabułę, że jest warta swojej ceny.
Do tego przyjemna muzyka, mnóstwo zadań pobocznych. No i coś czego brakowało pierwszej części - ciekawe postacie. Jest co robić.
PS. Ta gra pare razy mnie rozbawiła.

PostNapisane: 01 maja 2012, 16:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Czytałem gdzieś że grafika jest słaba, animacje jeszcze gorze i, że wszystkie frakcje są słabo zrobione.
Prawda czy kłamstwo?

PostNapisane: 01 maja 2012, 16:22 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Wiedźmin 2
Eh słaba grafika... Tak trudno wejść na jutube i looknąć jakiś filmik z risen 2? Wtedy sam ocenisz czy grafika jest dobra czy zła.. Mi np. bardzo się podoba pomimo że gram na średnich detalach i tylko tekstury mam na full...
Co do frakcji.. tak są b. słabo zrobione praktycznie ich niema :D Animacja jak to w grach od piranha bytes dalej ich nie stać na motion capture :D Ale nie jest tak tragicznie..

PostNapisane: 01 maja 2012, 16:34 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Tak się składa, że Risen 2 korzysta z Motion Capture. Spójrzcie na cutsceny typu rozmowa z Carlosem na wieży albo scena kiedy idziemy ze Stalowobrodym.

A co do Motion Capture - korzystał już z niego Gothic I.

A grafika jest bardzo ładna. Owszem, gra jest nafaszerowana jaskrawym oświetleniem w południe. Ale bieganie po plaży przy zachodzie słońca wygląda naprawdę nieźle.

A co do frakcji... jako taki system frakcji jest. Lepszy niż w Gothic 3 (tam w ogóle był system frakcji?(, ale to nie to samo co Gothic I.

PostNapisane: 01 maja 2012, 16:45 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

A więc frakcje nie robią większych zmian?
Jeśli gra sama w sobie jest dobra, to nie robi to dla mnie zbytniej różnicy, ponieważ rzadko kiedy zdobywam się na przejście dwa razy jednej gry.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 7   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona